Klezmerzy w Piastowskim po raz drugi

Zajazd Piastowski w Kazimierzu po raz drugi zaprasza na klezmerski wieczór. Sądząc po tym, jak wielu miłośników tego gatunku muzyki przybyło na pierwszy koncert – tym razem należy przyjść trochę wcześniej, by być pewnym zdobycia dobrego miejsca na widowni czy przy stoliku…

Tym razem w Zajeździe Piastowskim wystąpi Rzeszów Klezmer Band.

„Porywający występ debiutantów był przykładem różnorodności klezmerskiego grania. Inne geograficznie korzenie, odmienne spojrzenie na ten gatunek muzyki i trochę musicalowych, klezmerskich tricków porwało naprawdę wszystkich!” – takie podsumowanie Waszego pierwszego koncertu w Kazimierzu Dolnym znalazłem w naszym archiwum. Pamiętasz ten występ?

Wojciech Jajuga, lider zespołu Rzeszów Klezmer Band –
Pamiętam znakomicie! Był to listopad 2005 roku. Ówczesny lider naszej kapeli, Marcin Malinowski odebrał tajemniczy telefon z prośbą o koncert. Warunki były ustalone, ale miejsce („Knajpa u Fryzjera”- przyp. red.) zupełnie nam nieznane. Mieliśmy jechać 200 kilometrów i nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Jednak zaryzykowaliśmy i jak się okazało, była to znakomita decyzja, nie tylko w kontekście rzeczonego koncertu.

 Sam koncert był jednak znakomity!

Wojciech Jajuga –
Zawsze staramy się dać z siebie wszystko, a kiedy spotykamy się z przemiłym przyjęciem gospodarzy i wyrobioną pod względem muzycznym publicznością, daje nam to dodatkową motywację do stworzenia czegoś specjalnego i niepowtarzalnego.

Wspomniałeś, że była to dobra decyzja nie tylko, jeśli chodzi o ten konkretny koncert. Zdradź tajemnicę, o co jeszcze chodziło.

Wojciech Jajuga –
Po prostu w tym miejscu spotkaliśmy wiele ciekawych osób. Współpraca z nieodżałowanym Leonem Blankiem dała nam wiele pod względem muzycznym. Leon podpowiadał, sugerował i naprowadzał nas na odpowiednie artystyczne tory. Dzielił się ogromną wiedzą, jaką posiadał. Właśnie jemu zadedykowaliśmy naszą pierwszą płytę pod tytułem „Kameleon”. Były też spotkania „branżowe”. Poznaliśmy Krzysztofa Kubańskiego, menagera zespołu Kroke i jednocześnie menagera Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Dzięki temu kontaktowi zagraliśmy na „Sziget Festival” w Budapeszcie i dwukrotnie na ”Warszawie Singera”. Dla tak młodych muzyków, jakimi wtedy byliśmy, były to przeżycia wielkiego kalibru!

Czyli jednoznacznie można stwierdzić: wspomnienia związane z Kazimierzem – tylko pozytywne?

Wojciech Jajuga –
Innych nie mamy! Zagraliśmy około 60 koncertów w „Knajpie u Fryzjera”, wystąpiliśmy podczas trzech edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej i cieszymy się, że Zajazd Piastowski „przytulił” kapele klezmerskie po tym, jak przestała istnieć „Knajpa u Fryzjera”. Odwdzięczymy się żywiołową muzyką!

Dziękujemy za rozmowę i wspólnie zapraszamy na koncert kapeli Rzeszów Klezmer Band w sobotę 1 czerwca o godzinie 20.00 w Zajeździe Piastowskim. Będzie klezmerska muzyka, a także dania kuchni żydowskiej.

Klezmerzy w Zajeździe, kapela Rzeszów Klezmer Band, sobota 1 czerwca 2013, godzina 20.00, Zajazd Piastowski, ul. Słoneczna 3, Kazimierz Dolny.

Dojazd i powrót czerwonymi meleksami spod Kawiarni Rynkowa, bilet w jedną stronę 4 PLN

Wstęp wolny
.

Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę