Kolejne podpalenie?

Skomentuj (11)

4 jednostki straży pożarnej brały udział w akcji gaśniczej w Wąwozie Małachowskiego. Palił się drewniany pustostan.

Pożar wybuchł w godzinach wieczornych 9 marca.


- O godz. 17.22 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze budynku w Kazimierzu Dolnym – mówi młodszy brygadier Krzysztof Morawski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Akcja gaśnicza trwała do godz. 18.00. Teraz trwa tam dogaszanie.

Objęty pożarem budynek drewniany przy ul. Małachowskiego spłonął całkowicie mimo interwencji 4 jednostek straży pożarnej z Kazimierza, Bochotnicy i Puław. Z ogniem walczyło 15 strażaków. To nie pierwszy pożar w tym miejscu.

- Poprzednio w tym budynku także wystąpił pożar, najprawdopodobniej tym razem też przyczyną było podpalenie – mówi Krzysztof Morawski.

Na szczęście nikomu nic się nie stało – budynek nie był zamieszkany i w środku nie było nikogo.

- Było spore zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia – jest sucho, poszycie jeszcze się nie zazieleniło – jest więc doskonałym materiałem palnym. Ze względu na duże siły zaangażowane do tych działań ograniczono możliwość rozprzestrzenienia się ognia na obiekt sąsiedni bądź roślinność – mówi rzecznik.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę