Kolejne podpalenie?

Skomentuj (11)

4 jednostki straży pożarnej brały udział w akcji gaśniczej w Wąwozie Małachowskiego. Palił się drewniany pustostan.

Pożar wybuchł w godzinach wieczornych 9 marca.


- O godz. 17.22 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze budynku w Kazimierzu Dolnym – mówi młodszy brygadier Krzysztof Morawski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Akcja gaśnicza trwała do godz. 18.00. Teraz trwa tam dogaszanie.

Objęty pożarem budynek drewniany przy ul. Małachowskiego spłonął całkowicie mimo interwencji 4 jednostek straży pożarnej z Kazimierza, Bochotnicy i Puław. Z ogniem walczyło 15 strażaków. To nie pierwszy pożar w tym miejscu.

- Poprzednio w tym budynku także wystąpił pożar, najprawdopodobniej tym razem też przyczyną było podpalenie – mówi Krzysztof Morawski.

Na szczęście nikomu nic się nie stało – budynek nie był zamieszkany i w środku nie było nikogo.

- Było spore zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia – jest sucho, poszycie jeszcze się nie zazieleniło – jest więc doskonałym materiałem palnym. Ze względu na duże siły zaangażowane do tych działań ograniczono możliwość rozprzestrzenienia się ognia na obiekt sąsiedni bądź roślinność – mówi rzecznik.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę