Kolejne podpalenie?

Skomentuj (11)

4 jednostki straży pożarnej brały udział w akcji gaśniczej w Wąwozie Małachowskiego. Palił się drewniany pustostan.

Pożar wybuchł w godzinach wieczornych 9 marca.


- O godz. 17.22 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze budynku w Kazimierzu Dolnym – mówi młodszy brygadier Krzysztof Morawski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. – Akcja gaśnicza trwała do godz. 18.00. Teraz trwa tam dogaszanie.

Objęty pożarem budynek drewniany przy ul. Małachowskiego spłonął całkowicie mimo interwencji 4 jednostek straży pożarnej z Kazimierza, Bochotnicy i Puław. Z ogniem walczyło 15 strażaków. To nie pierwszy pożar w tym miejscu.

- Poprzednio w tym budynku także wystąpił pożar, najprawdopodobniej tym razem też przyczyną było podpalenie – mówi Krzysztof Morawski.

Na szczęście nikomu nic się nie stało – budynek nie był zamieszkany i w środku nie było nikogo.

- Było spore zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia – jest sucho, poszycie jeszcze się nie zazieleniło – jest więc doskonałym materiałem palnym. Ze względu na duże siły zaangażowane do tych działań ograniczono możliwość rozprzestrzenienia się ognia na obiekt sąsiedni bądź roślinność – mówi rzecznik.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę