Kolędować małemu (wideo)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (7)

W świątecznej scenerii Fary po raz kolejny w tym roku wybrzmiały polskie kolędy i pastorałki. Te tradycyjne i te współczesne, także z akcentami … wojskowymi. W tym wypadku modlitwa o pokój wyśpiewana przez przyszłych lotników zabrzmiała szczególnie mocno.

Chór, kolędy, koncert, kościół kojarzyć się mogą z porządną dawką tradycji, monumentalizmu i patosu. Jeżeli ktoś spodziewał się jednak, że tak będą kolędować połączone siły Dywizjonu 32, uczniów z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z Dęblina pod kierunkiem Andrzeja Królikowskiego – pomysłodawcy imprezy Skrzydła nad Kazimierzem – i chórów Canto i Cantare z Gminnego Zespołu Szkół pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz – mógł doznać zawodu.

Tak się jednak nie stało, o czym świadczyła burza braw na koniec koncertu. Bo było i lirycznie, i wesoło, i nastrojowo, i dynamicznie, i z ukłonem w stronę lotników, strzegących pokoju nad naszymi głowami, ciut niżej od Pana Boga, i z ukłonem w stronę historii.

Był to prawdziwy koncert z sercem. A jak ktoś nie wierzy, wystarczy posłuchać nagrań lub… zerknąć na jedno ze zdjęć.

"Kolędować małemu" zakończyła prezentacja kazimierskich organów Szymona Liliusza, które w tym roku świetują swoje 400 - lecie.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Mick Jagger
  Takie młode a tyle już orderów mają. No i ładnie śpiewają
  • John Lennon
   You can't always get what You want.
  • Mick Jagger
   I can not. I'm old. Do you remember your youth? Sing "I Want To Hold Your Hand"
  • Johnny L.
   I can not do much, like You ...

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę