Kolędować małemu (wideo)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (7)

W świątecznej scenerii Fary po raz kolejny w tym roku wybrzmiały polskie kolędy i pastorałki. Te tradycyjne i te współczesne, także z akcentami … wojskowymi. W tym wypadku modlitwa o pokój wyśpiewana przez przyszłych lotników zabrzmiała szczególnie mocno.

Chór, kolędy, koncert, kościół kojarzyć się mogą z porządną dawką tradycji, monumentalizmu i patosu. Jeżeli ktoś spodziewał się jednak, że tak będą kolędować połączone siły Dywizjonu 32, uczniów z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z Dęblina pod kierunkiem Andrzeja Królikowskiego – pomysłodawcy imprezy Skrzydła nad Kazimierzem – i chórów Canto i Cantare z Gminnego Zespołu Szkół pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz – mógł doznać zawodu.

Tak się jednak nie stało, o czym świadczyła burza braw na koniec koncertu. Bo było i lirycznie, i wesoło, i nastrojowo, i dynamicznie, i z ukłonem w stronę lotników, strzegących pokoju nad naszymi głowami, ciut niżej od Pana Boga, i z ukłonem w stronę historii.

Był to prawdziwy koncert z sercem. A jak ktoś nie wierzy, wystarczy posłuchać nagrań lub… zerknąć na jedno ze zdjęć.

"Kolędować małemu" zakończyła prezentacja kazimierskich organów Szymona Liliusza, które w tym roku świetują swoje 400 - lecie.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Mick Jagger
  Takie młode a tyle już orderów mają. No i ładnie śpiewają
  • John Lennon
   You can't always get what You want.
  • Mick Jagger
   I can not. I'm old. Do you remember your youth? Sing "I Want To Hold Your Hand"
  • Johnny L.
   I can not do much, like You ...

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę