Kazimierzacy na marszu w Warszawie

Skomentuj (154)

zobacz więcej (28)

W ostatni weekend odbył się w Warszawie marsz patriotyczny pod hasłem „Obudź się Polsko”. W manifestacji uczestniczyli także kazimierzacy.

„Obudź się Polsko” to hasło marszu patriotycznego, który odbył się w ostatni weekend września w Warszawie. Do manifestacji, której głównym celem był protest przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam, przyłączyli się za sprawą Akcji Katolickiej działającej przy Parafii Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu także kazimierzacy. Do stolicy pojechało 12 osób w różnym wieku.

- Na ogół atmosfera zgromadzenia była podniosła, modlitewna, rodzinna i radosna –relacjonuje Tomasz Nadolski z Akcji Katolickiej, jeden z uczestników marszu. – Były i żarty, i delikatne satyry polityczne. Dwóch młodych mężczyzn niosło chorągiew z tekstem: „18 Batalion Moherowych Beretów z Tczewa”. Panowie robili furorę, wzbudzili wielkie zainteresowanie fotoreporterów.

Kazimierzacy wyróżniali się w tłumie dzięki charakterystycznym „flagom” – umieszczonym na kilkumetrowych wiklinowych kijach wstążkom w barwach narodowych, maryjnych i papieskich.

W Warszawie kazimierzacy wysłuchali koncertu z udziałem aktorów i orkiestry „Wiktoria” z parafii cywilno – wojskowej w Rembertowie, a potem mszy na Placu Trzech Krzyży, podczas której wystąpił ks. Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

- Po końcowym błogosławieństwie odśpiewaliśmy hymn „Boże, coś Polskę” – fragment końcowy w wersji „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Pielgrzymi, którzy tu przyjechali, którym władza zamyka bezpłatny dostęp do ich ulubionej katolickiej Telewizji Trwam stwierdzili tym samym, że nie ma dzisiaj w Polsce wolności słowa, a więc nie jest ojczyzna w pełni wolna – relacjonuje Tomasz Nadolski.

Manifestacja – której liczebność - jak mówi Tomasz Nadolski - jedni szacują na 200 tys., inni na 500 tys. osób – przebiegała w spokojnej atmosferze. Portal Onet.pl podaje, że służby porządkowe mówią o 40-50 tysiącach.

- Było zaskakująco dużo młodych ludzi. Były tam uśmiechnięte, skromnie ubrane młode dziewczyny, kibice piłkarscy w swoich szalikach, młodzi rodzice z dziećmi – opowiada Tomasz Nadolski. – Moje zaskoczenie jest tym większe, że media „głównego nurtu” pokazują zazwyczaj odbiorców Radia Maryja i Telewizji TRWAM, jako stare babcie i starych dziadków.

Z Puław na marsz do Warszawy pojechało w sumie 8 autokarów – z Koła Przyjaciół Radia Maryja, z Zakładów Azotowych, z Zarządu Oddziału NSZZ Solidarność i z Biura Poselskiego PiS.

 

Fot. Janusz Kowalski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (154)

 • pijany znad Grodarza
  faktycznie. Dałem plamę. Pomyliłem ze srodkiem nasennym. tO PRZEZ TE PUŁAWSKIE "Azotowe" STRAJKI
 • Olek
  pijany czy wiesz co to jest melamina?
 • emigrator
  @szok dzieki ci, piekne to jest, az lzy naplynely mi do oczu, a w zylach zawrzala krew, polska krew oczyszczona z lewackiej hemoglobiny. czuje jednak ze nie jestem jeszcze godzien... ide uprac flage jeszcze raz...
  @pijany znad grodarza, nie kpij! moze to i stan chorobowy ale to my jestesmy lekarstwem, my nie potrzebujemy zadnej chemii, nam wystarczy polska wodka i kielbasa! alleluja i do przodu!
 • pijany znad Grodarza
  " permanentny stan przebudzenia! " Proponuję melaminę. Toć to stan chorobowy,
 • emigrator
  @szok brachu dales sie zlapac na lewacka propagande, cala ta historia ze stadionem jest tylko po to by odwrocic uwage opinii publicznej i polakow od prawdziwych problemow naszego kraju. trzymaj fason przyjacielu, oczy otwarte i permanentny stan przebudzenia! nie dajmy sie pokemonom!


  ehhh flaga juz uprana, aby do 11 listopada....
 • pijany znad Grodarza
  jest. Tu nią jesteś, kiedy wstąpisz do PO. Cholera. Palnąłem głupstwo.
 • Szok
  Peło się wczoraj nie POpisało , znowu muszę się wstydu najeść przed całą Europą .Czy jest w tym ugrupowaniu chociaż jedna kompetentna osoba w jakiejkolwiek dziedzinie? Czy ja muszę wiecznie się wstydzić ? czy muszę POdłączać się do imbecyli ?Czy zamknięcie dachu na stadionie to tak skomplikowana rzecz ? trzeba było wołać Angelę Merkel , Niemcy by wiedzieli co się robi w takiej sytuacji gdy prognozowane są obfite opady deszczu .Dosyć tej całej grandy!!!!!!!!!!
 • Olek
  Kibic z dala niech się nie wpi...dala.Oplułeś PIS to pluj na PO ,SLD , ZSL i nie rżnij głupa ,że jesteś apolityczny.
 • kibic z dala
  Pijany nie wymagajmy od wszystkich tyle co wymagamy od siebie-ludzie w amoku nie widza nic po za swoim końcem nosa i własnymi ugruntowanymi poglądami...
  Ich na prawdę, jako rzecze Prezes nic nie przekona, "że białe jest czarne, a czarne jest białe...".
  Nikt z tych prawicowo-jedyno-słusznych patriotów nie widzi jak to było w szerszej perspektywie-a było tak przed jesiennymi wyborami prezydenckimi 2010 i realnym (nie sądażowym pitu-pitu) barometrem politycznym wszyscy od prawa do lewa informowali z wahaniami do + - 1%, że Komorowski ok 55-60% a Lech Kaczyński jakieś 17-22%. PiS w rozsypce, regularne dymisje z Kancelarii ówczesnego prezydenta (Pan Kownacki-sekretarz i kilka innych osób..).
  Wtedy do niedzieli 10 kwietnia-dnia wypadku samolotu PiS i Kaczyńskich nie -było po prostu nie istnieli... Dopiero stworzenie nimbu męczeństwa, martyrologii, używanie haseł chwytliwych i marketingowych (w tej niby zadumanej atmosferze tragedii narodowej-bez jej oczywiście wykorzystywania) typu pomordowani, zginęli za... doprowadziło do reaktywacji nieudaczników z PiS...
  Ludzie spokojnie popatrzcie, poczytajcie, zastanówcie się czasem-100% dokładnie wszyscy mieszkańcy RP i zarazem wyborcy PO czy PSL czy SLD czy PIS wreszcie i nawet "do niczego nieprzystający" wyborcy Palikota płaczą są równie dotknięci tragedią i wydarzeniami z Katynia 1941 !!!
  Ale proszę Was, wytłumaczcie mi w czym jest lepszy człowiek, który nie ma konta, nie korzysta z internetu, szczyci się nieumiejętnością korzystania z komórki, neguje wszelkie udowodnione odkrycia naukowe w wielu dziedzinach zrozumiałe dla wszystkich 2+2 czy to w dziedzinie ekonomii czy eugeniki czy ginekologii czy nawet katolickiej nauce Kościoła i to wszystko w XXI wieku...
  A u boku ma takie tuzy jak "Brudziński", Jasiński, Hofman, blond pielęgniarka, agent Tomek, M Suski, czy Artur Górski (ten od światłej myśli wygłoszonej z trybuny Sejmu RP, "iż koniec Świata jest blisko gdyż czarny człowiek przewodzi USA". Tego typu inteligenci i humanistyczni tytani, lub co gorsza sfrustrowane wdowy po Gosiewskim czy innym pośle PIS mają obiektywnie i postępowo wprowadzać Polskę w świat globalnej konkurencji, gospodarki, nauki, postępu i rozwoju...
  A już najlepiej, jeżeli poważnie myślimy wszyscy o dobrobycie i szybkim rozwoju i podnoszeniu statusu i znaczenia RP na arenie międzynarodowej o notkach co do wykształcenia i znajomości języków wśród tych czy innych parlamentarzystów PIS-no nie stwierdzono znajomości innych języków niż Polski-nie pisze tego z przekąsem bo na nich niegłosuje ale z trską bo wielokrotnie mieli i będą mieli okazję-czy tego chcę czy nie reprezentować mój kraj na arenie międzynarodowej!!! i co i nic nie będzie niczego jak to Kononowicz mówił... Bo na oficjalnych tłumaczonych spotkaniach, negocjacjach, mityngach, posiedzeniach komisji, parlamentu, rady czy innych ciał biznesowych, europejskich, światowych większość spraw, kompromisów uzgadnia się na dwustronnych, nieformalnych, nieoficjalnych zakulisowch spotkaniach-nie ma nich PÓŁ nawet 1/4 polityka PIS wiecie dlaczego bo? bo żaden z nich nie zna pół, 1/4 języka obcego a do tego, boi się po ludzki z kimkolwiek spotkać-bo Prezes zabronił...
  I nie opisuję zasłyszanych historii znam kilka osób z tego środowiska, jedną nawet mimo woli musiałem ratować z opresji w Hannowerze w 1997 roku jak się zgubił w trakcie przesiadki na dworcu, jadąc z Warszawy do Brukselii (bezpośrednim pociągiem...)-to ten Pan z PIS co zawsze na Prezesa PZPN startuje i aktywny w sieci jest-totalna żenada.
  Proszę jednocześnie nie postrzegać mojego wpisu jako atak czy chęć jątrzenia-nie będę ani na prawicę ani na lewicę głosował-w ogóle wybór polega na znalezieniu najmniejszego zła bo nikt sensowny w polskie polityce się nie pojawia...
 • emigrator
  rodacy! wiem ze milo sie wspomina marsz, ale juz dosc, nie przysypiajmy, przebudzmy sie na nowo! juz za chwile kolejne sondaze do swietowania oraz okazje do pokazania naszego, prawdziwego oblicza polskosci. marsz niepodleglosci zbliza sie wielkimi krokami, zbierajmy patriotyczne sily i nie zawiedzmy naszej ojczyzny jedzmy na kolejny marsz! goraco licze ze lokalna komorka akcji katolickiej wykaze sie po raz kolejny i zorganizuje patriotyczny wyjazd do warszawy 11 listopada, mam rowniez nadzieje ze ze nasz portal poinformuje nas o szykowanym wyjezdzie a pozniej zda relacje z marszu.
  tak wiec
  mlodziezy wszechpolska prowadz nas!
  onrze prowadz nas!
  ku niepodleglosci!
  ku wolnej ojczyznie!

  jeszcze kilka slow od szefa mlodziezy wszechpolskiej na podgrzanie atmosfery marszu:
  „konfrontacja fizyczna na ulicach i organizowanie bojówek były normą w II rp, a jedną z grup, które wyróżniały się walecznością, byli niewątpliwie narodowi radykałowie. nigdy nie oczekiwaliśmy i nie oczekujemy aplauzu i publicznego poparcia dla co bardziej radykalnych kroków, choć wiemy, że wszyscy na » rozsądnej i umiarkowanej prawicy” cieszyli się, gdy palikot dostał w gębę od wszechpolaka pod pałacem prezydenckim (...). jesteśmy na wojnie, na wojnie o polską kulturę, o naszą tożsamość (...) rozumiemy, że nie każdy nadaje się na pierwszą linię, (...) ale nikt inny tego za nas nie zrobi”. do dziela polacy!
 • pijany znad Grodarza
  monika. Ach Monika, chce sie rzec. Tobie morze, plaża i takie inne, bo jeżeli twierdzisz, że poprzednik " bełkoce', to tylko ramiona ratownika Twój niedowład mogą ocalić. Przykro mi.
 • Szok
  kolo masz mózg wróbla a na śledczego bys się nie nadawał .
 • Monika
  Monika
  @kibic z daleka-bełkot
 • kibic z dala
  Duże ciśnienie urosło w prawicowo, katolicko-walczącej części wyborców...
  Wzniosłe hasła, nad ambitne deklaracje, brak rysu historycznego lub kompletnie niekonsekwentne opinie, błędne wnioskowanie, zero jedynkowe dziecinne rozumowanie otaczającej rzeczywistości, nierealne podstawy przy prognozowaniu, ferowanie ocen i czasu przyszłego w oparciu o "przeczucie, myślenie życzeniowe, wiarę, uzasadnione dziejowo pragnienie..." i takie tam... hi hi pożal się Boże konkretne, mierzalne argumenty.
  Prezes, co niedawno temu saluty o wykonaniu zadania przyjmował i swoją większość posiadał-łącznie z całym aparatem władzy, nie ma już najmniejszych szans rządzić-nie dlatego, że komuna czy nienawiść czy głupota czy zaślepienie tzw. narodu czy społeczeństwa nastąpiło tylko dlatego, że nie dość, że mniej obiecał to jeszcze mniej zrobił niż obecni... Nikogo nim nie trzeba straszyć-wszyscy sami pamiętają...
  Z niektórych przeenergetyzowanych wpisów można by odnieść totalnie błędne wrażenie, że jutro się władza zmieni i że Polska się obudziła i już tylko będzie "lepiej" i "naszej".
  W jedynej słusznej i jedynej patriotycznej i zbawiennej dla kraju Partii PiS nie ma już ludzi, którzy coś mogą stworzyć czy podźwignąć Ojczyznę naszą...
  Najmądrzejsi i co bardziej rozsądni uciekli przed wyborami, pozostała część umiarkowanych (bez Pana od wanny-oczywiście) spadła w samolocie, potem kolejni cokolwiek widzący i rozumiejący pozakładali własne ugrupowania...
  Na dziś w PiS zostali: prezes, potakiewicze, niedecyzyjni co z prądem płyną, kilku młodych co mogło wejść na miejsce już nieobecnych i kilku niesamodzielnych twardogłowych. Bez medialnego Księdza z Torunia i dowiezionych członków Związku "S" PiS sam byłby w stanie zebrać kilkaset osób, tak jak to na wieczernicach krzyżowo-pod pałacowych regularnie bywało...
 • Zawstydżony
  Ale opciach brak zajęcia Panowie apel , weście się za pracę nie zakładajcie beret Mo.....owy.Jesteście zniewieściali .
 • Link
  Drogi emigratorze ciekaw jestem kto dał Ci prawo do osądzania kto jest polskim Polakiem, kto jest patriotą? Ktoś mógłby zadać Ci pytanie, jak sam siebie możesz nazywać patriotą skoro jesteś emigrantem (sugeruję się nickiem) Zawsze myślałem, że każdy Polak jest polski, że tworzymy jeden naród fakt czasem o skrajnie różnych poglądach, ale kiedy tak nie było zawsze jak ktoś mówi, że jest dobrze to znajdzie się druga osoba która powie, że jest źle. Niestety musimy przyjąć do wiadomości, że nie możemy rozliczyć polityków z tego co obiecują, a co później robią (wim możemy nie głosować na nich następnym razem ;) ) czy to Tusk czy Kaczyński czy jeszcze inny(jedyny który mówi to co naprawdę myśli i mógłby tak zrobić jakby doszedł do władzy jest chyba Korwi :)ale przecież nie wiedzielibyśmy co z taką wolnością zrobić). Dziwi mnie fakt, że niektórzy z takim zamiłowaniem piszą "naród się budzi" (co jakiś przemarsz większa manifestacja to "naród się budzi") ja się pytam kiedy zasnął?
 • emigrator
  @pijany znad grodarza, nie wstydz sie po prostu sie obudz tak jak twoj narod sie budzi! heroiczna, patriotyczna poezja spiewana to nie zadna grozba przyjacielu, to dlugo wyczekiwana w sercu narodu sprawiedliwosc spoleczna ktora nadchodzi wielkimi krokami! ilez mozna znosic neokomune i prl bis? jak dlugo pytam?
  masz jeszcze czas lecz niewiele ci go zostalo wygralismy dopiero pierwszy sondaz,otrzasnij sie, otworz oczy i stan sie polakiem, prawdziwym patriota jak ja uczynilem. polecam. stan po wlasciwej stronie.
  @waldek, masz racje. nie ma zgody na zamkniecie radia wolna europa i zakneblowanie nam ust!!! nie ma zgody powiadam! narod sie budzi!!!
  @szok, pieknie ich zalatwiles! stan panstwa na 2012 rok wylkada cala kawe na lawe teraz juz pokemony nie maja argumentow!!! lewactwo zostalo zmiazdzone! a teraz jeszcze znokautuj ich i przedstaw raport stanu panstwa na rok 2007 niech zobacza jak bylo dobrze jak ociekalismy miodem i mlekiem, niech zatesknia, niech otworza oczy i sie przebudza!!!
  "należę do tego społeczeństwa, identyfikuję się z moim narodem na dobre i na złe"
  szok jestem z ciebie dumny, jestem takze niezmiernie szczesliwy ze moge stac z toba w ramie w ramie i obalac komune. dziekuje ci ze jestes, dziekuje ci za wszystko. musze przyznac ze ten cytat wejdzie do kanonu zlotych mysli narodu polskiego i bez ogrodek powiem ze moim skromnym zdaniem to sam roman dmowski nie powstydzilby sie tak trafnie spuentowac postawy polskiego polaka.
 • pytaczek
  i bardzo ladnie zakonczyl @pijany

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę