Kazimierz na zdjęciach z lat 30 - tych

Skomentuj (1)

„Kazimierz Dolny z lat 1934 – 1938 w fotografii Stanisława Magierskiego” to tytuł wystawy czasowej, która już niebawem zagości w Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego. To ponad czterdzieści prac ukazujących przedwojenne Miasteczko.

W najbliższą niedzielę, 10 marca, o godz. 12:00 w Kamienicy Celejowskiej, w oddziale Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy czasowej pt. „Kazimierz Dolny z lat 1934-1938 w fotografii Stanisława Magierskiego”.

Stanisław Magierski (1904-1957) należał do czołowych postaci lubelskiego środowiska fotograficznego w okresie międzywojennym. Farmaceuta, muzyk i fotograf, współzałożyciel Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, ale również właściciel składu materiałów aptecznych, a także sklepu z materiałami fotochemicznymi i laboratorium fotograficznego przy ul. Krakowskie Przedmieście 25, w którym, przed wybuchem II wojny światowej, krzyżowały się drogi lubelskich pasjonatów fotografii.

W Kamienicy Celejowskiej zaprezentowanych zostanie ponad czterdzieści fotografii ukazujących przedwojenny charakter nadwiślańskiego Miasteczka. Wchodzące w skład wystawy fotografie stanowią wybór zdjęć podarowanych Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym przez Jana Magierskiego, syna sławnego fotografika.

Wystawa, której towarzyszył będzie katalog prezentujący ponad 140 prac artysty, czynna będzie od 10 marca do 10 kwietnia, od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-17.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Marcela
    Wyjątkowa wystawa - piękne, plastyczne zdjęcia i kawał historii Kazimierza. Dodatkowo wzruszająca przemowa skromnego Jana Magierskiego, syna artysty. Polecam wszystkim!

Mapa

Zabytki

Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę