Kazimierz na łamach AszDziennika

Skomentuj (9)

PILNE: Wisła w Warszawie się rozstąpiła, lud przeszedł suchą stopą do Kazimierza Dolnego na majówkę – alarmuje AszDziennik. Czy cud powtórzy się na zakończenie majówki?

Tłumy w Kazimierzu w długi weekend to norma. Korki, kolejki, tłok na rynku i na Górze Trzech Krzyży, która jakby przygięła się pod ciężarem turystów, zbliżając się bardziej do poziomu morza… Sprzyja temu piękna słoneczna pogoda i pragnienie odpoczynku właśnie tutaj. I nie ma się co dziwić, bo Kazimierz, jak twierdzą znawcy, w pełni na tę popularność zasługuje.

Niekoniecznie piękna Miasteczka trzeba jednak szukać w tłoku centrum. Tak zresztą robi coraz więcej gości, zwiedzając okolice. I to nie tylko te dalsze: Janowiec, Puławy, Nałęczów, ale te najbliższe – wąwozy, głębocznice, polne drogi i bezdroża. Warto sprawdzić, jak jest nie tylko w osławionym Korzeniowym Dole, ale także chociażby w Norowym, Ciepłym, Chałajowym czy Na Wiktora.

Czy na Kulawą Górkę naprawdę nawet pies z kulawą nogą nie zajrzy? Czy na Łysej Górze będzie nam łyso?

Widoki po prostu – pyszne! Gwarantujemy, że nie będziecie Państwo chcieli stąd wyjeżdżać! I naprawdę trzeba będzie się modlić o powtórzenie cudu rozstąpienia Wisły, żeby nie stać w korkach na koniec majowego weekendu…
Asz Dziennik „PILNE: Wisła w Warszawie się rozstąpiła, lud przeszedł suchą stopą do Kazimierza Dolnego na majówkę”

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • ZYX
  To pękne, że w takim dniu kiedy na Rynku ludzie depczą po sobie można wejść do wąwozu od strony Czerniaw, zobaczyć pięknie odnawianą Kuncewiczówkę, dalej do ulicy Słonecznej, przecinając ją koło Pana Skoczka i idąc wzdłuż lasu, a dalej drogą do przeprawy promowej :) i dopiero tam spotkać ludzi :) :)
 • Xyz
  W Kazimierzu jest brudno i nudno. Miejscowy biznes turystyczny nastawiony na łupienie turystów, począwszy od parkingu 5 zlotych za godzinę. Do Kazimierza przyjeżdża świadomy turysta, ale przyjeżdża również tzw. segment 500+. Ci pierwsi zorganizują sobie czas, ci drudzy snują sie po Rynku znudzeni. Z desperacji kupią lody, piwo i coś na tych inkryminowanych straganach. Nuda, nuda, nuda.
  • Takim mówimy -zmien kierunek
   A Ty Kim Jesteś znudzony Iksigekzecie ? W kazdym turystycznym miescie jest tak samo "łupienie turystow", i nie ma w tym nic złego ze parking kosztuje 5 zł/godz. tak ma byc jak wieziesz tylek do samego centrum ale za to butelkę wody 1.5l kupisz za jedyne 1.80- 2 zł .
 • zorientowany
  Na Facebooku "Kazimierz Komentuje" + portal kazimierski prowadzą spójną narrację mającą wspomóc gminnego "Dyzmę".
  Grupa trzymająca władzę w Kazimierzu ma określony profil ideologiczny,co słychać ,widać i czuć.
 • cenzor
  No nieźle... A jutro zapraszamy Państwa na tekst o Kazimierzu w Faktach i Mitach 🙂
 • Nocne marki
  Anty turysta portal prowadzi politykę redakcyjna. Cytując antykleryklany portal daje o sobie świadectwo. Nie pierwszy z resztą raz. Ma to jasny przekaz w przededniu święta NMP. Oczywiście materlai w AszDzienniku powstał na zamówienie. Blyska nazewnictwem miejsc tyle tylko że Chalajowy jest ślepy... Jak można się domyślac z oczywistych względów nie ma wzmianki o wąwozie na Niezalitowskiego.
  • Magda Grabowska
   Oczywiście, że uprawiana jest tu polityka. Albowiem zmarnować tyle nawozu z komentarzy grzechem byłoby.
  • Śpij w dzień
   Współczuję samotności aby o 1.50 dogryzać nt. żartobliwego tekstu. Ciekawe czy jak cytowali Gazetę Polską również nie posrałeś się po nocach z oburzenia.
 • Antyturysta
  Mam prośbę do portalu o niereklamowanie miejsc, które jeszcze przez tłumy tępych i chamskich turytów nie są odkryte, bo przyroda oprócz zadeptywania nic z tego nie będzie miała. Wystarczy zresztą tego syfu, który zostawiają po sobie na rynku, wale i w wąwozach o których istnieniu niestety wiedzą. Góra Trzech krzyży to obraz nędzy i rozpaczy, aż żal patrzeć w jakim jest stanie. Zastraszające w jak w krótkim czasie nastąpiła jej dewastacja. Od kilku ostatnich lat w tym mieście nie da się normalnie funkcjonować mówię tu o mieszkańcach i osobach prawdziwych miłośnikach tego miejsca, którzy od lat przyjeżdżają tu jak do siebie, dla których Kazimierz jest miejscem wyjątkowym.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę