Kazimierz zasługuje na lepsze jutro

Skomentuj (11)
Zbigniew Józef Wacławski – kandydat na burmistrza Kazimierza Dolnego z ramienia Komitetu Wyborczego Wspólna Sprawa. W naszym minirankingu "Wybieramy burmistrza" zajmuje pierwsze miejsce.

Zbigniew Wacławski uważa, że najważniejsza sprawa w obecnej sytuacji to poprawić stan finansowy gminy, która została zadłużona do niebezpiecznego poziomu, co ociera się o konieczność ustanowienia zarządu komisarycznego, który przejmie obowiązki organów gminy, skoro te są nieskuteczne w działaniu. Jedną przyczyn tego stanu rzeczy jest według kandydata sprawa budowy kompleksu sportowo – rekreacyjnego z basenami, która już w sposób znaczący osłabiła budżet gminy a realizacja projektu może być dla tych finansów katastrofalna.

- Pierwotny zamysł budowy szkolnych obiektów sportowych znajduje moją pełną akceptację i poparcie – mówi Zbigniew Wacławski. – Uważam, że stworzenie bazy, w skład której wchodziłby basen, boisko do gry w siatkówkę, kort tenisowy jest potrzebny, zważywszy, że jest takie zapotrzebowanie oraz oczekiwania naszej młodzieży. Zastanowiłbym się jednak nad skalą wielkości przedsięwzięcia oraz określeniem zadań, jakie miałby on wypełniać biorąc pod uwagę szereg czynników związanych m.in. z programem rozwoju miasta i gminy.

Z pewnością nasze aspiracje nie powinny się kłócić z zadaniami Komitetu Olimpijskiego czy aspiracjami wielkiego sportu, który w obecnych czasach posiada stosowne zaplecze finansowe. Kazimierz ma określoną funkcję i charakter, usilne przekształcanie go w mekkę sportu, z pewnością nie przyniesie pożądanego skutku. Planowany obiekt powinien służyć przede wszystkim naszej społeczności, odpowiadać bezpośrednim zapotrzebowaniom – przynajmniej w pierwszym etapie. Możliwość późniejszej rozbudowy zawsze powinna istnieć. Trzeba więc przewidzieć i taką ewentualność, co uważam jako wyraz rozsądku. Obecna forma, przedstawiona przez nasze władze, odbiega dalece od przyjaznego spojrzenia w aspekcie architektonicznym i czysto ekonomicznym. Obiekt ten w odczuciu wielu ludzi jest nieprzyjazny otoczeniu. Bardzo nowoczesna architektura po prostu Nam nie pasuje. Mamy do tego prawo, by tak zareagować. W końcu my tu żyjemy i nie chcemy być świadkami rewolucji w ustalonym charakterze zabudowy. Ważnym jest również zastanowienie się nad stroną finansową. Błędem jest aspirowanie do ośrodków sportowych, które mają swoje oparcie w klubach sportowych czy organizacjach rządowych. Budowa tak ogromnego obiektu jest szalenie droga, powstaje więc pytanie: skąd zdobyć na to środki finansowe? Wszyscy powiedzą z funduszy unijnych. Zgoda, niech tak będzie. Mamy obiekt, powstaje pytanie: jak utrzymać taki kolos?

Drodzy Państwo, w interesach nie ma miejsca na słowa „ jakoś tam będzie”, nie ma słowa „damy jakoś radę”… Ekonomia jest bezlitosna, weryfikuje nasze poczynania, sprowadza do przykrych realiów. Obecny stan rzeczy nie sięga granicy tragedii, jest na pewno wpadką nierozwagi. Zastanówmy się raz jeszcze, przeanalizujmy, zanim będzie za późno.

Wybory dają szansę na zmianę tej sytuacji. Kazimierz zasługuje na lepsze jutro – twierdzi Zbigniew Wacławski.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Kamil Ruciński
  Temat został zamknięty, ponieważ komentarze stały się elementem walki politycznej.

  Zadaniem Redakcji nie jest odbieranie telefonów z pretensjami od poszczególnych komitetów wyborczych i tłumaczenie się za wpisy Internautów, tylko dbanie o zawartość merytoryczną serwisu.

  Przypominam również, iż portal jest prywatną stroną internetową, a warunkiem do udziału w dyskusjach jest akceptacja regulaminu.
 • mila (gość)
  szanowny Panie, jest mi przykro, że ludzie normalni i trzeźwo myślący nie mają racji bytu w naszym lokalnym samorządzie, proponowałabym startować jednak do rady miasta, bo jak te buraki, którzy byli ostatnio zasiądą - to ędzie to kolejna klęska po potopie szwedzkim i sprowadzeniu do kazimierza rodu bieńków,
  pozdrawiam
 • znamGo (gość)
  Lepsze jutro - gorsze pojutrze!!! A na ekonomi to się tyle zna co się nauczył przy zbieraniu winogron w Bordeaux... i podkładaniu świń innym!
 • Anonim (gość)
  to nie pisz nic wyborco
 • wyborca (gość)
  O gazecie Wydawca Redakcja Reklama Studio DTP Kontakt


  Cisza wyborcza

  Od północy w piątek 10 listopada do godz 20 w niedzielę 12 listopada obowiązuje cisza wyborcza. W myśl obowwiązującego prawa nie wolno prowadzić żadnych form agitacji wyborczej

 • Anonim (gość)
  Cichoooooooooooooo!!!!
 • Veron (gość)
  IHMO to dość dobrze, że pan Wacławski zauważył wagę sprawy budowy hali. Istotna rzecz, bo to największa i najbardziej ryzykowna inwestycja. Poglądy w tej sprawie wydają się być sensowe i zasługujące na uwagę.

  To dobrze, że kandydat zwraca uwagę na budżet. W obecnej sytuacji jednak samo nie zadłużanie może nie wystarczyć do zbilansowania rachunów gminy. Ciekawe, co wtedy? Inni kandydaci jednak do problemu długów podeszli tak, jakby ich nie było, a przecież są...

  Brakowało mi nieco spojrzenia na inne problemy gminy (szkołę, drogi). Może kandydat jeszcze coś powie, zanim nadejdzie cisza wyborcza?
 • burek (gość)
  tak ?
  czyli przez cala kadence bedzie jeden temat - basenik ?
  idealny kandydat

  Zgadzam sie z poprzednim anonimem - moze kolejny gabinecik ??? zalatwimy kilka kontratow, a pozniej zawsze mozna sie wycofac i zajac biznesem
 • Anonim (gość)
  Biorąc pod uwagę skalę tych obiektów w stosunku do wielkości gminy to jest to ważna kwestia burku.
 • Anonim (gość)
  A może gabinecik w tych obiektach hę? A potem by się zrezygnowało bo gabinecik? Bo nie można prowadzić działalności. Już było się radnym Panie Wacławski. Dziękujemy
 • burek (gość)
  cały program to sprawa obiektow sportowych ??
  co Pan powie poza tym ?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę