Kazimierz w słońcu

zobacz więcej (16)

Blisko 80 osób wzięło udział w IV Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej w Kazimierzu Dolnym. Spacerom po szlakach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego sprzyjała piękna pogoda.

Międzynarodowy Dzień Turystyki już po raz czwarty stał się w Kazimierzu okazją do zorganizowania Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej. Tym razem jej trasa prowadziła Plebanką, Głęboczyzną do dębu króla Kazimierza, Dębowymi Górami, Granicznikiem i promenadą nadwiślańską do spichlerza Pielaka, gdzie zakończyła się odpoczynkiem przy ognisku.

- To jedna z ważniejszych corocznych imprez organizowanych w naszym kazimierskim Oddziale PTTK z racji Światowego Dnia Turystyki z inicjatywy zarządu głównego PTTK – mówi Marcin Pisula prezes Oddziału PTTK im.Karola Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym – Sztafeta kojarzy się z imprezą sportową. To jest dla nas przenośnia: chodzi o to, aby przekazywać młodszemu pokoleniu pewne tradycje i to, co tutaj jest najważniejsze: miłość do małej ojczyzny, zamiłowanie do turystyki zamiłowanie do krajoznawstwa. Dziś idą razem i starsi, i młodsi. Turystyka łączy pokolenia.

Na szlak tegorocznej sztafety pod przewodnictwem Marcina Pisuli wyruszyli więc starsi członkowie PTTK i miłośnicy turystyki oraz młodzież z kazimierskich szkół. W imprezie wziął udział także burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski z małżonką.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

PTTK Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę