Kazimierz w słońcu

zobacz więcej (16)

Blisko 80 osób wzięło udział w IV Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej w Kazimierzu Dolnym. Spacerom po szlakach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego sprzyjała piękna pogoda.

Międzynarodowy Dzień Turystyki już po raz czwarty stał się w Kazimierzu okazją do zorganizowania Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej. Tym razem jej trasa prowadziła Plebanką, Głęboczyzną do dębu króla Kazimierza, Dębowymi Górami, Granicznikiem i promenadą nadwiślańską do spichlerza Pielaka, gdzie zakończyła się odpoczynkiem przy ognisku.

- To jedna z ważniejszych corocznych imprez organizowanych w naszym kazimierskim Oddziale PTTK z racji Światowego Dnia Turystyki z inicjatywy zarządu głównego PTTK – mówi Marcin Pisula prezes Oddziału PTTK im.Karola Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym – Sztafeta kojarzy się z imprezą sportową. To jest dla nas przenośnia: chodzi o to, aby przekazywać młodszemu pokoleniu pewne tradycje i to, co tutaj jest najważniejsze: miłość do małej ojczyzny, zamiłowanie do turystyki zamiłowanie do krajoznawstwa. Dziś idą razem i starsi, i młodsi. Turystyka łączy pokolenia.

Na szlak tegorocznej sztafety pod przewodnictwem Marcina Pisuli wyruszyli więc starsi członkowie PTTK i miłośnicy turystyki oraz młodzież z kazimierskich szkół. W imprezie wziął udział także burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski z małżonką.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę