Kazimierz solidarny z Białorusią

Białoruś przeżywa swój sierpień 80. Ludzie tłumnie wyszli na ulice w proteście przeciwko sfałszowanym wyborom, legitymizującym dalsze rządy Łukaszenki. Polacy, także w Kazimierzu, wyrażają poparcie dla ich działań.
W wielu miejscach Polski organizowane są wiece poparcia dla Białorusinów protestujących przeciwko pseudodemokracji. W Kazimierzu na budynku Fundacji KZMRZ na znak solidarności rozpięto dwie biało – czerwono – białe flagi używane przez demokratycznie i niepodległościowo nastawioną część społeczeństwa Białorusi jako symbol państwowości.
- Chciałem pokazać solidarność z Białorusinami, którzy w Kazimierzu uczą się i mieszkają. Niektórzy z nich należą do Trupy KZMRZ grupy artystycznej fundacji – mówi prezes Fundacji KZMRZ Michał Stachyra. – Wszyscy widzimy, co tam się dzieje. Nie możemy być na to obojętni.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę