Kazimierskie Kino Niepodległej

zobacz więcej (18)

Pokaz arcydzieł polskiej kinematografii oraz spotkanie z twórcami: Joanną Trzepiecińską i Andrzejem Barańskim – wszystko to miało miejsce w miniony weekend w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu pokazów „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.
W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym gościło plenerowe Kino Niepodległej. Na Małym Rynku odbył się pokaz arcydzieł polskiej kinematografii. Widzowie mieli okazję obejrzeć dzieła najwybitniejszych polskich twórców: „Ostry film zaangażowany”i „Jak działa jamniczek”w reżyserii Juliana Józefa Antonisza, „Słoneczny zegar” Andrzeja Kondratiuka oraz „Dzień pracy” i „Nad rzeką, której nie ma” w reżyserii Andrzeja Barańskiego.

Pomiędzy pokazami filmowymi odbyło się również spotkanie z twórcami ostatniego z prezentowanych w Kazimierzu filmów. Z Joanną Trzepiecińską i Andrzejem Barańskim rozmawiał Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy.

Fragment rozmowy zobaczyć można na Facebooku >>>

Warto pamiętać, że Andrzeja Barańskiego z Kazimierzem Dolnym łączą pewne związki. To właśnie w Miasteczku powstawały zdjęcia do dwóch filmów reżysera: „Dwóch księżyców” oraz „Braciszka”. Przed laty, w 2011 roku, Andrzej Barański był także gościem jednego ze spotkań filmowych, jakie odbywały się wówczas w Folwarku Walencja.

Tegoroczne pokazy arcydzieł polskiej kinematografii „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia” odbyły się już także w Wiśle i Karpaczu. W najbliższe weekendy kino plenerowe pojawi się zaś w Kołobrzegu i Mikołajkach. Organizatorem tych wydarzeń jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę