Kazimierskie Kino Niepodległej

zobacz więcej (18)

Pokaz arcydzieł polskiej kinematografii oraz spotkanie z twórcami: Joanną Trzepiecińską i Andrzejem Barańskim – wszystko to miało miejsce w miniony weekend w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu pokazów „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.
W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym gościło plenerowe Kino Niepodległej. Na Małym Rynku odbył się pokaz arcydzieł polskiej kinematografii. Widzowie mieli okazję obejrzeć dzieła najwybitniejszych polskich twórców: „Ostry film zaangażowany”i „Jak działa jamniczek”w reżyserii Juliana Józefa Antonisza, „Słoneczny zegar” Andrzeja Kondratiuka oraz „Dzień pracy” i „Nad rzeką, której nie ma” w reżyserii Andrzeja Barańskiego.

Pomiędzy pokazami filmowymi odbyło się również spotkanie z twórcami ostatniego z prezentowanych w Kazimierzu filmów. Z Joanną Trzepiecińską i Andrzejem Barańskim rozmawiał Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy.

Fragment rozmowy zobaczyć można na Facebooku >>>

Warto pamiętać, że Andrzeja Barańskiego z Kazimierzem Dolnym łączą pewne związki. To właśnie w Miasteczku powstawały zdjęcia do dwóch filmów reżysera: „Dwóch księżyców” oraz „Braciszka”. Przed laty, w 2011 roku, Andrzej Barański był także gościem jednego ze spotkań filmowych, jakie odbywały się wówczas w Folwarku Walencja.

Tegoroczne pokazy arcydzieł polskiej kinematografii „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia” odbyły się już także w Wiśle i Karpaczu. W najbliższe weekendy kino plenerowe pojawi się zaś w Kołobrzegu i Mikołajkach. Organizatorem tych wydarzeń jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę