Kazimierski Koncert Noworoczny

zobacz więcej (14)

Polska i zagraniczna muzyka okresu Bożego Narodzenia zabrzmiała dziś w kazimierskiej Farze. Koncert Noworoczny, pierwszy z cyklu trzech koncertów, które odbywają się w ramach Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego, za nami.

Piękne polskie kolędy mogliśmy usłyszeć podczas pierwszego i jednego z trzech koncertów, które odbywają się w nadwiślańskim Miasteczku w ramach Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Tym razem w kościele farnym wystąpili: Ks. Attila Adam Honti - organy, John Roberts – Meier - sopran, Tomasz Dudzicz – sopran, Mikołaj Kowalik - alt, Adam Augustowski – kontratenor, Jakub Wolanin – tenor, Krzysztof Malec – bas oraz Patryk Błaszczak – bas. W programie znalazła się kameralistyka wokalno – instrumentalna: J.S. Bach, J.Maklakiewicz.


Soliści z Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses zaśpiewali solo oraz na głosy polskie kolędy. Utwory wykonywali a'cappella lub też w towarzystwie najstarszych organów w Polsce. Warto wspomnieć także o tym, że głównym wykonawcą i prowadzącym koncerty jest ks. Attila Adam Honti – organista, dyrygent Pueri Cantores Lublinenses i kontratenor, doktorant teologii, kapłan Archidiecezji Lubelskiej, sekretarz Archidiecezjalnej komisji do spraw Muzyki Kościelnej – wydział chórów dziecięcych, absolwent Instytutu Muzykologii KUL.


Na Koncercie Noworocznym publiczność dopisała. Koncerty organowe organizowane w kościele farnym cieszą się sporym zainteresowaniem. Wszystko dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, jak braku opłat za wstęp – wstęp na wszystkie trzy koncerty jest bezpłatny.
Fragment koncertu można zobaczyć na Facebooku.


Szczegółowy program dwóch pozostałych koncertów:

20 stycznia godz. 14.00 Recital Organowy| Kazimierz Dolny | Kościół Farny
Wykonawca: Jadwiga Kowalska - organy
W programie: Boże Narodzenie w muzyce europejskiej: utwory z tabulatury Jana z Lublina
J. S. Bacha, Ch. Tournemire'a, M. Dupre.

27 stycznia godz. 14.00 Kolęda w Muzyce Chóralnej| Kazimierz Dolny | Kościół Farny
Wykonawcy: Ks. Attila Adam Honti – dyrygent, Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses, Małgorzata Skwarzyńska - organy
W programie: Polska i zagraniczna muzyka Bożego Narodzenia
Emisja głosu: Anna Barska

Organizatorzy:
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Gmina Kazimierz Dolny, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym oraz Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”.

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę