Kazimierski Koncert Noworoczny

zobacz więcej (14)

Polska i zagraniczna muzyka okresu Bożego Narodzenia zabrzmiała dziś w kazimierskiej Farze. Koncert Noworoczny, pierwszy z cyklu trzech koncertów, które odbywają się w ramach Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego, za nami.

Piękne polskie kolędy mogliśmy usłyszeć podczas pierwszego i jednego z trzech koncertów, które odbywają się w nadwiślańskim Miasteczku w ramach Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Tym razem w kościele farnym wystąpili: Ks. Attila Adam Honti - organy, John Roberts – Meier - sopran, Tomasz Dudzicz – sopran, Mikołaj Kowalik - alt, Adam Augustowski – kontratenor, Jakub Wolanin – tenor, Krzysztof Malec – bas oraz Patryk Błaszczak – bas. W programie znalazła się kameralistyka wokalno – instrumentalna: J.S. Bach, J.Maklakiewicz.


Soliści z Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses zaśpiewali solo oraz na głosy polskie kolędy. Utwory wykonywali a'cappella lub też w towarzystwie najstarszych organów w Polsce. Warto wspomnieć także o tym, że głównym wykonawcą i prowadzącym koncerty jest ks. Attila Adam Honti – organista, dyrygent Pueri Cantores Lublinenses i kontratenor, doktorant teologii, kapłan Archidiecezji Lubelskiej, sekretarz Archidiecezjalnej komisji do spraw Muzyki Kościelnej – wydział chórów dziecięcych, absolwent Instytutu Muzykologii KUL.


Na Koncercie Noworocznym publiczność dopisała. Koncerty organowe organizowane w kościele farnym cieszą się sporym zainteresowaniem. Wszystko dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, jak braku opłat za wstęp – wstęp na wszystkie trzy koncerty jest bezpłatny.
Fragment koncertu można zobaczyć na Facebooku.


Szczegółowy program dwóch pozostałych koncertów:

20 stycznia godz. 14.00 Recital Organowy| Kazimierz Dolny | Kościół Farny
Wykonawca: Jadwiga Kowalska - organy
W programie: Boże Narodzenie w muzyce europejskiej: utwory z tabulatury Jana z Lublina
J. S. Bacha, Ch. Tournemire'a, M. Dupre.

27 stycznia godz. 14.00 Kolęda w Muzyce Chóralnej| Kazimierz Dolny | Kościół Farny
Wykonawcy: Ks. Attila Adam Honti – dyrygent, Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses, Małgorzata Skwarzyńska - organy
W programie: Polska i zagraniczna muzyka Bożego Narodzenia
Emisja głosu: Anna Barska

Organizatorzy:
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Gmina Kazimierz Dolny, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym oraz Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę