Kazimierska Noc Muzeów

Skomentuj (1)

Już w najbliższy weekend Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym przygotowało szereg atrakcji.

Tradycyjnie już Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na pełną atrakcji Noc Muzeów, która w tym roku odbędzie się w nocy z 17 na 18 maja 2014 (sobota/niedziela), w godzinach od 19.00 do 1:00. Co tym razem będzie się działo w poszczególnych oddziałach muzealnych?

W oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej w Gmachu Głównym  odbędzie się "Noc Złotników". W programie m.in. przelot paralotniarzy nad muzeum, prezentacja technik repusowania i odlewania (od godz. 19.30), pokaz odwzorowywania biżuterii na drukarce 3D, koncert pt. „Tańce Snu” oraz zwiedzanie ekspozycji Gmachu Głównego, czyli wystaw złotnictwa i prac Chaima Goldberga.

Oddział Kamienica Celejowska
zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzania ekspozycji oraz na wernisaż wystawy artystów ze Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich zatytułowanej "Malarstwo wodne i podniebne", który rozpocznie się o godzinie 19.00.

"Nocny lot do Italii" to myśl przewodnia wieczoru w oddziale Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów. Tam oprócz zwiedzania ekspozycji przybyli goście będą mogli uczestniczyć w promocji książki Macieja A. Brzozowskiego „Włosi. Życie to teatr”. Spotkanie rozpocznie się godzinie 17.00.

Oddział Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich miłośników przyrody do wzięcia udziału w prelekcji dr. hab. Krzysztofa Grzywnowicza o grzybach. Opowieść o "Magii grzybów" rozpocznie się o godzinie 21.00. Oprócz tego każdy będzie mógł zwiedzić ekspozycję wzbogaconą o specjalne efekty świetlne i odgłosy przyrody.

Podczas Nocy Muzeów zapraszamy także do oddziału Muzeum Czartoryskich w Puławach na tzw. "Książęcą noc”, podczas której będzie można zobaczyć wystawę „Czartoryscy. Powrót do Puław”.

Oddział Muzeum Zamek w Janowcu oferuje natomiast pełną atrakcji "Noc z Gwiazdami”.  Odbędzie się m.in.: panel animacyjno-edukacyjny dla dzieci (film, luneta, quizy i zabawy  od godz. 19.30), projekcja filmów Krzysztofa Zanussiego i spotkanie z reżyserem (od godz. 20.00) oraz oczywiście zwiedzanie ekspozycji.

Polecamy!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Nie byłem, bo pomyliłem dni / przez te"deszcze"/, ale słyszałem opinię Tych, którzy byli.
    W Muzeum Sztuki Złotniczej było PRZECUDOWNIE.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę