Kazimierska Noc Muzeów

Skomentuj (1)

Już w najbliższy weekend Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym przygotowało szereg atrakcji.

Tradycyjnie już Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na pełną atrakcji Noc Muzeów, która w tym roku odbędzie się w nocy z 17 na 18 maja 2014 (sobota/niedziela), w godzinach od 19.00 do 1:00. Co tym razem będzie się działo w poszczególnych oddziałach muzealnych?

W oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej w Gmachu Głównym  odbędzie się "Noc Złotników". W programie m.in. przelot paralotniarzy nad muzeum, prezentacja technik repusowania i odlewania (od godz. 19.30), pokaz odwzorowywania biżuterii na drukarce 3D, koncert pt. „Tańce Snu” oraz zwiedzanie ekspozycji Gmachu Głównego, czyli wystaw złotnictwa i prac Chaima Goldberga.

Oddział Kamienica Celejowska
zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzania ekspozycji oraz na wernisaż wystawy artystów ze Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich zatytułowanej "Malarstwo wodne i podniebne", który rozpocznie się o godzinie 19.00.

"Nocny lot do Italii" to myśl przewodnia wieczoru w oddziale Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów. Tam oprócz zwiedzania ekspozycji przybyli goście będą mogli uczestniczyć w promocji książki Macieja A. Brzozowskiego „Włosi. Życie to teatr”. Spotkanie rozpocznie się godzinie 17.00.

Oddział Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich miłośników przyrody do wzięcia udziału w prelekcji dr. hab. Krzysztofa Grzywnowicza o grzybach. Opowieść o "Magii grzybów" rozpocznie się o godzinie 21.00. Oprócz tego każdy będzie mógł zwiedzić ekspozycję wzbogaconą o specjalne efekty świetlne i odgłosy przyrody.

Podczas Nocy Muzeów zapraszamy także do oddziału Muzeum Czartoryskich w Puławach na tzw. "Książęcą noc”, podczas której będzie można zobaczyć wystawę „Czartoryscy. Powrót do Puław”.

Oddział Muzeum Zamek w Janowcu oferuje natomiast pełną atrakcji "Noc z Gwiazdami”.  Odbędzie się m.in.: panel animacyjno-edukacyjny dla dzieci (film, luneta, quizy i zabawy  od godz. 19.30), projekcja filmów Krzysztofa Zanussiego i spotkanie z reżyserem (od godz. 20.00) oraz oczywiście zwiedzanie ekspozycji.

Polecamy!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Nie byłem, bo pomyliłem dni / przez te"deszcze"/, ale słyszałem opinię Tych, którzy byli.
    W Muzeum Sztuki Złotniczej było PRZECUDOWNIE.

Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę