Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi

Skomentuj (1)

Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi... a wraz z nią Tomek Sikora! Maks Skrzeczkowski zaprasza do KOKPiTu na spotkanie z fotografią już w najbliższą sobotę.

Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi! A za nią – jak widać – ciągnie chyba prawdziwa odwilż… ale raczej nie na długo, bo – jak prognozuje dla Kazimierza portal Twoja Pogoda –  z każdym dniem temperatura ma znów spadać, by od poniedziałku być na niewielkim minusie. Tak czy inaczej Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi! W deszczu czy śniegu, w mrozie czy słoneczku – nieistotne. Będzie, wiec wszyscy miłośnicy fotografowania – przybywajcie do Kazimierza. Tym razem gościem Maksa Skrzeczkowskiego będzie znamienity fotografik Tomasz Sikora.

- Jest dziesięć bezcennych powodów, dla których warto przybyć – mówi Maks Skrzeczkowski i wylicza: Zobaczyć Kazimierz w zimowym anturium i zmierzyć się z nim fotograficznie; spotkać się z Tomkiem Sikorą, wziąć udział w jego akcji i otrzymać prezent z autografem; obejrzeć pokaz Marii Botella o życiu na francuskich barykadach; poznać osobliwy smak trufli; odwiedzić Pana Lichtsona i przeżyć olśnienie; posłuchać inspirującego wykładu na temat aktu; w kawiarni "U Radka" przy kominku, z widokiem na studnię, przy włoskiej kawie zjeść przepyszną szarlotkę; zrobić coś szalonego...i pomorsować; spotkać się ze mną, bo nie ma to jak kontakt bezpośredni w realu (nie chodzi mi o sklep, ani klub); swój własny, niewysłowiony, może nawet irracjonalny powód, aby przyjechać...

Program

Sobota 19.01.2019 od 11.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)OKPiT !


Część I -oficjalna
11.00-11.15 - fotograficzna loteria fantowa (tylko dla punktualnych),
11.15-12.00 - "Akt -ile zasłonić" - wykład Maksa Skrzeczkowskiego (tylko dla pełnoletnich),
12.00-12.15 - Francuskie specjały...czyli jak smakują trufle (poczęstunek dla odważnych),
12.15-13.00 - "Rewolucja francuska 2018-2019"- gorący pokaz Marii Botella (dla wszystkich),
13.10-13.40 - "Fotograficzna akcja z udziałem uczestników spotkania"- Tomek Sikora (dla kreatywnych). Każdy uczestnik otrzyma niepowtarzalny prezent... z autografem artysty,
13.40-14.00 - "Odwiedziny u Pana Lichtsona"- zaskakujący, odkrywczy miniplener (wyłącznie dla ciekawych) .

Część II- nieoficjalna
14.00-15.00 - spotkanie z Tomkiem Sikorą (Kawiarni "U Radka"-Rynek 9),
Podczas spotkania przy kawie, dyskusja, oglądanie kilkunastu albumów artysty, możliwość uzyskania dedykacji we własnym albumie lub książce. Warto kupić najnowszą "Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką"

Część III - bardzo nieoficjalna (dla bardzo wtajemniczonych)
15.30-16.00 - morsowanie dla początkujących (2-3min),
Każdy uczestnik powinien posiadać: strój kąpielowy, ręcznik, klapki, dobry humor, brak oporów, nienaganny stan zdrowia (nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie), czapkę i rękawiczki (mile widziane nietypowe nakrycia głowy typu słomkowy kapelusz lub czapa rosyjskiego generała). Morsowanie odbędzie się w warunkach "cywilizowanych”, w bardzo bliskim sąsiedztwie domu z kominkiem oraz gorącą herbatą z sokiem malinowym.
Ze względów logistycznych konieczne jest zgłoszenie telefoniczne (503-027-536).
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania – deklaruje Maks Skrzeczkowski.
16.00-17.00 - film niespodzianka,
17.00-19.00 - biesiada (wiktuały we własnym zakresie),
19.00-19.30- Wieczorynka

Serdecznie zaprasza Maks Skrzeczkowski.

 

Tomasz Sikora (ur. 9 września 1948 w Warszawie) – polski fotograf, twórca teatralnych i filmowych plakatów, ilustracji książkowych, realizator prac dla europejskich i amerykańskich agencji reklamowych.

Maks Skrzeczkowski (ur. 1979) - fotograf, fotoreporter, podróżnik, animator kultury - organizator licznych warsztatów fotograficznych.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę