Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi

Skomentuj (1)

Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi... a wraz z nią Tomek Sikora! Maks Skrzeczkowski zaprasza do KOKPiTu na spotkanie z fotografią już w najbliższą sobotę.

Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi! A za nią – jak widać – ciągnie chyba prawdziwa odwilż… ale raczej nie na długo, bo – jak prognozuje dla Kazimierza portal Twoja Pogoda –  z każdym dniem temperatura ma znów spadać, by od poniedziałku być na niewielkim minusie. Tak czy inaczej Kazimierska Wiosna Fotograficzna nadchodzi! W deszczu czy śniegu, w mrozie czy słoneczku – nieistotne. Będzie, wiec wszyscy miłośnicy fotografowania – przybywajcie do Kazimierza. Tym razem gościem Maksa Skrzeczkowskiego będzie znamienity fotografik Tomasz Sikora.

- Jest dziesięć bezcennych powodów, dla których warto przybyć – mówi Maks Skrzeczkowski i wylicza: Zobaczyć Kazimierz w zimowym anturium i zmierzyć się z nim fotograficznie; spotkać się z Tomkiem Sikorą, wziąć udział w jego akcji i otrzymać prezent z autografem; obejrzeć pokaz Marii Botella o życiu na francuskich barykadach; poznać osobliwy smak trufli; odwiedzić Pana Lichtsona i przeżyć olśnienie; posłuchać inspirującego wykładu na temat aktu; w kawiarni "U Radka" przy kominku, z widokiem na studnię, przy włoskiej kawie zjeść przepyszną szarlotkę; zrobić coś szalonego...i pomorsować; spotkać się ze mną, bo nie ma to jak kontakt bezpośredni w realu (nie chodzi mi o sklep, ani klub); swój własny, niewysłowiony, może nawet irracjonalny powód, aby przyjechać...

Program

Sobota 19.01.2019 od 11.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)OKPiT !


Część I -oficjalna
11.00-11.15 - fotograficzna loteria fantowa (tylko dla punktualnych),
11.15-12.00 - "Akt -ile zasłonić" - wykład Maksa Skrzeczkowskiego (tylko dla pełnoletnich),
12.00-12.15 - Francuskie specjały...czyli jak smakują trufle (poczęstunek dla odważnych),
12.15-13.00 - "Rewolucja francuska 2018-2019"- gorący pokaz Marii Botella (dla wszystkich),
13.10-13.40 - "Fotograficzna akcja z udziałem uczestników spotkania"- Tomek Sikora (dla kreatywnych). Każdy uczestnik otrzyma niepowtarzalny prezent... z autografem artysty,
13.40-14.00 - "Odwiedziny u Pana Lichtsona"- zaskakujący, odkrywczy miniplener (wyłącznie dla ciekawych) .

Część II- nieoficjalna
14.00-15.00 - spotkanie z Tomkiem Sikorą (Kawiarni "U Radka"-Rynek 9),
Podczas spotkania przy kawie, dyskusja, oglądanie kilkunastu albumów artysty, możliwość uzyskania dedykacji we własnym albumie lub książce. Warto kupić najnowszą "Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką"

Część III - bardzo nieoficjalna (dla bardzo wtajemniczonych)
15.30-16.00 - morsowanie dla początkujących (2-3min),
Każdy uczestnik powinien posiadać: strój kąpielowy, ręcznik, klapki, dobry humor, brak oporów, nienaganny stan zdrowia (nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie), czapkę i rękawiczki (mile widziane nietypowe nakrycia głowy typu słomkowy kapelusz lub czapa rosyjskiego generała). Morsowanie odbędzie się w warunkach "cywilizowanych”, w bardzo bliskim sąsiedztwie domu z kominkiem oraz gorącą herbatą z sokiem malinowym.
Ze względów logistycznych konieczne jest zgłoszenie telefoniczne (503-027-536).
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania – deklaruje Maks Skrzeczkowski.
16.00-17.00 - film niespodzianka,
17.00-19.00 - biesiada (wiktuały we własnym zakresie),
19.00-19.30- Wieczorynka

Serdecznie zaprasza Maks Skrzeczkowski.

 

Tomasz Sikora (ur. 9 września 1948 w Warszawie) – polski fotograf, twórca teatralnych i filmowych plakatów, ilustracji książkowych, realizator prac dla europejskich i amerykańskich agencji reklamowych.

Maks Skrzeczkowski (ur. 1979) - fotograf, fotoreporter, podróżnik, animator kultury - organizator licznych warsztatów fotograficznych.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę