Kazimiernikejszyn po raz szósty (wideo)

Skomentuj (21)

Kazimiernikejszyn po raz szósty. W tym roku trochę później. Za to o dzień dłużej. Będą nowe imprezy, nowe przygody. Oprócz starych sprawdzonych, bez których Kazimiernikejszyn nie byłby sobą.
Kazimierz. Kazimiernikejszyn. Bez spinki w krainę Piotrusia Pana. W Kazimierz.

Szósty Kazimiernikejszyn, który rozpocznie się w środę 17 lipca, to jak zwykle koncerty w kamieniołomach. W czasie pięciu dni imprezy zobaczymy na scenie między innymi:

- Krzysztof Zalewski (piątek, 19 lipca)
- Organek (piątek, 19 lipca)
- The Dumplings (sobota, 20 lipca)
- Łąki Łan (czwartek, 18 lipca)
- Kult (sobota, 20 lipca)
- Daria Zawiałow (czwartek, 18 lipca)
- Jarecki (czwartek, 18 lipca)
- Damian Syjonfam (piątek, 19 lipca)
- Bitamina (sobota, 20 lipca)
- Bubliczki (piątek, 19 lipca)

- Kolejna edycja wprowadzi festiwal w bezspinkową prędkość kosmiczną – piszą organizatorzy. –Rozwiniemy dotychczasową formułę festiwalu jednocześnie wprowadzając szereg nowych elementów.

Wśród nich między innymi Przebieralnia czy Zaliczanka.

- Wejście będzie tylko w różnego rodzaju przebraniach - fajnych, śmiesznych, pojechanych. Do tego będzie oczywiście specjalny DJ – mówi Michał Niewęgłowski organizator Kazimiernikejszyn. – Zaliczanka będzie polegała na tym, by jak najszybszym czasie zaliczyć trzy imprezowe punkty cały czas tańcząc. Do tego będzie cała instrukcja.

Będą też – jak zapowiadają organizatorzy – dość szeroko zastosowane po raz pierwszy na festiwalu elementy scenograficzne, wśród nich Siedlisko. Brzmi to dość enigmatycznie, ale organizatorzy nie chcą na razie zdradzać szczegółów.

- Kazimiernikejszyn to jedyny w swoim rodzaju miks muzycznej jazdy, natury, magii Kazimierza Dolnego, jasnej strony mocy, autentycznej, bezspinkowej atmosfery i sytuacji wydarzających się w odpowiednim miejscu i czasie – piszą organizatorzy. – Odepnij się i wskocz w świat energetycznych koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, autorskich przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych... A w przerwach chłoń piękne widoki, słońce, poznawaj superfestiwalowiczów, z których słynie Kazimiernikejszyn czy skorzystaj ze spotkań i warsztatów z naszymi Przegośćmi.

Karnety już można kupowć w Internecie: TicketClub i eBilet. Ich liczba w tym roku z przyczyn logistycznych limitowana.

Planujcie urlopy na 17 – 21 lipca. VI Kazimiernikejszyn zaprasza do Kazimierza Dolnego!

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym festiwalu.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Harry
  poznalbym kogos z Kazimierza--byloby znacznie ciekawiej jechac tam do kogos(kawa czy piwo--z mojej strony--GWARANTOWANE!!....tylko nie murarze...czy tam inne kucharki....sorry!)--moze sie ktos odezwac--jestem pod stalym nickiem!(i czesto ...w sumie,tu jestem)
 • Pola
  Drodzy Państwo, mieszkańcy miasteczka turystycznego chyba zauważyliście, że jak jest sezon turystyczny to są turyści. To jest tłum, jest praca i są pieniądze (również dla was przez daniny dla gminy). Nie możecie zamienić Kazimierza w senne, urocze, wymarłe miasteczko. Możecie wyjechać w Bieszczady, na wieś. A jak już zostaliście to postarajcię się nie marudzić tylko bawcie się razem z turystami, młodzieżą. Czasy trzech smutnych narkomanów śpiących na dworcu PKS i pustki minęły.
  • Żup
   Pod warunkiem że to nie egoisci. Wielu z nich niestety tak.
 • KDK
  Przed festiwalem siedzą tydzień i się bawią przy organizacji to i potem niech posiedzą i posprzątają. Raz coś zrobią dla ludzi, a nie tylko pod siebie.
  • pijany znad Grodarza
   Niby dlaczego ONI maja sprzątać ?. Liczę na OTWARTOŚĆ hotelarzy , restauratorów, agro.....

   Napiszcie. To okres prosperity, czy klęski ?
 • Prezes
  Hałas, tony piwa i śmieci
 • Posprzątajcie po sobie
  Też tego nie rozumiem - organizatorzy tacy świadomi i ekologiczni, a w mieście po festiwalu Kazimiernikejszyn pozostaje tona śmieci. Czemu miasto od nich nie wyegzekwuje posprzątania Kamieniołomów dokładnie. Pomijam już ze jest to dewastacja tej przestrzeni i jak ma się ta impreza do Natury 2000? Kiedy zaczniemy dbać o naszą przyrodę? Tego typu imprezy powinny odbywać się z dala od natury, bo nie mają z nią nic wspólnego.
 • Patryk
  Super skład ale widzę że nawet taka ekipa jakoś nie przekonuje. Ale i tak będzie fajnie jak co roku!
 • BBB
  Wielkie g.... ma zwykły człowiek. Może Ci z Lewiatana więcej zarobią, a my przez taki festiwal będziemy musieli dłużej jechać do Puław albo nawet objeżdżać przez Doły?
  • azyl
   Ty sie od razu do Puław przeprowadź i będziesz mieć z głowy wszelkie imprezy. Tam cichutko jedynie samochodziki codziennie od rana huczą ale to ci pewnie nie przeszkadza.
 • zniesmaczona
  Cztery dni koszmaru i tłoku... rozumiem wszyscy chcą się bawić, ale czemu u nas. Mógłby ich Dunia zabrał ich Wąwolnicy!
  • Rafał
   Jedź se sama do Wąwolnicy kobieto nieczysta! Jedyny festiwal z którego może skorzystać nierozpadający się ze starości Kazimierzak.
 • pani ania
  Szlachta sie zabawi naszym kosztem a plebs posprząta.
 • RR.
  No to przynajmniej zgarną kasę za bilety a nie będą chcieli kasę ciągnąć. Sprzedający pamiątki na Nadwiślańskiej to wam nie pasują a pasuje te wrzaski i tony śmieci!
  • puzon
   Mi nie przeszkadzają. A niech grają. Kult będzie. Ale i mi też przeszkadzają te śmieci po nich. Może niech obowiązkowo zapłacą kasę za posprzątanie jak biznes taki robią jak piszesz na tych biletach.
  • mieszkanka
   No tony śmieci to akurat nie pasują!
 • pijany znad Grodarza
  Ja tam czekam na filmowe Dwa Brzegi a nie jakieś łubu dubu...
 • Ja.
  No to się będzie działo :) :)
 • pijany znad Grodarza
  Aż trudno uwierzyć. Naprawdę będą Oni ?
 • Leon
  Znowu Warszawka opanuje Kazimierz i będzie gonic handlujących na targu. Ziemniaki im na rynku nie pasują.
  • psioch
   no bo ci młodzi od tego festiwalu to już zupełne alfy i omegi!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę