Kazimiernikejszyn po raz szósty (wideo)

Skomentuj (21)

Kazimiernikejszyn po raz szósty. W tym roku trochę później. Za to o dzień dłużej. Będą nowe imprezy, nowe przygody. Oprócz starych sprawdzonych, bez których Kazimiernikejszyn nie byłby sobą.
Kazimierz. Kazimiernikejszyn. Bez spinki w krainę Piotrusia Pana. W Kazimierz.

Szósty Kazimiernikejszyn, który rozpocznie się w środę 17 lipca, to jak zwykle koncerty w kamieniołomach. W czasie pięciu dni imprezy zobaczymy na scenie między innymi:

- Krzysztof Zalewski (piątek, 19 lipca)
- Organek (piątek, 19 lipca)
- The Dumplings (sobota, 20 lipca)
- Łąki Łan (czwartek, 18 lipca)
- Kult (sobota, 20 lipca)
- Daria Zawiałow (czwartek, 18 lipca)
- Jarecki (czwartek, 18 lipca)
- Damian Syjonfam (piątek, 19 lipca)
- Bitamina (sobota, 20 lipca)
- Bubliczki (piątek, 19 lipca)

- Kolejna edycja wprowadzi festiwal w bezspinkową prędkość kosmiczną – piszą organizatorzy. –Rozwiniemy dotychczasową formułę festiwalu jednocześnie wprowadzając szereg nowych elementów.

Wśród nich między innymi Przebieralnia czy Zaliczanka.

- Wejście będzie tylko w różnego rodzaju przebraniach - fajnych, śmiesznych, pojechanych. Do tego będzie oczywiście specjalny DJ – mówi Michał Niewęgłowski organizator Kazimiernikejszyn. – Zaliczanka będzie polegała na tym, by jak najszybszym czasie zaliczyć trzy imprezowe punkty cały czas tańcząc. Do tego będzie cała instrukcja.

Będą też – jak zapowiadają organizatorzy – dość szeroko zastosowane po raz pierwszy na festiwalu elementy scenograficzne, wśród nich Siedlisko. Brzmi to dość enigmatycznie, ale organizatorzy nie chcą na razie zdradzać szczegółów.

- Kazimiernikejszyn to jedyny w swoim rodzaju miks muzycznej jazdy, natury, magii Kazimierza Dolnego, jasnej strony mocy, autentycznej, bezspinkowej atmosfery i sytuacji wydarzających się w odpowiednim miejscu i czasie – piszą organizatorzy. – Odepnij się i wskocz w świat energetycznych koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, autorskich przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych... A w przerwach chłoń piękne widoki, słońce, poznawaj superfestiwalowiczów, z których słynie Kazimiernikejszyn czy skorzystaj ze spotkań i warsztatów z naszymi Przegośćmi.

Karnety już można kupowć w Internecie: TicketClub i eBilet. Ich liczba w tym roku z przyczyn logistycznych limitowana.

Planujcie urlopy na 17 – 21 lipca. VI Kazimiernikejszyn zaprasza do Kazimierza Dolnego!

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym festiwalu.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Harry
  poznalbym kogos z Kazimierza--byloby znacznie ciekawiej jechac tam do kogos(kawa czy piwo--z mojej strony--GWARANTOWANE!!....tylko nie murarze...czy tam inne kucharki....sorry!)--moze sie ktos odezwac--jestem pod stalym nickiem!(i czesto ...w sumie,tu jestem)
 • Pola
  Drodzy Państwo, mieszkańcy miasteczka turystycznego chyba zauważyliście, że jak jest sezon turystyczny to są turyści. To jest tłum, jest praca i są pieniądze (również dla was przez daniny dla gminy). Nie możecie zamienić Kazimierza w senne, urocze, wymarłe miasteczko. Możecie wyjechać w Bieszczady, na wieś. A jak już zostaliście to postarajcię się nie marudzić tylko bawcie się razem z turystami, młodzieżą. Czasy trzech smutnych narkomanów śpiących na dworcu PKS i pustki minęły.
  • Żup
   Pod warunkiem że to nie egoisci. Wielu z nich niestety tak.
 • KDK
  Przed festiwalem siedzą tydzień i się bawią przy organizacji to i potem niech posiedzą i posprzątają. Raz coś zrobią dla ludzi, a nie tylko pod siebie.
  • pijany znad Grodarza
   Niby dlaczego ONI maja sprzątać ?. Liczę na OTWARTOŚĆ hotelarzy , restauratorów, agro.....

   Napiszcie. To okres prosperity, czy klęski ?
 • Prezes
  Hałas, tony piwa i śmieci
 • Posprzątajcie po sobie
  Też tego nie rozumiem - organizatorzy tacy świadomi i ekologiczni, a w mieście po festiwalu Kazimiernikejszyn pozostaje tona śmieci. Czemu miasto od nich nie wyegzekwuje posprzątania Kamieniołomów dokładnie. Pomijam już ze jest to dewastacja tej przestrzeni i jak ma się ta impreza do Natury 2000? Kiedy zaczniemy dbać o naszą przyrodę? Tego typu imprezy powinny odbywać się z dala od natury, bo nie mają z nią nic wspólnego.
 • Patryk
  Super skład ale widzę że nawet taka ekipa jakoś nie przekonuje. Ale i tak będzie fajnie jak co roku!
 • BBB
  Wielkie g.... ma zwykły człowiek. Może Ci z Lewiatana więcej zarobią, a my przez taki festiwal będziemy musieli dłużej jechać do Puław albo nawet objeżdżać przez Doły?
  • azyl
   Ty sie od razu do Puław przeprowadź i będziesz mieć z głowy wszelkie imprezy. Tam cichutko jedynie samochodziki codziennie od rana huczą ale to ci pewnie nie przeszkadza.
 • zniesmaczona
  Cztery dni koszmaru i tłoku... rozumiem wszyscy chcą się bawić, ale czemu u nas. Mógłby ich Dunia zabrał ich Wąwolnicy!
  • Rafał
   Jedź se sama do Wąwolnicy kobieto nieczysta! Jedyny festiwal z którego może skorzystać nierozpadający się ze starości Kazimierzak.
 • pani ania
  Szlachta sie zabawi naszym kosztem a plebs posprząta.
 • RR.
  No to przynajmniej zgarną kasę za bilety a nie będą chcieli kasę ciągnąć. Sprzedający pamiątki na Nadwiślańskiej to wam nie pasują a pasuje te wrzaski i tony śmieci!
  • puzon
   Mi nie przeszkadzają. A niech grają. Kult będzie. Ale i mi też przeszkadzają te śmieci po nich. Może niech obowiązkowo zapłacą kasę za posprzątanie jak biznes taki robią jak piszesz na tych biletach.
  • mieszkanka
   No tony śmieci to akurat nie pasują!
 • pijany znad Grodarza
  Ja tam czekam na filmowe Dwa Brzegi a nie jakieś łubu dubu...
 • Ja.
  No to się będzie działo :) :)
 • pijany znad Grodarza
  Aż trudno uwierzyć. Naprawdę będą Oni ?
 • Leon
  Znowu Warszawka opanuje Kazimierz i będzie gonic handlujących na targu. Ziemniaki im na rynku nie pasują.
  • psioch
   no bo ci młodzi od tego festiwalu to już zupełne alfy i omegi!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę