Kąpiel w Wiśle? Niedozwolona

Piękna pogoda i Wisła, która pamięta czasy plażowania nad jej piaszczystymi brzegami, sprzyjają odpoczynkowi nad wodą. Jednak w Kazimierzu kąpiel jest niedozwolona.
Upały przyciągają miłośników kąpieli nad wodę. W Kazimierzu możliwy jest co najwyżej odpoczynek na dzikiej plaży, ale bez możliwości wchodzenia do wody. 
- W  trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy i turystów odwiedzających nasz region informuję, że we wszystkich otwartych zbiornikach wodnych występujących na terenie Gminy Kazimierz Dolny tj. rzeki Wisła, Bystra, Potok Witoszyński i Grodarz i inne obszary wodne kąpiel jest całkowicie zabroniona – pisze burmistrz Kazimierza. – Woda w tych akwenach nie spełnia podstawowych norm sanitarnych.
Amatorom kąpieli kazimierski magistrat rekomenduje Park Wodny MOSiR w Puławach przy ul. Hauke-Bosaka.
Wisła w Kazimierzu oferuje jeszcze inne możliwości rekreacji: kajaki, statki wycieczkowe, prom czy łódki. Zawsze jednak trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę