"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła"

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych po raz czwarty na Ziemi Puławskiej. Już w dniach 12-14 września muzyczne korowody przejdą ulicami Kazimierza Dolnego i Puław.

Drugi weekend września 12 – 14 września upłynie dla mieszkańców Ziemi Puławskiej pod znakiem IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Stałym punktem imprezy są występy muzyków z kraju i z zagranicy, min. z: Litwy, Ukrainy, Rumunii, Słowacji oraz Węgier w Puławach, a także Nałęczowie, Zwoleniu, Górze Puławskiej, Baranowie, Janowcu i Gołębiu.

Festiwal zainauguruje przemarsz barwnego korowodu orkiestr, a także towarzyszących im mażoretek i zespołów tanecznych oraz koncert orkiestr dętych 12 września na Skwerze Niepodległości w Puławach.

Orkiestr dętych będzie można posłuchać także w Kazimierzu Dolnym w sobotę 13 września od 15.00 na kazimierskim Rynku oraz następnego dnia od 13.00  także na Rynku oraz na Wiśle podczas rejsów statkiem.

Finał festiwalu – ze wspólnym przemarszem wszystkich orkiestr, pokazami musztry paradnej i wspólnym wykonaniem jednego utworu – będzie miał miejsce podczas niedzielnego koncertu galowego na Stadionie MOSiR w Puławach.


Tekst: Mateusz Łysiak

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę