Jej świat(ła)

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza na wystawę fotografii Katarzyny Barton „Jej świat(ła) II”. Wernisaż w sobotę 11 lipca.
Kazimierz Dolny to jej korzenie. Tu się urodziła i tu spędziła dzieciństwo. Potem był Lublin i Włochy, gdzie pracowała i rozwijała swoje artystyczne zamiłowania, tworząc biżuterię i witraże Tiffany. Do tych pasji dołączyła poezja, która pod bokiem mamy Alicji Barton - autorki wielu utworów dla dzieci i dla dorosłych –towarzyszyła jej od zawsze. To właśnie ona zaszczepiła córce wrażliwość na otaczający świat w każdej jego odsłonie. Właśnie wraz z mamą przygotowuje swój debiutancki tomik poetycki. Dotychczas jej publikacje pojawiały się w „Brulionie Kazimierskim” i lubelskiej „Awangardzie”.
Wrażliwa, romantyczna dusza nie pozwala jej przejść przez codzienność  obojętnie. Swoje spostrzeżenia, uczucia wyraża piórem i fotografią, która dołączyła do jej artystycznych pasji. Ważne jest dla Niej światło, swoisty teatr światłocieni. Nic więc dziwnego, że wystawę w KOKPiT zatytułowano „Jej świat(ła) II”. To zbiór zdjęć powstałych właśnie w Kazimierzu, do którego wraca najczęściej jak może. Tu szuka inspiracji i wspomnień.
Katarzyna Barton, bo o niej mowa, zaprasza na wernisaż wystawy „Jej świat(ła) II” w sobotę 11 lipca o godzinie 12:00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12.
Wystawa potrwa do 28 lipca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę