Jej świat(ła)

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza na wystawę fotografii Katarzyny Barton „Jej świat(ła) II”. Wernisaż w sobotę 11 lipca.
Kazimierz Dolny to jej korzenie. Tu się urodziła i tu spędziła dzieciństwo. Potem był Lublin i Włochy, gdzie pracowała i rozwijała swoje artystyczne zamiłowania, tworząc biżuterię i witraże Tiffany. Do tych pasji dołączyła poezja, która pod bokiem mamy Alicji Barton - autorki wielu utworów dla dzieci i dla dorosłych –towarzyszyła jej od zawsze. To właśnie ona zaszczepiła córce wrażliwość na otaczający świat w każdej jego odsłonie. Właśnie wraz z mamą przygotowuje swój debiutancki tomik poetycki. Dotychczas jej publikacje pojawiały się w „Brulionie Kazimierskim” i lubelskiej „Awangardzie”.
Wrażliwa, romantyczna dusza nie pozwala jej przejść przez codzienność  obojętnie. Swoje spostrzeżenia, uczucia wyraża piórem i fotografią, która dołączyła do jej artystycznych pasji. Ważne jest dla Niej światło, swoisty teatr światłocieni. Nic więc dziwnego, że wystawę w KOKPiT zatytułowano „Jej świat(ła) II”. To zbiór zdjęć powstałych właśnie w Kazimierzu, do którego wraca najczęściej jak może. Tu szuka inspiracji i wspomnień.
Katarzyna Barton, bo o niej mowa, zaprasza na wernisaż wystawy „Jej świat(ła) II” w sobotę 11 lipca o godzinie 12:00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12.
Wystawa potrwa do 28 lipca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę