Jak fotografują lekarze

Skomentuj (3)

Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie po raz drugi zaprasza lekarzy z całej Polski na wspólne fotografowanie Lubelszczyzny do Kazimierza Dolnego. II Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy już we wrześniu.

W drugi weekend września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się II Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. W dniach 11 – 14 września lekarze z całej Polski zjawią się właśnie w nadwiślańskim Miasteczku, by wspólnie oddawać się swojej pasji.

- Podobnie jak w roku ubiegłym, Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie postanowiła zaprosić lekarzy z całej  Polski na wspólne fotografowanie Lubelszczyzny właśnie do Kazimierza Dolnego nad Wisłą – pisze Dariusz Hankiewicz – przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej, lekarz, dziennikarz i fotograf. – O fotografii adeptom tej sztuki opowiadać będą goście specjalni: Witold Krassowski oraz Maks Skrzeczkowski.

Dr hab. Witold Krassowski to dwukrotny laureat World Press Photo. Wiele razy nagrodzony w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w roku 1994, 1995, 1996, 1997 i 2000. Jest prodziekanem Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie.

Maks Skrzeczkowski jest kazimierzaninem. Wykłada fotografię na Podyplomowych Studiach Fotografii oraz w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS. Jest fotoreporterem magazynu „Lajf”, animatorem kultury oraz organizatorem licznych imprez fotograficznych, w tym Kazimierskiej Akademii Fotografii i Lubelskiej Akademii Odkryć Fotograficznych czy też pokazów podróżniczych.

- Niespodzianką dla mieszkańców Kazimierza i turystów będzie prezentacja poprzedniej/ubiegłorocznej wystawy prac, które oglądać będzie można w siedzibie Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym – pisze Dariusz Hankiewicz. – Wernisaż wystawy odbędzie się 11 września o godzinie 19.00. Myślę, że Ci, którzy zdecydują się na obejrzenie wystawy, nie będą rozczarowani. Bez wątpienia będzie to dowód na to, że wielu medyków całkiem serio traktuje swoją pasję.

W programie pleneru m.in.:
 
11 września, czwartek


godz. 19.00 - otwarcie wystawy poplenerowej I Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy Kazimierz Dolny 2013/Hol główny Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym, ul. Małachowskiego 15
godz. 20.00 - Oficjalne otwarcie pleneru
godz. 20.00 – 23.00 - wieczór z fotografią - prezentacja przywiezionych prac własnych (5 fotografii na nośniku), dyskusja, konsultacje i opowieści o fotografii - Witold Krassowski
 
12 września, piątek

godz. 20.00 – 23.00 -
wieczór z fotografią - cd. prezentacji prac uczestników pleneru, dyskusja, konsultacje, Maks Skrzeczkowski –– opowieść o fotografii, gawęda o Kazimierzu Dolnym
 
13 września, sobota

godz. 15.00 – 19.00 -
wybór i omówienie prac wykonanych w czasie trwania pleneru/ dla chętnych/Dariusz Hankiewicz

Jak piszą organizatorzy, wernisaż kazimierskiej wystawy poplenerowej odbędzie się w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy”, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie, ul. Chmielna 4 w dniu 15 listopada o godzinie 12.00. Wystawę będzie można oglądać do 15 stycznia 2015 roku. W planach jest również pokazanie prac w innych Okręgowych Izbach Lekarskich w Polsce.

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym imprezy.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • taka jedna
  Świetne zdjęcia, gratulacje :)A propozycja konkursowa Tadka godna zauważenia. Tym bardziej,że Jego fotkowe czary-mary działają terapeutycznie. ;)Już wiadomo kto w tym konkursie będzie miał I Miejsce :)
  Pozdrawiam wszystkich barrrdzo serrrdecznie.;)
 • Tadek
  Oj tam, oj tam, masz uprzedzenia zawodowe? Czekamy na konkurs "Jak leczą fotograficy" :)
 • krystyna
  Pięknie a już myślałam że zobaczę jakieś żebra, połamane kości a wszystko w tonacjach czerni z jakimiś cieniami i prześwitami:)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę