Kazimierz Dolny w fotografiach

Skomentuj (8)

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” i wydawnictwo Gaudium zapraszają na promocję nowego albumu pt. „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ”.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki 9 sierpnia o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie z twórcami albumu „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ” wydanego przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” oraz Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”. Na spotkaniu obecni będą autorzy zdjęć do albumu i wydawcy. Słowo wstępne o idei powstania tego pięknego wydawnictwa wygłosi prezes Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” – dr Andrzej Pawłowski oraz ks. proboszcz Tomasz Lewniewski.

- Album „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ” odsłania urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Mistrzowskie fotografie pozwalają odkryć piękno architektoniczne, malowniczość krajobrazów, uchwycony migawką bogaty świat artystyczny – piszą organizatorzy wydarzenia. – Poszczególne rozdziały albumu przeprowadzają nas po wybranych miejscach, zabytkach, zwracając uwagę na szczegóły prezentowane w oprawie pięknych nadwiślańskich pejzaży opowiedzianych przyrodą i grą światła.

Adam Bujak – polski artysta fotografik. Laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń m.in. Orderu św. Marii Magdaleny, Orderu Wielkiego św. Zygmunta, nagrody Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia „Totus 2003" oraz - przyznanego w 2013 roku - złotego medalu Jana Pawła II. W 2005 roku uhonorowany przez Ministerstwo Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Autor ponad stu trzydziestu albumów, plakatów i kalendarzy. Zasłynął przede wszystkim jako fotograf papieża Jana Pawła II, jak również niestrudzony dokumentalista polskiej historii, tradycji, zwyczajów i architektury.

Marcin Bujak - fotograf, autor wielu publikacji albumowych i prasowych poświęconych architekturze i reportażowi społecznemu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Tadek
  Pani Gosiu- nie wiem, jak mam zareagować na ole!!! Nie znam się :)
  Do Pana poniżej- ta znajoma nie mówiła tego chyba do końca poważnie. Ona może myślała, że zdjęcia na wystawę tak po prostu się przynosi od fotografa i przypina pinezkami do ściany. A to się trzeba napracować :)
  Muszę sobie chyba agenta i marchanda znaleźć :)
 • wciaz ten sam
  nie oddac, a przyjac 10 egzemplarzy otrzymuje auor, a 80 wydawca rozsyla po roznych ksiegozbiorach, panie traba, sorry panie Tadek, a o wystawie nowina, to potem w ramach promocji albumu wystawa ze sprzedaza prac podpisanych osobiscie przez autora z dedykacja i oprawione w pasportu, owa znajoma nie zreygnowala? potrzebje bedzie wsparcie....
 • Tadek
  10 autorskich? To połowę nakładu mam oddać? :)
  Po Waszmościnym słowie wstępnym będę musiał zamieścić aneks, w którym od wszystkiego się odetnę i wszystkiego wyprę. A'propos albumu, to już pewna znajoma swego czasu chciała mi wystawę organizować. Musiałem Jej wybijać z głowy. Przeżyła ;)
 • Gosia
  Ole!!! Panie Tadku!!!
 • fan tadka
  A ja sobie tak apriori, pan musisz czerpac z innych zrodel by sobie weryfikacje jakie myslenia porobic i slusznie, a ja nie musze, robie fotki rodzinne pamiatki oraz portrety pieknej kobiety ktora pozowac nie chce i ukrywa sie... (hehe) Obiecuj, ze jak bede mial kapital to Tadkowy album wydam - pod warunkiem ze slowo wstepne bedzie nalezec do mnie, a autoe zgodzi sie na skromne honorarium powiedzmy 20% od sprzedazy (plus 10 egzempalrzy autorskich)
 • Tadek
  Jeszcześ PanaBujakowych nie widział, a gadasz :) "Renesans Lubelski" i "Fara" są na pewno warte oglądania. Ja przynajmniej napatrzeć się nie mogłem :)
 • fan Tadka
  wole jednak fotki kazimierskie pana Tadka, w nich jest opowiesc metafizyczna
 • Tadek
  WOW- krzyknęli Indianie! :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę