Kazimierz Dolny w fotografiach

Skomentuj (8)

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” i wydawnictwo Gaudium zapraszają na promocję nowego albumu pt. „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ”.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki 9 sierpnia o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie z twórcami albumu „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ” wydanego przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” oraz Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”. Na spotkaniu obecni będą autorzy zdjęć do albumu i wydawcy. Słowo wstępne o idei powstania tego pięknego wydawnictwa wygłosi prezes Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” – dr Andrzej Pawłowski oraz ks. proboszcz Tomasz Lewniewski.

- Album „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ” odsłania urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Mistrzowskie fotografie pozwalają odkryć piękno architektoniczne, malowniczość krajobrazów, uchwycony migawką bogaty świat artystyczny – piszą organizatorzy wydarzenia. – Poszczególne rozdziały albumu przeprowadzają nas po wybranych miejscach, zabytkach, zwracając uwagę na szczegóły prezentowane w oprawie pięknych nadwiślańskich pejzaży opowiedzianych przyrodą i grą światła.

Adam Bujak – polski artysta fotografik. Laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń m.in. Orderu św. Marii Magdaleny, Orderu Wielkiego św. Zygmunta, nagrody Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia „Totus 2003" oraz - przyznanego w 2013 roku - złotego medalu Jana Pawła II. W 2005 roku uhonorowany przez Ministerstwo Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Autor ponad stu trzydziestu albumów, plakatów i kalendarzy. Zasłynął przede wszystkim jako fotograf papieża Jana Pawła II, jak również niestrudzony dokumentalista polskiej historii, tradycji, zwyczajów i architektury.

Marcin Bujak - fotograf, autor wielu publikacji albumowych i prasowych poświęconych architekturze i reportażowi społecznemu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Tadek
  Pani Gosiu- nie wiem, jak mam zareagować na ole!!! Nie znam się :)
  Do Pana poniżej- ta znajoma nie mówiła tego chyba do końca poważnie. Ona może myślała, że zdjęcia na wystawę tak po prostu się przynosi od fotografa i przypina pinezkami do ściany. A to się trzeba napracować :)
  Muszę sobie chyba agenta i marchanda znaleźć :)
 • wciaz ten sam
  nie oddac, a przyjac 10 egzemplarzy otrzymuje auor, a 80 wydawca rozsyla po roznych ksiegozbiorach, panie traba, sorry panie Tadek, a o wystawie nowina, to potem w ramach promocji albumu wystawa ze sprzedaza prac podpisanych osobiscie przez autora z dedykacja i oprawione w pasportu, owa znajoma nie zreygnowala? potrzebje bedzie wsparcie....
 • Tadek
  10 autorskich? To połowę nakładu mam oddać? :)
  Po Waszmościnym słowie wstępnym będę musiał zamieścić aneks, w którym od wszystkiego się odetnę i wszystkiego wyprę. A'propos albumu, to już pewna znajoma swego czasu chciała mi wystawę organizować. Musiałem Jej wybijać z głowy. Przeżyła ;)
 • Gosia
  Ole!!! Panie Tadku!!!
 • fan tadka
  A ja sobie tak apriori, pan musisz czerpac z innych zrodel by sobie weryfikacje jakie myslenia porobic i slusznie, a ja nie musze, robie fotki rodzinne pamiatki oraz portrety pieknej kobiety ktora pozowac nie chce i ukrywa sie... (hehe) Obiecuj, ze jak bede mial kapital to Tadkowy album wydam - pod warunkiem ze slowo wstepne bedzie nalezec do mnie, a autoe zgodzi sie na skromne honorarium powiedzmy 20% od sprzedazy (plus 10 egzempalrzy autorskich)
 • Tadek
  Jeszcześ PanaBujakowych nie widział, a gadasz :) "Renesans Lubelski" i "Fara" są na pewno warte oglądania. Ja przynajmniej napatrzeć się nie mogłem :)
 • fan Tadka
  wole jednak fotki kazimierskie pana Tadka, w nich jest opowiesc metafizyczna
 • Tadek
  WOW- krzyknęli Indianie! :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę