"Jak Wieniawski" gra i śpiewa

zobacz więcej (7)

Koncertem w klasztorze franciszkanów rozpoczął się cykl wieczorów muzycznych „Jak Wieniawski”. To była prawdziwa uczta dla ducha.
Rozpoczęty właśnie tydzień upływać będzie w Kazimierzu pod znakiem muzyki młodych utalentowanych artystów doskonalących swoje umiejętności podczas kursu mistrzowskiego „Jak Wieniawski”.
- Do Kazimierza przyjechali z całej Polski młodzi utalentowani muzycy – skrzypkowie, wokaliści, wiolonczeliści w różnym wieku: i dzieci, i młodzież, i studenci. W ciągu dnia mają warsztaty: zajęcia i lekcje, a wieczorami – koncerty, ponieważ część z nich jest już gotowa do prezentacji swojego repertuaru – mówi dyrektor Kursu Mistrzowskiego „Jak Wieniawski” Maria Dmowska.
Kursanci koncertować będą w różnych miejscach Kazimierza – od klasztoru począwszy, przez Kuncewiczówkę, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki aż po aulę Gminnego Zespołu Szkół, gdzie odbędzie się koncert finałowy.
Podczas niedzielnego koncertu finałowego w klasztorze ojców franciszkanów wystąpiły młode skrzypaczki z Poznania i wokaliści z Katowic. Oklaskom nie było końca.
- Tutaj przyjeżdżają osoby, które już mają osiągnięcia i profesjonalnie myślą o swojej przyszłości – mówi Maria Dmowska. – W Lublinie mamy niedługo XI Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego i tutaj w Kazimierzu przynajmniej połowa uczestników przygotowuje się do tego konkursu. Przyjechali z gotowym repertuarem, by ćwiczyć i doskonalić go pod okiem artystów i prezentować publiczności.
To czwarta edycja Kursu Mistrzowskiego "Jak Wieniawski" w Kazimierzu, pierwsza jednak wzbogacona o codzienne koncerty dla publiczności.
Cykl koncertów „Jak Wieniawski” w Kazimierzu Dolnym
17 sierpnia poniedziałek godz. 17:00 koncert (synagoga ul. Lubelska 4) Wstęp za okazaniem biletu do muzeum w synagodze.
18 sierpnia wtorek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
19 sierpnia środa godz. 17:00 koncert (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12) Wstęp wolny.
20 sierpnia czwartek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
21 sierpnia piątek godz. 17:30 koncert finałowy (Aula Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1) Wstęp wolny.
Fragmenty koncertu na Facebooku
cz.1>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę