"Jak Wieniawski" gra i śpiewa

zobacz więcej (7)

Koncertem w klasztorze franciszkanów rozpoczął się cykl wieczorów muzycznych „Jak Wieniawski”. To była prawdziwa uczta dla ducha.
Rozpoczęty właśnie tydzień upływać będzie w Kazimierzu pod znakiem muzyki młodych utalentowanych artystów doskonalących swoje umiejętności podczas kursu mistrzowskiego „Jak Wieniawski”.
- Do Kazimierza przyjechali z całej Polski młodzi utalentowani muzycy – skrzypkowie, wokaliści, wiolonczeliści w różnym wieku: i dzieci, i młodzież, i studenci. W ciągu dnia mają warsztaty: zajęcia i lekcje, a wieczorami – koncerty, ponieważ część z nich jest już gotowa do prezentacji swojego repertuaru – mówi dyrektor Kursu Mistrzowskiego „Jak Wieniawski” Maria Dmowska.
Kursanci koncertować będą w różnych miejscach Kazimierza – od klasztoru począwszy, przez Kuncewiczówkę, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki aż po aulę Gminnego Zespołu Szkół, gdzie odbędzie się koncert finałowy.
Podczas niedzielnego koncertu finałowego w klasztorze ojców franciszkanów wystąpiły młode skrzypaczki z Poznania i wokaliści z Katowic. Oklaskom nie było końca.
- Tutaj przyjeżdżają osoby, które już mają osiągnięcia i profesjonalnie myślą o swojej przyszłości – mówi Maria Dmowska. – W Lublinie mamy niedługo XI Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego i tutaj w Kazimierzu przynajmniej połowa uczestników przygotowuje się do tego konkursu. Przyjechali z gotowym repertuarem, by ćwiczyć i doskonalić go pod okiem artystów i prezentować publiczności.
To czwarta edycja Kursu Mistrzowskiego "Jak Wieniawski" w Kazimierzu, pierwsza jednak wzbogacona o codzienne koncerty dla publiczności.
Cykl koncertów „Jak Wieniawski” w Kazimierzu Dolnym
17 sierpnia poniedziałek godz. 17:00 koncert (synagoga ul. Lubelska 4) Wstęp za okazaniem biletu do muzeum w synagodze.
18 sierpnia wtorek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
19 sierpnia środa godz. 17:00 koncert (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12) Wstęp wolny.
20 sierpnia czwartek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
21 sierpnia piątek godz. 17:30 koncert finałowy (Aula Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1) Wstęp wolny.
Fragmenty koncertu na Facebooku
cz.1>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę