IV Plener Fotograficzny Lekarzy

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

24 lekarzy różnych specjalności z całej Polski fotografowało przez weekend Kazimierz we wszystkich jego odcieniach. W Miasteczku po raz czwarty odbył się Plener Fotograficzny organizowany przez Lubelską Izbę Lekarską.

Do Kazimierza przyjeżdżają jesienią regularnie od czterech lat. Fotografują Miasteczko tak, jak lubią: jedni ludzi, inni architekturę, jeszcze inni przyrodę czy krajobrazy. Podczas Plenerów Fotograficznych Lekarzy w Kazimierzu Dolnym nie ma narzuconego tematu.

- Tylko miejsce narzuca temat: Kazimierz i okolice – mówi Dariusz Hankiewicz, przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej. – Kazimierz nie do znudzenia. Kazimierz inny każdego dnia, ba! o każdej porze dnia i nocy jest inny.

Uczestnictwo w kazimierskim plenerze to nie tylko myszkowanie po Miasteczku z aparatem fotograficznym to także możliwość doskonalenia warsztatu. Tym razem gościem lekarzy – fotografików był Tomek Sikora – znany polski fotografik, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie, wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Uczestnicy pleneru mogli posłuchać fascynującej opowieści o nieustającej pasji fotografowania zilustrowanej prezentacją „Od rzeczywistości do kreacji” prezentowaną niedawno podczas Międzynarodowych Targów Fotografii Photokina 2016 w Kolonii.

- Fotografia jest dla mnie zabawą – mówił Tomek Sikora, dla którego sztuka ta to ciągłe poszukiwanie i emocje.

Czy któryś z lekarzy – pasjonatów fotografii zdecyduje się na organizowaną przez niego fotowyprawę do Australii Zachodniej jesienią przyszłego roku? – okaże się zapewne podczas kolejnego – piątego już kazimierskiego pleneru lekarzy.

Plon tegorocznych poszukiwań fotograficznych lekarzy poznamy już 19 listopada. W Lubelskiej Izbie Lekarskiej przy ul. Chmielnej 4 w Lublinie w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej U lekarzy o godzinie 12.00 zostanie odsłonięta wystawa poplenerowa, którą z czasem zobaczyć będzie można także w innych miastach Polski.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Anita
    "Uchwyćmy wertepy" - taki cykl proponuje. Niech zaczną od górnej Puławskiej, potem przez Rynek koło Batorego, a dalej to już wszystko jednego - wszędzie znajdą.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę