Tomek Sikora na targach fotograficznych w Kolonii

Skomentuj (3)

Międzynarodowe Targi Fotografii Photokina 2016 Kolonia to jak zwykle wielkie święto fotografii. To około 1200 wystawców z 40 krajów prezentujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie przechwytywania, przetwarzania i przechowywania obrazu. To pokazy, projekcje, wystawy i spotkania. Gościem jednego z nich był mieszkający obecnie w Mięćmierzu wybitny polski fotografik Tomek Sikora.

Odbywająca się co dwa lata Photokina to przygotowywane z ogromnym rozmachem prawdziwe święto fotografii. Dziesięć potężnych rozmiarów hal targowych – na których 1200 wystawców z 40 krajów, w tym 10 firm z Polski, prezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie fotografii – łączy wewnętrzna linia autobusowa. Tegoroczne targi zgromadziły około 180 tysięcy widzów.

Targi to także wystawy fotografii i spotkania. Jedno z nich prowadził mieszkający obecnie w Mięćmierzu wybitny polski fotografik Tomek Sikora. Tytuł jego wystąpienia „From reality to creation” nawiązywał do jednego z tematów tegorocznych targów „Virtual reality” i związany był ściśle z uprawianym przez Sikorę stylem.

- Fuji Polska zaproponowało mi zostanie twarzą najnowszego aparatu z serii X Fuji Film XT 2, efektem czego było wsparcie dla mojego projektu wykonanego tym sprzętem „Tribute To Colours” – mówi Tomek Sikora.

Wystawa „Tribute To Colours” i towarzyszący jej piękny zeszyt – album prezentowany był w tym roku w Mięćmierzu w ramach Festiwalu Dwa Brzegi.

- Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju – mówił Tomek Sikora o swojej wystawie podczas tegorocznych Dwóch Brzegów. – Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy tę książeczkę dedykowaną potędze koloru.

I ta miłość do koloru widoczna była podczas całego blisko 40 – minutowego spotkania  „From reality to creation” nie tylko na prezentowanych zdjęciach, ale również w kreacji samego artysty, który wystąpił w korespondującej z jego wystawą fotografii pięknej marynarce autorstwa właśnie Chi-Chi Ude.

Artysta mówił o wzajemnym, pozytywnym wpływie dwóch bardzo różnych gatunków fotografii - dokumentalno – reporterskiej i kreatywnej.

- Fotografia dokumentalno – reporterska pozwala autorowi odpocząć od kreacji, gdy wychodzi na ulicę z aparatem, dokumentując życie na gorąco, po czym wraca do niej ze świeżym, zdystansowanym podejściem. I odwrotnie – mówi o swoim wystąpieniu w Kolonii Tomek Sikora.

Tomek Sikora był podczas tegorocznej Photokiny jednym z 16 fotografów z całego świata – ambasadorów marki X Fuji Film XT 2.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • pijany znad Grodarza
  Apel do Samorządu Mieszkańców.
  Pamiętajcie i korzystajcie z faktu, że Tacy ludzie zamieszkują w miasteczku i jego rejonie. Oni najwięcej mogą i wiedzą czym jest REWITALIZACJA.
  Czy będą chcieli ?. Należy Ich zapytać.
  • Kapsel
   Z całym przekonaniem podpisuję się pod tym apelem! Żeby władza miała dość pokory, chęci i odwagi poprosić o pomoc TYCH, którzy na rewitalizacji naprawdę się znają!
  • skowronek
   Chyba sobie żarty robicie... Cóż ten Pan może wiedzieć o rewitalizacji? Skąd czerpiecie przekonanie, że się na tym zna?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę