Imponujący początek sezonu

Skomentuj (2)

Choć od majówki, która zazwyczaj otwierała sezon w Kazimierzu, dzieli nas trzy tygodnie, sezon w Miasteczku można uznać za rozpoczęty. Pierwsze rekordy już padły!

Turyści coraz częściej odwiedzają Kazimierz wczesną wiosną. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to nawet w marcu, głównie w weekendy turystów jest naprawdę dużo. Widać to nie tylko w przy kawiarnianych ogródkach na rynku, które co roku pojawiają się coraz wcześniej, ale także na szlakach turystycznych czy punktach widokowych, muzeum.


Rok 2019 w pierwszym kwartale okazuje się już być rekordowy. I nie są to domysły, a fakty. Otóż na Górę Trzech Krzyży w lutym tego roku weszły dotąd 2 212 osoby, zaś w marcu ta liczba była dużo wyższa - 8 422. Tymczasem w roku ubiegłym, Góra Trzech Krzyży czynna była dopiero od kwietnia. Przez cały rok punkt widokowy odwiedziło w sumie 217 737 osób.


Dużo więcej turystów pojawiło się także na Wzgórzu Zamkowym. Do końca marca na zamku sprzedano ponad 16 tys. biletów. W roku ubiegłym o tej porze roku ruiny zamku odwiedziło ponad 11 tys. ludzi. Zaś przez cały 2018 rok pojawiło się tam ok. 180 tys. zwiedzających.


Do tych wszystkich liczb dodać należy wszystkie małe dzieci, które wchodzą zarówno na Górę Trzech Krzyży, jak i na Wzgórze Zamkowe bezpłatnie. Ile ich mogło być? Nie ma takich danych.

Jak mówi kierownik Wzgórza Zamkowego w Kazimierzu Dolnym, Konrad Banaszek, liczba zwiedzających zależy od pogody. Zawsze. Czasem jeden brzydki weekend będzie rzutował na cały rok. Jakby jednak nie patrzeć, sezon w Kazimierzu Dolnym rozpoczął się z rozmachem.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • CONRAD
    A MOŻE KTOŚ ZECHCIAŁBY POSPRZĄTAĆ GÓRĘ TRZECH KRZYŻY. LEŻĄ TAM SETKI BUTELEK PLASTIKOWYCH, SZKLANE BUTELKI PO RÓŻNYCH TRUNKACH. A BRAK SZALETU NA SZCZYCIE TO KOLEJNY PROBLEM. DOBRZE , ŻE TAM MOCNO WIEJE. TO MOŻNA JESZCZE ODDTCHAĆ.
  • Zdzisław Król
    Obawiam się drodzy krajanie, że jak nie pomyślicie nad Górą Trzech Krzyży i jakoś jej nie zabezpieczycie to się rozpłynie pod wpływem deszczów jak wszystko co jest z lessów .

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę