I poszli - 70 km dla Szymka

Skomentuj (4)

Wczesną jak na sobotę porą o 7.30 wyruszył z kazimierskiego Rynku radny miejski Rafał Suszek w 70 kilometrowy marsz promujący ideę pomocy choremu Szymkowi i ideę rajdów rowerowych. Na trasie towarzyszą mu sympatycy.

Do tego marszu „70 kilometrów pieszo dla Szymka” Rafał Suszek przygotowywał się co najmniej od początku roku, choć nie pierwsze to jego tego typu wyzwanie. Jesienią ubiegłego roku przebył pieszo trasę z Kazimierza do Lublina, gdzie spotkał się lubelskiego wojewodą lubelskim w sprawie kazimierskiego studium zagospodarowania. Teraz poprzeczka została podniesiona. Dla Szymka radny przejdzie dziś 70 km.

Trasa marszu prowadzi z Kazimierza przez Włostowice, Końskowolę, Klementowice, Buchałowice, Nałęczów, Wąwolnicę, Celejów, Bochotnicę do Kazimierza. Dołączmy się do nich w dowolnym miejscu na trasie. Przejdźmy wspólnie chociaż kawałeczek - dla idei, dla zdrowia!

Marsz zorganizowano w okolicy Dnia Autyzmu – na tę chorobę cierpi właśnie pięcioletni Szymek, dla którego podjęto tę inicjatywę.

Na starcie obecny był także Cezary Zamana – organizator maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB – patron akcji.

 

- Warto się ruszać w imię różnych celów – każdy powód jest dobry do wyjścia, a jeśli dodatkowo są to powody nie skupione na własnych sobie, tylko organizowane z myślą o innych, to takie rzeczy trzeba popiera – mówi Cezary Zamana. – Cieszę się, że Rafał chodzi, ale mam nadzieję, że niedługo też będzie jeździł na rowerze, bo tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego są świetne do uprawiania kolarstwa terenowego. Dziś będę dopracowywać jeden z najbardziej widowiskowych maratonów terenowych w Polsce.


Maraton rowerowy Merida Mazovia MTB w Kazimierzu zaplanowany jest na 21 września. Trasy ukształtowane zostały w formie koniczynki, czyli maratończycy wyjadą z Kazimierza i po 5 km do niego powrócą. Zrobią kolejnych 12 km i znowu wrócą. Zanim jednak on się odbędzie, na początku czerwca cykliści pojawią się w Puławach i Nałęczowie. Trasa rajdu puławskiego w 70 – 80 % prowadzić będzie szlakami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, a maraton nałęczowski przebiegać będzie w ogóle przez Kazimierz ze słynnym podjazdem pod Górę Zamkową.

- Chcemy, by ludzie przyjeżdżali tu nie tylko na jeden dzień, na sam maraton, ale by zostali na dłużej – mówi Cezary Zamana. – Jest tu znakomita baza noclegowa, a tereny do uprawiania kolarstwa terenowego – świetne!

 

Żeby przekazać na rzecz Szymka 1 % podatku, należy, wypełniając PIT, wpisać nr KRS 0000037904 Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”, pod opieką której jest Szymon, a w informacjach uzupełniających podać dane: Sacharow Szymon, numer ewidencyjny 19307.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Kasia
  Trzymam kciuki za kolejne takie Twoje inicjatywy, bo że będą to jest pewne!!!
 • Stefan
  Zaraz, na rynek jest chyba zakaz wjazdu?
 • Rafał Suszek
  Serdecznie dziękuję wszystkim osobom które wzięły udział w marszu, dziękuję za wsparcie i ciepłe słowo. Udało się. Trasę, którą planowałem pokonać w około 11 godzin, "zrobiliśmy" w 9:25. Jeszcze raz gorąco dziękuję. Bez Was nie byłoby to możliwe. Tak na gorąco, to sam jestem zaskoczony tempem, które pozwala bardzo poważnie myśleć o marszu do... Premiera Tuska ws. kazimierskiej szkoły.
 • Ab-Z
  Brawo Rafał!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę