Huknął jej puzonem! (video)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (22)

Już po raz piąty w Puławach odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Tradycyjnie koncerty festiwalowe zorganizowano także – jak w piosence Haliny Kunickiej – pod balkonami kazimierskich kamienic.

600 młodych artystów z 12 orkiestr dętych z Polski i zagranicy wzięło udział w V Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach. Koncertowali oni nie tylko w stolicy powiatu, ale także w Nałęczowie, Baranowie, Janowcu i oczywiście Kazimierzu Dolnym, gdzie w sobotę i niedzielę zaprezentowało się w sumie 8 orkiestr. Młodzi artyści z Żytna, Koronowa, Rząśni, Dzierzgowa, Rajska, Przysuchy oraz goście z Wilna i Kijowa koncertowali podczas rejsów statkiem po Wiśle, a także na Rynku, zachęcając nie tylko do słuchania, ale nawet do… tańca!

Czy słuchanie muzyki orkiestr dętych w Kazimierzu stało się początkiem czyjejś romantycznej historii, wiedzą już o tym sami zainteresowani. Kazimierskie balkony były raczej puste, a potencjalne kandydatki do tego, by ktoś „stanął pod balkonem, huknął im puzonem, by im także się spełniło” skupiły się na płycie Rynku…

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte jako niezgodne z naszym regulaminem dyskusji: http://www.kazimierzdolny.pl/info/regulamin_dyskusji,2937,id,2937.html
 • Tadek
  O, żółta uć podwodna!
 • pijany znad Grodarza
  Dlaczego nie ma zdjeć z wystepu NASZEGO artysty ?
  Rozumiem, że akcja Przewodniczącego Rady Miasta, uniemożliwiła sfilmowanie tancerza.
  ps. Panie Przewodnicący, Czy w tej sprawie rozmawiał Pan z kierownikiem Posterunku Policji ? Stało sie niechlubną tradycja, że na Rynku podczas wystepów młodych artystów spoza Kazimierza, WYSTEPUJĄ też NASI. I to jak.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę