HoTS w Korzeniowej

Korzeniowa zaprasza na sobotnie spotkanie z nową polską sceną jazzową. Tym razem nawiązując do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu zagra zespół HoTS.

HoTS to zespół, który powstał w 2011r. Nie jest to jednorazowy projekt muzyczny, ale wspólna długofalowa praca i muzykowanie. Szukają własnego brzmienia – nowoczesnego, nawiązującego do tradycji europejskiego jazzu, ale będącego przede wszystkim wyrazem ich wyobraźni i wrażliwości muzycznej. Muzyka HOTS to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza. Grają w składzie trąbka, saksofon tenorowy, gitara, kontrabas i perkusja. Członkowie zespołu – Kuba Kinsner (Pablopavo, Vavamuffin, Ras Luta), Radek Nowak, Bartosz Tkacz, Adam Prokopowiecz i Mikołaj Poncyljusz – to absolwenci szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina na Bednarskiej, oraz studenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez trzy lata działalności zagrali około 30 koncertów w Polsce. Brali udział w festiwalu Fama, gdzie pod dyrekcją Włodka Pawlika tworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym zagrali na festiwalu „wszystkie strony świata” w Puławach. W czerwcu 2015 wygrali konkurs na „Młodą Scenę Jazzową” którego nagrodą jest występ podczas festiwalu Jazz Jantar.

Mikołaj Poncyljusz  - gitarzysta, lider warszawskiego zespołu HoTS. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Krzysztofa Barcika, oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej w klasie Piotra Domagały.
Radek Nowak
 
Radek Nowak – urodzony w 1991 roku, od 6 roku życia w szkołach muzycznych. Po 6 latach gry na wiolonczeli zdecydował się zmienić instrument na trąbkę i trafił do klasy Marcina Gawdzisa, jednego z czołowych trębaczy jazzowych w Polsce. Po ukończeniu ZPSM w Elblągu, kontynuował naukę w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie pod okiem Roberta Majewskiego. Do dziś ma na swoim koncie współpracę z m.in. United States of Beta, Ewą Farną, Mrozem, Pablopavo, Lilu, Enejem oraz grę na największych polskich imprezach muzycznych takich jak Męskie Granie, Lato Zet i Dwójki, KFPP Opole, FAMA, Eska Music Awards, Sopot TOPTrendy. Nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym przez Włodka Pawlika podczas IX Europejskich Integracji Muzycznych.

Adam Prokopowicz - kontrabasista, basista. Uczeń kontrabasisty – Wojtka Pulcyna.  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Adama Cegielskiego.  Na stałe grający w warszawskim jazzowym kwartecie HoTS oraz projekcie Boska Dekadencja. Współpracujący z Kapelą warszawska oraz twórcami zespołu Bitamina.

Jakub Kinsner
- perkusista i perkusjonalista młodego pokolenia, absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i IIst. im. K. Komedy w Warszawie w klasie perkusji u prof. Bogdana Kulika.
Od wielu lat aktywnie koncertujący z różnymi artystami z Polski i z zagranicy. Studyjnie i koncertowo współpracowal m.in. z Novika, 21Allstars, Kameral Project, Numerem Raz, Tedem, Marina Luczenko, Marika, East West Rockers, Jamalem, Lilu, Zywiolakiem, Krzysztofem Majchrzakiem i wieloma innymi. Wraz z Olkiem „Mothashipp” Molakiem przez kilka lat współtworzył duet producencki JUNIORbWOY, który przyczynił się do sukcesów takich artystów jak m.in. Vavamuffin, Marika, Eastwest Rockers. Obecnie na stałe związany z zespołami: Vavamuffin, Pablopavo & Ludziki, HoTS, Marcinem Januszkiewiczem i Natalia Sikora oraz Teatrem Narodowym w Warszawie.

Bartosz Tkacz - muzyk, saksofonista. Grał w FreeMusicCollectiv, Skautach, Gamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu „Impro Mitingach” oraz warsztatach muzycznych. Gra z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, HoTS oraz funkowym P. Unity. W 2012 roku wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z Zbigniew Namysłowski Super Band. Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym.

START 15 sierpnia godz. 19:19
BILETY 15 PLN


Tekst, foto: Korzeń

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę