Godzina W po kazimiersku

zobacz więcej (10)

Dźwięk strażackiej syreny, wspólny śpiew powstańczych pieśni. Kazimierz uczcił 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Równo o godzinie 17.00 z dźwiękiem strażackiej syreny rynek powstał i włączył się w śpiew powstańczych pieśni. Po raz ósmy Kazimierz celebrował rocznicę Powstania Warszawskiego – zrywu niepodległościowego wywołanego ogromnym pragnieniem wolności.
- 63 dni nierównej, niesprawiedliwej, osamotnionej walki o Polskę, którą powstańcy sobie wymarzyli, Polskę, w której możemy spokojnie chodzić po ulicach, gdzie nie ma faszystów, którzy gnębią za to, że jest się Polakiem albo wysyłają do komór gazowych za to, że jest się Żydem – mówił organizator uroczystości Marcin Pisula. – Musimy pamiętać, ze zło się kiedyś zaczęło, dojrzewało i doprowadziło do ogromnej tragedii. Tamto zło gdzieś cały czas drzemie. Pamiętajmy, że wolność – jak mówił papież – nie jest dana raz na zawsze… 
W upamiętnieniu Godziny W w Kazimierzu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich i miejskich, a także mieszkańcy i turyści.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę