Godzina W po kazimiersku

zobacz więcej (10)

Dźwięk strażackiej syreny, wspólny śpiew powstańczych pieśni. Kazimierz uczcił 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Równo o godzinie 17.00 z dźwiękiem strażackiej syreny rynek powstał i włączył się w śpiew powstańczych pieśni. Po raz ósmy Kazimierz celebrował rocznicę Powstania Warszawskiego – zrywu niepodległościowego wywołanego ogromnym pragnieniem wolności.
- 63 dni nierównej, niesprawiedliwej, osamotnionej walki o Polskę, którą powstańcy sobie wymarzyli, Polskę, w której możemy spokojnie chodzić po ulicach, gdzie nie ma faszystów, którzy gnębią za to, że jest się Polakiem albo wysyłają do komór gazowych za to, że jest się Żydem – mówił organizator uroczystości Marcin Pisula. – Musimy pamiętać, ze zło się kiedyś zaczęło, dojrzewało i doprowadziło do ogromnej tragedii. Tamto zło gdzieś cały czas drzemie. Pamiętajmy, że wolność – jak mówił papież – nie jest dana raz na zawsze… 
W upamiętnieniu Godziny W w Kazimierzu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich i miejskich, a także mieszkańcy i turyści.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę