"Geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera - wyniki konkursu

Już w tę sobotę 17 września w Synagodze odbędzie się spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” w wykonaniu Sceny Rode. Kto wygrał bilety?

W najbliższą sobotę 17 września Dom Gościnny Beitenu w Synagodze zaprasza na spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” w wykonaniu aktorów Sceny Rode. Spektakl odwołuje się do opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z Wesela”, którego główny bohater Hirsz Singer jest przykładem wzajemnego oddziaływania sztuki i życia. Jego życie po premierze dramatu Wyspiańskiego ukazane w spektalu to „historia wesoła, a ogromnie przez to smutna”.

Pytaliśmy Państwa, jak „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego wpłynęło na dalsze losy Hirsza Singera.

Pytanie konkursowe: "Ja żyć obcym życiem nie będę. Niech będzie Rachel! Żyda z "Wesela" nie będzie!" – rozpaczał Hirsz Singer. Jaką decyzję podjął bronowicki karczmarz po tych słowach? Jak kończy się jego życie po premierze „Wesela”?

Pytanie już w pewnym sensie sugerowało odpowiedź: Singer nie godził się na taki los, jaki wyznaczył mu Wyspiański poprzez „Wesele”. Dlatego też rozwiódł się z żoną, majątek zostawił dzieciom, a resztę życia spędził w domu starców na krakowskim Kazimierzu, gdzie zmarł podczas I wojny.

Nagrody w postaci biletów wstępu na spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” wygrali:

Zbigniew Wacławski
Paweł Baniowski

Zwycięzcom gratulujemy!

Po odbiór biletów zapraszamy z dowodem tożsamości do Synagogi ul. Lubelska 4 (wejście od strony Małego Rynku).

Spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” już w sobotę 17 września godz. 18.00 w Synagodze.

Bilety w cenie 30 zł, sprzedaż: Synagoga ul. Lubelska 4.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę