Fotografie Stefana Kurzawińskiego

zobacz więcej (8)

Fotografie Stefana Kurzawińskiego - postaci nietuzinkowej, wpisanej w najnowszą historię Kazimierza - będą prezentowane w sali konferencyjnej SARP od 12 stycznia. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe ciężko chorego Autora.

Stefan Kurzawiński – urodził się w Ostrołęce w 1938 r., w Kazimierzu osiadł blisko 60 lat później. Zaangażowany w życie Miasteczka poprzez m.in. prowadzenie pierwszego Serwisu Informacyjnego Kazimierza Dolnego, którego był twórcą i redaktorem, oraz działalność Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, którym kierował jako prezes w latach 2006 – 2010 r. Tu także realizuje swoje pasje artystyczne m.in. w dziedzinie fotografii, które prezentował na wystawach – m.in. „Portret nieobiektywny”,  „Notacje kazimierskie”, „Impresje” i inne – w Miasteczku i poza jego granicami – w Polsce i zagranicą. Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

- Fotografie traktuje - jak sam mówi - po malarsku – mówi Ewa Wolna z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. – Dostrzega piękno tam, gdzie go na pierwszy rzut oka nie ma. Dokumentuje ten Kazimierz, który powoli już odchodzi, a także ludzi, tak charakterystycznych dla tego miasteczka.

Fotografie Stefana Kurzawińskiego będą prezentowane w sali konferencyjnej SARP przy Rynku od 12 stycznia do 28 lutego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na wsparcie finansowe ciężko chorego autora zdjęć.

 

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę