Flory i fauny na stoku (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (21)

Na Stacji Narciarskiej Kazimierz niespodziewanie w środku zimy pojawiły się małpy, żyrafy, krwiożercze owady, marchewki i drzewa. Te ostatnie w zasadzie nie dziwiłyby, bo przecież drzew wokół stoku dostatek, gdyby nie fakt, że były… z kartonu i w dodatku na nartach! Cóż to za dziwna fauna i flora?

To Zimiernikejszyn 2016! Jedną z atrakcji zimowej edycji lipcowego festiwalu Kazimiernikejszyn były zjazdy na nartach w przebraniach. Temat przewodni: fauna i flora. Na nartach zjeżdżały więc: Marchew, Małpa, Supergęś, Pszczoła, Drzewo z ptaszkami i Draekuła, czyli Krwiożerczy Owad Skrzyżowany z Wampirem, którego zjazd był w zasadzie prawdziwie owadzim tańcem. Dołączyły do nich egzotyczne postacie: Ale Baba bez Czterdziestu Rozbójników, śpiewający Marcin Marley, Superbohater na oponie, Warszawiak i najmłodszy uczestnik imprezy – Spider Man. Zwycięzców zjazdu wybrano na podstawie natężenia braw publiczności. Pierwsze miejsce oraz gadżety zespołu Dziady Kazimierskie i festiwalu Kazimiernikejszyn zdobyli: Drzewo i Draekua, czyli Krwiożerczy Owad.


- Zjazdy w przebraniach to dosyć często spotykany pomysł na różnego rodzaju imprezach- mówi organizator Zimiernikejszyn, Włodek Paprodziad Dembowski. –  To się dobrze kojarzy. Jest wesoło. Jest kolorowo. Ludzie się chętnie przebierają i dobrze się bawią, bo wyzwala to pozytywne radosne emocje. I o to w tym chodzi!


Śmiechu i zabawy rzeczywiście nie brakowało. Zjazd w przebraniach, jak w zasadzie całe Zimiernikejszyn, to swoisty powrót w krainę Piotrusia Pana w Kazimierzu. Bo przecież tutaj czas się zatrzymał, „u stóp studni przycupnął i czeka”…

 

Zimiernikejszyn 2016. Jeszcze w programie:

 

Niedziela 31 stycznia

Magiczna wędrówka do Mięćmierskiej osady, do "schroniska" NARUMA na coś gorącego (można tam pożyczyć sanki). O której chcesz i skąd chcesz...)
 12.12 Licencja na oprowadzanie zaprasza na spacer po Kazimierzu żydowskim, spotkanie pod Studnią na rogu,
12.12 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" z Magdą Dembowską, Zajazd Piastowski,
14.14 Capoeira z Nucleo de Capueiragem Polska, Zajazd Piastowski,
14.14 Paprodziad poleca" - seans niespodzianka, Art Loch,
15.15 Gry i zabawy surrealistyczne z Krzyśkiem Bieleckim, Przystanek Korzeniowa,
16.16 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" Zajazd Piastowski,
19.19 DJ Felix Petarda - przebierana impreza zakończeniowa, klimaty "Sztajerskie", Przystanek Korzeniowa!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę