Zimiernikejszyn czas zacząć!

Zimiernikejszyn 2016 już trwa w najlepsze! Trzydniowa, zimowa impreza w Kazimierzu Dolnym rozpoczęła się w piątek na Rynku, gdzie rozpalono ogniska otwarcia. Przed nami cała moc atrakcji!

W piątkowe popołudnie na kazimierskim Rynku rozpalono ogniska. Niewtajemniczeni turyści przyglądali się temu z dystansem. Ogień w centrum miasta? Ależ tak! To ogniska otwarcia zimowego kazimierskiego festiwalu Zimiernikejszyn 2016.

Mecz fresbie, karaoke w Rynkowej oraz wernisaż Sylwestra Doraczyńskiego połączony z występem Wojtka Bochry i Staszka Leszczyńskiego – to tylko niewielka część tego, co działo się pierwszego dnia festiwalu. Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie.

Mimo bardziej wiosennej niż zimowej aury, organizatorzy nie rezygnują z imprezy na stoku w Stacji Narciarskiej Kazimierz. Trasy zjazdowe zostały dośnieżone i odpowiednio przygotowane, by zabawa mogła być zrealizowana zgodnie z planem.

- W sobotę o 12.12 rozpoczynamy imprezę na stoku – mówi Włodek Paprodziad Dembowski, główny organizator imprezy. – Będzie ona trwała do późnych godzin wieczornych. Zagra dla nas DJ Kaspa i Lasio Companija, będą konkursy z nagrodami i oczywiście jazda na nartach w przebraniach.

Jak zdradza Paprodziad, na imprezie pojawi się m.in. „człowiek drzewo”, a dokładniej „kobieta drzewo”. Kogo jeszcze będzie można spotkać podczas imprezy na stoku? Przekonajcie się sami, przyjeżdżając do ośrodka narciarskiego, najlepiej oczywiście w przebraniu.

Jednak na tej imprezie Zimiernikejszyn 2016 się nie kończy. Będą jeszcze warsztaty śmiechu, seanse – niespodzianki. Koncerty, spacery po mieście i wiele, wiele innych ciekawych wydarzeń.

- Zapraszamy na wszystkie wydarzenia, bez wyjątku – mówi Włodek Dembowski. – Jest ich sporo, więc z całą pewnością każdy wybierze coś dla siebie.


Co jeszcze programie?

Sobota 30 stycznia

Magiczna wędrówka do Mięćmierskiej osady, do "schroniska" NARUMA" na coś gorącego (można tam pożyczyć sanki). O której chcesz i skąd chcesz...)
12.12 Impreza na stoku w Stacji Narciarskiej Kazimierz. Prowadzą - DJ Kaspa i Lasio Companija, konkurs na zjazdy w przebraniach - Stacja Narciarska Kazimierz,
16.00 ZMK w KOKPIT, Warsztaty śmiechu z Piotrem Sadym,
17.30 ZMK w KOKPIT Eko warsztaty - recycling dla dzieci i dorosłych z Superbohaterami z Bytomia,
16.16 Impreza kasetowa, Przystanek Dobra,
16.16 i 18.18 "Paprodziad poleca" - seans niespodzianka, Art Loch,
16.16 Gry i zabawy surrealistyczne - z Krzyśkiem Bieleckim, twórcą Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego, Rynkowa,
16.16 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" z Magdą Dembowską, Zajazd Piastowski,
18.18 "Dawne kazimierskie trasy saneczkowe" spacer z Marcinem Pisulą (spod Rynkowej do Zajazdu Piastowskiego),
20.20 Koncert Sex Machine Band,
Rafał Walusz sztuczki magiczne,
Mariusz Kałamaga stendup,
 DJ Spike, DJ Endo i MC Frenchie, DJ Kaspa - Zajazd Piastowski ul. Słoneczna
23.33 Nocny, ekstremalny Paprospacer, Zajazd Piastowski

Niedziela 31 stycznia

Magiczna wędrówka do Mięćmierskiej osady, do "schroniska" NARUMA na coś gorącego (można tam pożyczyć sanki). O której chcesz i skąd chcesz...)
 12.12 Licencja na oprowadzanie zaprasza na spacer po Kazimierzu żydowskim, spotkanie pod Studnią na rogu,
12.12 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" z Magdą Dembowską, Zajazd Piastowski,
14.14 Capoeira z Nucleo de Capueiragem Polska, Zajazd Piastowski,
14.14 Paprodziad poleca" - seans niespodzianka, Art Loch,
15.15 Gry i zabawy surrealistyczne z Krzyśkiem Bieleckim, Przystanek Korzeniowa,
16.16 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" Zajazd Piastowski,
19.19 DJ Felix Petarda - przebierana impreza zakończeniowa, klimaty "Sztajerskie", Przystanek Korzeniowa!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę