Filmowy weekend na Dwóch Brzegach

„Zrywa się wiatr”,  „Bellę i Sebastiana” oraz „Pojmani” to weekendowe propozycje z repertuaru Monolith Films, które znalazły się w programie Dwóch Brzegów.

„Zrywa się wiatr” jest japońskim kandydatem do tegorocznych Oscarów. To najnowsze dzieło Hayao Miyazakiego, twórcy legendarnego Studia Ghibli. Film opowiada historię chłopca, który urzeczywistnił swoje sny. Jiro Horikoshi, który od najmłodszych lat śnił o lataniu, został słynnym w całej Azji konstruktorem samolotów. Jego myśliwcami Mitsubishi Zero latali kamikaze podczas ataku na Pearl Harbor. Animacja zdobyła uznanie krytyków na całym świecie, w Polsce poza festiwalem będzie można zobaczyć ją w kinach od 29 sierpnia.

„Bella i Sebastian”  to ekranizacja wzruszającej opowieści o niezwykłej przyjaźni między chłopcem, a psem. Film zachwycił już 5 milionów widzów w całej Europie. W okolicach położonej w Alpach wioski grasuje tajemnicza bestia. Dzikie zwierze dziesiątkuje ich stada owiec. Pewnego dnia podczas spaceru ośmioletni Sebastian spotyka bezpańskiego owczarka. Zaprzyjaźniają się, chłopiec nie może uwierzyć w to, że dorośli obwiniają piękną Bellę za napady na ich gospodarstwa, postanawia więc udowodnić jej niewinność. Od 7 listopada film będzie można oglądać w kinach w całym kraju.

„Pojmani” to thriller psychologiczny w reżyserii Atoma Egoyana, na tegorocznym festiwalu w Cannes otrzymał nominację do Złotej Palmy. Reżyser demaskuje zależności, jakie łączą ofiarę, jej rodzinę, oprawcę i śledczych. Film jest bardzo wnikliwą analizą wpływu, jaki ma porwanie dziecka na relacje bohaterów. W rolę ojca porwanego dziecka wcielił się Ryan Reynolds. Kazimierski pokaz jest niepowtarzalną szansą do zobaczenia filmu na dużym ekranie, ponieważ nie będzie dystrybuowany w kinach w Polsce.


Źródło: DwaBrzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę