Festiwalowy spacer z książką

Skomentuj (3)

zobacz więcej (6)

Warsztaty plastyczne, designu literackiego, wystawy. Przez najbliższe dwa tygodnie w Gminnym Zespole Szkół trwać będzie III Szkolny Festiwal Książki.

Spacerem szlakiem Dwóch Księżyców rozpoczął się w poniedziałek 4 czerwca Szkolny Festiwal Książki. W programie trzeciej edycji imprezy realizowanej w tym roku wspólnie z Muzeum Nadwiślańskim są warsztaty plastyczne, designu literackiego, tworzenie Szkolnego Kanału Sztuki, wystawy oraz wydanie książki napisanej przez dzieci jako pokłosia konkursu na opowiadanie „ Z Kazimierzem w tle”. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła Aniela Rak z klasy II za opowiadanie „Kazik i Werniks”, które – jak powiedziała Monika Januszek – Surdacka z Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego – przepięknie prezentuje Kazimierz Dolny i być może będzie jedną ze współczesnych legend tego miasta?

- Kazimierz widziany oczami dzieci jest przede wszystkim – bajkowy – mówi Monika Januszek Surdacka. – Dzieci mają ogromną wyobraźnię. Bardzo nam się podobało jedno z opowiadań, które przenosiło czytelników w wek XIX, ale także w rok 2218, czyli w przyszłość Kazimierza Dolnego – za 200 lat. Była to podróż w przeszłość i w przyszłość Kazimierza Dolnego. Bardzo twórczo dzieci wykorzystują motywy znane z Kazimierza Dolnego. Nie brakuje w tych opowiadaniach i koguta, psa Werniksa. Z jednej strony wyobraźnia i taka trochę baśń kazimierska, a z drugiej strony są opowiadania bardzo mocno osadzone w historii, np. w historii drugiej wojny światowej, tego, co działo się w Kazimierzu albo co mogło się dziać w Kazimierzu podczas okupacji. Było co czytać.

To właśnie te najlepsze opowiadania posłużą dzieciom i młodzieży jako kanwa do prac plastycznych i edytorskich. Na koniec festiwalu wydana zostanie książeczka, którą otrzymają wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Harry
  a ja wole spacerować....ale z jakas laska....do książek mam pokoj,badz ogrod(np.przy jakims winie)
  • pijany znad Grodarza
   A Twój dziadek, gdzie czytał i co czytywał ?
  • Harry
   dziadek był chirurgiem,i czytal PRAWDOPODOBNIE teksty zawodowe....ale i tak nie zbyt często,bo jak się strzelal z komuna,to operowal kolegow(polewając otwarte rany bimbrem),a potem giwere w garść i do lasu....skoro jesteś taki zainteresowany.....(przy tym,to był fachowiec i ....co już było NAJGORSZE--był samodzielnie myslacy--a tego to już komuna z zydowskim dowodzca znieść nie mogla)--ale i tak mu G...o udowodnili..!!
   miał ciężko(za komuny--fakt)ale się nie sprzedal !!

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę