Festiwal to nie wszystko

Skomentuj (12)

Czy Kazimierz Dolny oferuje turystom w tym tygodniu coś więcej niż tylko festiwal filmowy? Oczywiście, że tak. Atrakcji jest naprawdę wiele i bez wątpienia każdy znajdzie pośród nich coś dla siebie.

W Kazimierzu Dolnym trwa obecnie Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. I choć program imprezy jest dość rozbudowany i różnorodny, nie każdy turysta odwiedzający w tym czasie Miasteczko, musi w tych wydarzeniach uczestniczyć. Oprócz festiwalu filmowego, w mieście mają miejsce także inne warte uwagi koncerty, pokazy czy spotkania. Poniżej szczegółowa rozpiska.

 

1 sierpnia, Środa

 

Godz. 19.30 - Pyroterra Fire and Light Show - grupa z Czech ze spektaklem ognia

 

Grupa Pyroterra Fire and Light Show uczestniczy w 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, która odbywa się równolegle Carnavalu Sztuk-Mistrzów w Lublinie. W Kazimierzu na rynku po zapadnięciu zmroku odegra 40 minutowy spektakl ognia. Układy choreograficzne tej 13 osobowej grupy artystów wykorzystują techniki cyrkowe z akcesoriami świetlnymi-płonące wachlarze, kule, obręcze. Ich przedstawienia wzbudzają ogromne emocje i są niezapomnianym przeżyciem estetycznym.

 

2 sierpnia, Czwartek

 

Godz. 10.00 - Nieodpłatne zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem PTTK

 

Spotkanie z przewodnikiem przed biurem PTTK Rynek 27. Więcej informacji – tutaj.

 

3 sierpnia, Piątek

 

Godz. 18.00 - Weekend z tańcem

 

W pierwszy weekend sierpnia w parku linowym przy ul. Puławskiej 90 zorganizowany zostanie weekend z tańcem. Zajęcia poprowadzi Gabriela Czelny – tancerka i doświadczona instruktor tańca. W programie: walc angielski, tango, walc wiedeński, salsa, cha-cha, rumba, jive, wieczór taneczny, lekcje tańca przez cały weekend; konkurs z nagrodami – na zakończenie. Organizatorzy zapraszają wszystkich: dzieci, dorosłych, singli i pary. Ilość miejsc ograniczona. Warto więc wcześniej dokonywać rezerwacji pod nr tel. 785 634 067.


Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Gitarowa –„ Triangulo do Mar” - João Balão (Portugalia)

Triangulo do Mar znaczy tyle, co „morski trójkąt”, czyli szlak handlowy, który Portugalczycy ustanowili pomiędzy Europą, Afryką i Ameryką Południową na początku XVI wieku, dając początek pierwszej kulturalnej synergii współczesnej historii.  Języki, dźwięki, słowa, rasy, zapachy i smaki rozpoczęły migrację, nierozerwalnie wtapiając się w lokalne tradycje tak, że dziś, 500 lat później wydaje się, że były tam od zawsze.

Koncert João Balão – portugalskiego muzyka i kompozytora – poprowadzi nas tym szlakiem. Przekonamy się, jak niezwykłe mogą być efekty mieszania się muzyki z Portugalii, Półwyspu Zielonego Przylądka, Angoli i Brazylii. Ponieważ nie tylko język łączy te krainy, ale także sposób życia ludzi i odczuwanie świata, a wszystko jest rezultatem bliskości ponad Atlantykiem.  Poznamy bogactwo muzyki i uczuć, rozgrzanych przez pięć wieków „wolnego ognia” w każdym z tych krajów.

 

Miejsce: Knajpa "U FRYZJERA"

 

4 sierpnia, Sobota

 

Godz. 16.00 - Radosne reggae w Korzeniowej - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa

 

- November Project to rootsrockowa rastaferajna z Osiedla Przyjaźń. Kolorowa gromada wesołych nieboraków, dla których nie ma granic – piszą w zaproszeniu organizatorzy. - Wiek, zainteresowania, niepełnosprawności, nie stanowią przeszkód. Tworzone przez nich Dziarskie Regie to gruba pajda pozytywnej, żywiołowej energii, która porusza truposza a ich dzikie, radosne, rytualne koncerty to armata miłości, która trafia prosto w serce i wyzwala zwierzę! Wstęp na imprezę jest wolny.

 

Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Etno - zespół Los Mar Sentimentales

Los Mar Sentimentales
grają autorską muzykę o zabarwieniu śródziemnomorskim. To swoista mieszanka elementów arabskich, cygańskich i flamenco.
Zespół tworzą:
Krzysztof Gryko (gitara flamenco)
Szymon Łasocha (gitara klasyczna)
Walentyn Dubrowskij (akordeon)
Konrad Michalak (cajon, perkusjonalia)
Marco Trimboli (cajon)

 

Miejsce: Knajpa U Fryzjera

 

5 sierpnia, Niedziela

 

Godz. 11.00 - Cała Polska czyta dzieciom - bajki chińskie i rosyjskie - Pub Mars w rynku

 

Gośćmi specjalnymi będą wykładowcy UMCS z bajkami chińskimi i rosyjskimi, może ukraińskimi - jako wakacyjny akcent czytania. Dzieci będą wykonywać napis chiński LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄZKI. Czy dodatkowym wschodnim akcentem będą sajgonki? Warto się o tym przekonać osobiście. Na pewno będą młodzi karatecy z pokazem wschodnich sztuk walki. Polecamy!

 

Organizator: "IQ FAMILY" Klub Rodzin Czytających

 

Godz. - Rajd Rowerowy Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

 

Długość trasy ok. 60 km. Przebieg trasy: Puławy - Karczmiska - przejazd kolejką na ognisko (15 zł + swój prowiant) - Wilków - Podgórz - Kazimierz Dolny - Puławy * Zbiórka przed wejściem do hali MOSiR w Puławach *

 

Organizator: MOSiR Puławy

 

 

Godz. 16.30 - V Nadwiślańskie Koncerty Organowe Janowiec Lato 2012

 

Duet Konstanty Andrzej-Kulka - skrzypce

Georgij Agratina - fletnia Pana, cymbały

Robert Grudzień - organy

 

Jubileusz 25-lecia pracy zawodowej Michała Tęczy

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • cyklista
  Prawda, ten kawałek, to "Road to Hell"...
 • swój
  szkoda ,że trasa urywa się przy oczyszczalni...i co dalej ...brak pobocza,droga wąska o fatalnej nawierzchni,ruch w wolne dni jak na autostradzie i ślepy zaułek dla rowerzystów...
 • a co w Kazimierzu???
  Dziennik Wschodni:


  Trwa rozbudowa ścieżki rowerowej z Puław do Kazimierza


  Trwa rozbudowa ścieżki rowerowej wzdłuż wału wiślanego na trasie Puławy-Parchatka-Bochotnica-Kazimierz Dolny. Pod koniec przyszłego roku będzie można przejechać od Puław aż do Kazimierza.


  Zakończyła się już budowa odcinka o długości 1,3 km od "przegonu” w Parchatce do szklarni w Bochotnicy. Obecnie trwają prace przy wale przeciwpowodziowym Wisły w okolicach Bochotnicy oraz wale rzeki Bystrej. Z placu budowy robotnicy mają zejść do końca listopada.

  – Wartość całego projektu to 7,7 mln zł, z czego część sfinansowano ze środków unijnych – informuje Aneta Lis, rzecznik Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie, który prowadzi inwestycję.

  Do listopada przyszłego roku ma się z kolei zakończyć budowa odcinka ścieżki rowerowej, od przejazdu wałowego w pobliżu Bystrej do oczyszczalni ścieków w Kazimierzu Dolnym. Te prace będą kosztować 8,5 mln zł"...

  Świetna i oczekiwana inwestycja! Wie to każdy, kto próbował dojechać do Puław z Kazimierza, przez Bochotnicę i Parchatkę!
 • też dziadek
  Dziennik Wschodni:

  Kazimierz Dolny: szukają 53-latka, który wszedł do Wisły


  Trwają poszukiwania 53-latka, który w niedzielę po południu wszedł do Wisły, w pobliżu odprawy promowej w Kazimierzu Dolnym. Teren przeczesują strażacy.

  – Na początku było kilka wersji jak mężczyzna znalazł się w wodzie – tłumaczy dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. – Że wypadł z promu, później, że jednak z łódki. Teraz, że próbował przejść rzekę wpław.

  – 53-latek wszedł do wody razem ze swoim kolegą – dodaje Anna Smarzak z zespołu prasowego KWP w Lublinie. – Jego znajomy na chwilę się odwrócił, później zobaczył już tylko wystającą z wody rękę kolegi.

  Strażacy przeszukują miejsce, w którym po raz ostatni był widziany 53-latek.
 • Tadek
  Ale zmieniajcie na lepsze, a nie w drugą stronę :)
 • Ana
  Zamiast narzekać, może byśmy spróbowali to zmienić?
 • Tadeusz
  I pijanego 3 grosze...
 • pijany znad Grodarza
  sa też Wesołe Miasteczka z salą śmiechu.Czy tego brakuje dziadkowi?>
 • dziadek
  Za granicą (Kazimierza), na urlopowiczów czekają głownie atrakcje dla ciała,
  czytaj: morza, jeziora, baseny termalne, aquaparki i zwykłe kąpieliska.
  Ale nie w Kazimierzu!
  Tutaj rodzina , proponuje dzieciom wypoczynek w galerii, muzeum lub (przez tydzień) w kinie......
  Kto ma dzieci lub wnuki i próbował z nimi wypocząć w Kazimierzu, świetnie wie, o czym pisze :(
 • Olo
  Aż tyle atrakcji a w tygodniu pustki mimo festiwalu... Za granicą taniej czy co?
 • pijany znad Grodarza
  Panie Burmistrzu. Czy stwierdzenie to, nie powinno być PRZEWODNIM ZAWOŁANIEM miasteczka, Kazimierz Dolny n/Wislą?.
  Zbigniew nie podał swoich danych, a więc nie bedzie mógł domagać sie dywidend z przedniej mysli, np. Magistratu.
  Choroba. Niby Nic, a jak Wiele. Przypomnę:
  "Kazimierz nie musi wiele oferować. Sam z siebie jest przemiły."
 • zbigniew
  Kazimierz nie musi wiele oferować. Sam z siebie jest przemiły.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę