Festiwal biegowy już w tę niedzielę

Skomentuj (9)

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II startuje dzis 20 maja! W zeszłym roku zgromadził ponad 500 uczestników!

Ulice Kazimierza Dolnego już w niedzielę wypełnią biegacze z całej Polski. Wszystko to w ramach Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Sprawdźmy, co przygotowali organizatorzy.

W tym roku już nie jeden bieg, a cały Festiwal Biegowy sprawi, że Kazimierz Dolny stanie się biegową stolicą województwa lubelskiego! W ramach festiwalu uczestnicy będą mogli się zmierzyć na dystansach 5 i 10 km.

Impreza rozpocznie się około godz. 9.00, kiedy to biegacze będą przygotowywać się do biegu na kazimierskim rynku.  O 9.40 rozgrzewkę dla biegaczy poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life. Towarzyszyć mu będzie Katarzyna Gorlo, która trenuje triathlon i przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Triathlonie w RPA. Punktualnie o 10.00 wystartuje bieg na 5 km.

Trasa biegu prowadzi ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Doły i Lubelską. Następnie biegacze wbiegają metę, która znajdować się będzie w rynku.

Po zakończonych zmaganiach na 5 km odbędą się biegi dla dzieci Biegaj’My z Pszczółką. Najmłodsi  zawodnicy z mierzą się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat, na dystansie ok. 500 m. Rejestracja na bieg dla dzieci odbywa się pod tym linkiem. Udział w biegu dla dzieci jest bezpłatny.(Po zakończeniu rejestracji online będzie możliwość zapisania dziecka w biurze zawodów).

Jednak to jeszcze nie wszystko! Partner wydarzenia – Pszczółka Fabryka Cukierków przygotowała dla najmłodszych specjalny konkurs – na najfajniejszą pszczółkę! Można się przebierać, malować, stylizować! Najciekawsze stylizacje zostaną nagrodzone. Ponadto każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki  oraz medal.
Biegi dla dzieci – Biegaj’MY z Pszczółką odbędą się między 11.10-12.00.

O godz. 12.00 goście będą mieli możliwość wziąć udział w uroczystej mszy św. w kazimierskiej farze. Następnie o godz. 13.10 odbędzie się kolejna rozgrzewka – tym razem przed biegiem na 10 km. Ją także poprowadzą Bartosz Olszewski i Katarzyna Gorlo. Punktualnie o 13:30 wystartują zawodnicy na najdłuższym dystansie Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym.  Trasa biegu przebiega ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Wylągi, Skowieszynek, Doły, Lubelska. Bieg zakończy się na rynku. Międzyczas oraz punkt z wodą znajdą się na 5 km.

Po biegowych zmaganiach – ok. godz. 15.30 rozpocznie się celebracja zawodników. Organizatorzy przewidzieli nagrody w różnych kategoriach. W sumie – aż 96 miejsca nagradzane!
Wśród nagród są noclegi w luksusowych hotelach, karty podarunkowe od Sklepu Biegacza, przeloty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, zestawy suplementów od Thera Polska, słodkie zestawy od Bakalland, paczki z produktami do dbania o czystość domu od firmy HAL, właściciela marki Kolorado.  Pula nagród stale się powiększa.

Zapisy na bieg potrwają do 16 maja na stronie organizatora.

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na FB oraz do obserwowania instargama.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę