Festiwal biegowy już w tę niedzielę

Skomentuj (9)

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II startuje dzis 20 maja! W zeszłym roku zgromadził ponad 500 uczestników!

Ulice Kazimierza Dolnego już w niedzielę wypełnią biegacze z całej Polski. Wszystko to w ramach Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Sprawdźmy, co przygotowali organizatorzy.

W tym roku już nie jeden bieg, a cały Festiwal Biegowy sprawi, że Kazimierz Dolny stanie się biegową stolicą województwa lubelskiego! W ramach festiwalu uczestnicy będą mogli się zmierzyć na dystansach 5 i 10 km.

Impreza rozpocznie się około godz. 9.00, kiedy to biegacze będą przygotowywać się do biegu na kazimierskim rynku.  O 9.40 rozgrzewkę dla biegaczy poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life. Towarzyszyć mu będzie Katarzyna Gorlo, która trenuje triathlon i przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Triathlonie w RPA. Punktualnie o 10.00 wystartuje bieg na 5 km.

Trasa biegu prowadzi ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Doły i Lubelską. Następnie biegacze wbiegają metę, która znajdować się będzie w rynku.

Po zakończonych zmaganiach na 5 km odbędą się biegi dla dzieci Biegaj’My z Pszczółką. Najmłodsi  zawodnicy z mierzą się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat, na dystansie ok. 500 m. Rejestracja na bieg dla dzieci odbywa się pod tym linkiem. Udział w biegu dla dzieci jest bezpłatny.(Po zakończeniu rejestracji online będzie możliwość zapisania dziecka w biurze zawodów).

Jednak to jeszcze nie wszystko! Partner wydarzenia – Pszczółka Fabryka Cukierków przygotowała dla najmłodszych specjalny konkurs – na najfajniejszą pszczółkę! Można się przebierać, malować, stylizować! Najciekawsze stylizacje zostaną nagrodzone. Ponadto każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki  oraz medal.
Biegi dla dzieci – Biegaj’MY z Pszczółką odbędą się między 11.10-12.00.

O godz. 12.00 goście będą mieli możliwość wziąć udział w uroczystej mszy św. w kazimierskiej farze. Następnie o godz. 13.10 odbędzie się kolejna rozgrzewka – tym razem przed biegiem na 10 km. Ją także poprowadzą Bartosz Olszewski i Katarzyna Gorlo. Punktualnie o 13:30 wystartują zawodnicy na najdłuższym dystansie Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym.  Trasa biegu przebiega ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Wylągi, Skowieszynek, Doły, Lubelska. Bieg zakończy się na rynku. Międzyczas oraz punkt z wodą znajdą się na 5 km.

Po biegowych zmaganiach – ok. godz. 15.30 rozpocznie się celebracja zawodników. Organizatorzy przewidzieli nagrody w różnych kategoriach. W sumie – aż 96 miejsca nagradzane!
Wśród nagród są noclegi w luksusowych hotelach, karty podarunkowe od Sklepu Biegacza, przeloty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, zestawy suplementów od Thera Polska, słodkie zestawy od Bakalland, paczki z produktami do dbania o czystość domu od firmy HAL, właściciela marki Kolorado.  Pula nagród stale się powiększa.

Zapisy na bieg potrwają do 16 maja na stronie organizatora.

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na FB oraz do obserwowania instargama.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Marek
  Jeśli ktoś przyjechał dziś zobaczyć Kazimierz to raczej go nie zobaczył... Cały rynek zawalony reklamami, banerami itp. Fajna impreza ale czemu wszystko na tym rynku?!
  • elo elo
   Raczej czemu te banery takie wielkie i musi być ich aż tyle
 • pijany znad Grodarza
  Szukam tego mojego przed biegiem. Było to między innymi o tym ," że bogato, i czy to Papież widzi z góry'
  Zamazano, nie wyświetlono. Obraza?
  Byłem. Było świetnie. Kontynuować.
  ps. i po co zamazywać ZAINTERESOWANIE ?
 • Xyz
  Gdzie znajduje się biuro zawodów?
 • Młoda
  Nie można było w sobotę zorganizować a jak ludzie do kościoła mają dojechać..?????
 • Młoda
  Fantastyczny pomysł zamknąć ulice w niedzielę kiedy przyjeżdża najwięcej ludzi. Gratuluję
 • Redakcja
  Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II odbędzie się 20 maja w niedzielę.Dziękujemy naszym czytelnikom za spostrzegawczość.
 • Lena
  Lena
  Prosze podac dokladnie : sobota czy niedziela,bo sobota to 19 maja,a niedziela to 20 maja,wiec kiedy?
 • gość
  Droga Redakcjo
  To kiedy jest ten bieg 20 maja - to niedziela a nie sobota

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę