Pobiegnij w Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II

Skomentuj (5)

zobacz więcej (8)

Już 20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, by tam wziąć udział w wyjątkowym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Atestowane trasy, atrakcje dla całych rodzin i niepowtarzalna atmosfera – tak w skrócie można opisać drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.

Rozrzucone wśród zielonych wzgórz niezwykłe zabudowania Kazimierza Dolnego kuszą swoją atrakcyjnością. Miasto z długą historią, mekka artystów, a od 2016 roku także biegaczy z całej Polski. Cieszący się dużą popularnością Bieg Kazimierski w tym roku przyjmie bardziej rozbudowaną formę. Organizatorzy zdecydowali się na stworzenie Festiwalu Biegowego. Wszystko w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odznaczył się w historii naszego kraju oraz całego świata. Jego postać stanowi przykład dla kolejnych pokoleń.

W ramach Festiwalu Biegowego przygotowane zostały dwie trasy – na 5 i 10 km. Obie atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze będą musieli zmierzyć się z podbiegami i kocimi łbami. Niebywałym atutem trasy jest fakt, że przebiega ona w pobliżu wąwozu Korzeniowy Dół. Wszystko to razem tworzy wspaniały krajobraz, który zapewni biegaczom niezapomniane wrażenia.

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się też dwa biegi dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w dwóch grupach wiekowych 5-8 lat oraz 9-13 lat.

Do udziału w Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II zachęca także zlokalizowane w rynku Miasteczko Biegacza. Będzie tam można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref. Pierwszą z nich stanowi Strefa Relaksu z leżakami, gdzie będzie można odpocząć po biegowych zmaganiach. Druga – gastronomiczna, w której przygotowane zostaną specjalne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i wege. Nad tą strefą czuwać będzie sponsor główny wydarzenia – Knorr. Ostatnia ze stref to ta zabaw dla dzieci. Na najmłodszych będą czekały dmuchane zabawki – zjeżdżalnie i zamki do skakania.

Całość imprezy rozpocznie się koło godz. 9.00. Pierwszy bieg (na 5 km) wystartuje o 10.00. Limit czasu to godzina. Chwilę po 11.00 na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Rodziców zachęcamy oczywiście do kibicowania maluchom. W samo południe odprawiona zostanie specjalna msza św. w kazimierskiej farze. Kilka minut po 13.00 biegacze zostaną zaproszeni na rozgrzewkę, którą poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life, który brał udział w poprzednich edycjach biegu w Kazimierzu i bardzo ceni sobie atmosferę tej imprezy. O godz. 13.30 wystartuje bieg na 10 km. Limit czasu to 1,5 h. Kiedy opadną już pierwsze emocje związane z pokonanymi kilometrami, odbędzie się celebracja zwycięzców poszczególnych biegów.

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II to bez wątpienia świetny sposób na spędzenie majowej niedzieli. Walory turystyczne miasta, sportowe emocje oraz wspaniała atmosfera zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Trwają zapisy na biegi na stronie organizatora.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami Biegaj’MY z DEM’a:

Zapraszamy także do śledzenia instagrama.

 

Tekst: Karolina Jagodzińska
Dem'a Promotion Polska
Foto:
Dem'a Promotion Polska

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • sieritka Marysia
  Błagam! Tylko nie disnejowskie badziewie typu dmuchane zamki. To już w inny sposób nie można zabawić dzieci? Pasuje to do Kazimierza jak kwiatek do kożucha.
  • Koszałek Opałek - kronikarz leśny
   Dzieci można zabawić na podwórku u Kuncewiczów. Koncert symfoniczny, czytanie poezji Zygmunta Krasińskiego. Mogą tam posiedzieć grzecznie na gazonie i posłuchać.
 • MIG
  Niebywałym atutem trasy jest fakt, że przebiega ona w pobliżu wąwozu Korzeniowy Dół. Wszystko to razem tworzy wspaniały krajobraz, który zapewni biegaczom niezapomniane wrażenia. Jakby burmistrz wybrukował wąwóz to by sobie przebiegli przez niego, i by się ludziom pod oknami nie kurzyło.
  • Ewa miłośnik Kazimierza
   Bruk w Korzeniowym jest niezbędny, bo się strasznie kurzy a jak pada to jest błoto
 • Biegacz
  Komercja do kwadratu.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę