Biegiem przez Kazimierz

Skomentuj (12)

zobacz więcej (30)

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II za nami. Wielkie emocje, piękna pogoda i mnóstwo biegaczy - tak można podsumować minioną niedzielę w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II za nami. Wielkie emocje, piękna pogoda i mnóstwo biegaczy - tak można podsumować minioną niedzielę w Kazimierzu Dolnym.

Prawie 600 biegaczy w całej Polski wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Piękna słoneczna pogoda, wspaniała atmosfera oraz całe mnóstwo miłośników biegania.

- Dotychczasowe dwie edycje biegu w Kazimierzu obejmowały bieg na 10 km – mówią organizatorzy. – W tym roku postanowiliśmy podnieść rangę wydarzenia i uczynić go Festiwalem Biegowym im. Jana Pawła II. Wydarzenie składało się z dwóch biegów dla dorosłych – na 5 oraz na 10 km, a także dwóch biegów dla dzieci w kategoriach biegowych 5-8 lat oraz 9-13 lat.

Jako pierwszy wystartował bieg na 5 km. Na linii startu pojawiło się blisko 200 zawodników. Pierwszy w kategorii open był Michał Kędra z czasem 17.29. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Lewocha (17.34) zaś na trzecim stopniu podium stanął Stanisław Marzec (17.50).

- Wśród kobiet jako pierwsza linię mety z czasem 21.04, przekroczyła Karolina Korzeniowska. Na drugiej pozycji uplasowała się Izabela Nalewajko (22.40). Trzecia na podium była Elżbieta Pietrasik (22.53) – podsumowują organizatorzy. - Limit czasu w biegu na 5 km wynosił 1 h.

Biegaj’MY z Pszczółką  to bieg przygotowany specjalnie dla dzieci. Młodzi uczestnicy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat. Dzieci z najlepszymi wynikami otrzymały kuferki słodyczy oraz słodkie bukiety, no i oczywiście pamiątkowe medale.

Bieg na 10 km rozpoczął się wczesnym popołudniem. Poprzedzony rozgrzewką i uroczystą przemową organizatorów. Na trasie pojawiło się 330 zawodników, którzy bez względu na wysoką temperaturę zdecydowali się spróbować swoich sił. Pierwszy zawodnik dotarł na metę już po 34 minutach i 15 sekundach. To Siergiej Fiskovicz z Ukrainy. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca – Michał Breszka  z czasem 34.50. Na trzecim miejscu znalazł się Daniel Urmanowski  - 37.15. Wśród kobiet pierwsza była Olesia Smowzenko z czasem 37.23, druga Aleksandra Jakubczak (38.57). Trzecia pozycja należała do Doroty Grucy, która linię mety przekroczyła z czasem 39.42.

Warto dodać, że pilotami biegów byli mistrz świata aikido – Marcin Velinov oraz najszybszy na świecie biegacz Wings For Life 2017 – Bartosz Olszewski.

Oprócz różnorodnych atrakcji i poczęstunków na Rynku pojawiła się także rekonstrukcja papamobile z 1979 roku, które zostało wybudowane specjalnie z okazji I pielgrzymki Jana Pawła II.
Pojazd ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród spacerujących turystów, którzy pozowali do zdjęć przy tym oryginalnym aucie.

- Niezapomniana atmosfera, klimat Kazimierza Dolnego i biegowe emocje sprawią, że Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II na długo zostanie w pamięci mieszkańców oraz biegaczy- podsumowują organizatorzy. – Mamy nadzieję, że biegowe zmagania na stałe wpiszą się w kazimierską tradycję.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Zatopek
  Taka "pompa", a tu raptem 600 uczestników :) :) :)
  Daleko wam do biegów w Parchatce. Dobrze, że chociaż stan konta się zgadza ;)
 • Witrolog
  Oj frekwencja słabiutka
 • Mati
  Komercyjna tandeta. Dziwię się tym wszystkim biegaczom, że biorą w tym udział.
 • matrix
  Uderz w stół.....
  Nie szef pochwalał .a jeden ze sprawców nie "żałował",to taka mała uwaga samouku...Należy domniemywać ,że pracodawcy nie przeszkadzało "potajemnie" zatrudnić. Związek z imprezą polega na tym,że generalnie o wątku tym prawie nikt nie wie.A kontekst jest taki,że obecnie jest moda na kościół i różne osoby wykorzystują symbole /JPII/do celów nagłośnieniowych.
 • matrix
  Pałana zgoda z przedmówcą.Jeden z współorganizatorów biegu zatrudniał w przeszłości w firmie którą dowodził zabójców księdza Jerzego Popiełuszki.I nie byłoby nic złego w tym, tyle tylko ,że sprawcy są radzi ze swoich czynów.
  • elo elo
   Ja czuję od początku tych biegów jakąś taką przewrotność i cynizm tego organizatora wyrażającą się w wyborze patrona biegu, specyficzną komerchą i klimatem iście nie kazimierskim np. z tym kabrioletem. Brakuje tylko żeby jego pasażerowie palili cygara jak w loży na stadionie piłkarskim. Mimo to dwa razy biegłem bo było na miejscu elektroniczny pomiar czasu itd.
   Ale mamy też bieg "dziadowski" i "szlak trafi" które uwielbiam i serdecznie polecam.
  • ####
   Wymień tę osobę i opowiedz nam jak, gdzie i kiedy pochwalał tę zbrodnię. Masz obywatelski OBOWIĄZEK poinformowania organów ścigania o tym co zasłyszałeś. Pochwalanie przestępstwa zbrodni jest karalne. Może to się też obrócić przeciwko Tobie jeżeli ta osoba przeczyta ten wpis i skieruje sprawe do sądu - za pomówienie. Ty będziesz wówczas zobowiązany do przedstawienia dowodów "pochwalania przestępstwa" przez tamtego.
 • Ku opamiętaniu
  "Zdjęcie 15" dramat. Ja nie wiem czy to tak wypada do zwykłego biegu mieszać Świętego.
  • pijany znad Grodarza
   To nie jest " zwykły bieg". To bieg, ku pamięci Świętego. Nie da się tego NIE MIESZAĆ.
  • elo elo
   Można nie mieszać i nazwać go po prostu biegiem kazimierskim. Świętemu świętości od tego biegu nie przybędzie. Przyjęcie tego patrona jest jakieś przewrotne.
 • pijany znad Grodarza
  Zdjęcie nr 23. Chciałoby się za Żeromskim: " rozdziobią..... ....... " Mamy :" rozdziobią nas gołębie ">

  Mówię o widocznej elewacji.
  • Wiktor
   W hiszpańskiej Pampelunie są podobne niektóre elewacje ale tam przeganiają przez miasteczko corocznie stada byków. Może u nas byśmy coś (kogoś) pogonili po miasteczku.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę