Fala kulminacyjna w sobotę (aktualizacja 27 czerwca)

zobacz więcej (14)

Ostatnie nawałnice nie pozostały bez wpływu na stan wody w Wiśle. Na wodowskazie w punkcie kontrolnym Puławach dziś rano przekroczony został stan ostrzegawczy. W Kazimierzu w urzędzie gminy zebrał się sztab kryzysowy. Czy grozi nam powódź?
W Puławach w punkcie kontrolnym Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy dziś o godzinie 8:00. Wodowskaz wskazał 470 cm, o 20 więcej niż przewiduje norma. Tuż przed południem w Kazimierzu na wodowskazie w Grodarzu było 480 cm.
- Na razie sytuacja jest pod kontrolą, jest bezpiecznie – mówi Dariusz Wróbel zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Nie spodziewamy się wielkiej fali wezbraniowej. Stan alarmowy będzie delikatnie przekroczony, niemniej jednak do jakichkolwiek zagrożeń bezpieczeństwa obywateli i ich mienia jest daleko.
Osiągnięcie stanu alarmowego na Wiśle w Puławach spodziewane jest w sobotę 27 czerwca o godzinie 8:00.
Sytuacja zagrożenia powodziowego była jednym z tematów posiedzenia zarządu Powiatu Puławskiego.
- Obecny stan Wisły nie wskazuje, abyśmy musieli w najbliższym czasie mierzyć się z poważnym zagrożeniem powodziowym. Sprawę będziemy jednak bacznie monitorować, pozostając w pełnej gotowości i stałym kontakcie z nadwiślańskimi gminami powiatu – czytamy na stronie Powiatu Puławskiego.
W Kazimierzu zebrał się sztab kryzysowy, który będzie na bieżąco monitorował sytuację na Wiśle. Jak zapewnia wiceburmistrz, to jednak rutynowe działania natury organizacyjnej związane z przekroczeniem stanu ostrzegawczego.
- W ramach tej sytuacji powódź nam nie grozi – uspokaja wiceburmistrz.
Aktualizacja 26 czerwca godzina 15:30
Wodowskaz w Grodarzu pokazuje 560 cm, od wczoraj przybyło 80 cm.
Wydaje się bezpiecznie. Statki normalnie kursują>>> https://www.facebook.com/kazimierzdolnypl/videos/276742203434752/
Aktualizacja 27 czerwca godzina 12:30
W nocy Wisła przybrała.Wodowskaz na Grodarzu o godzinie 7:30 wskazywał 570 cm. O 11:15 już 10 cm mniej. Woda opada.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę