Fala kulminacyjna w sobotę (aktualizacja 27 czerwca)

zobacz więcej (14)

Ostatnie nawałnice nie pozostały bez wpływu na stan wody w Wiśle. Na wodowskazie w punkcie kontrolnym Puławach dziś rano przekroczony został stan ostrzegawczy. W Kazimierzu w urzędzie gminy zebrał się sztab kryzysowy. Czy grozi nam powódź?
W Puławach w punkcie kontrolnym Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy dziś o godzinie 8:00. Wodowskaz wskazał 470 cm, o 20 więcej niż przewiduje norma. Tuż przed południem w Kazimierzu na wodowskazie w Grodarzu było 480 cm.
- Na razie sytuacja jest pod kontrolą, jest bezpiecznie – mówi Dariusz Wróbel zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Nie spodziewamy się wielkiej fali wezbraniowej. Stan alarmowy będzie delikatnie przekroczony, niemniej jednak do jakichkolwiek zagrożeń bezpieczeństwa obywateli i ich mienia jest daleko.
Osiągnięcie stanu alarmowego na Wiśle w Puławach spodziewane jest w sobotę 27 czerwca o godzinie 8:00.
Sytuacja zagrożenia powodziowego była jednym z tematów posiedzenia zarządu Powiatu Puławskiego.
- Obecny stan Wisły nie wskazuje, abyśmy musieli w najbliższym czasie mierzyć się z poważnym zagrożeniem powodziowym. Sprawę będziemy jednak bacznie monitorować, pozostając w pełnej gotowości i stałym kontakcie z nadwiślańskimi gminami powiatu – czytamy na stronie Powiatu Puławskiego.
W Kazimierzu zebrał się sztab kryzysowy, który będzie na bieżąco monitorował sytuację na Wiśle. Jak zapewnia wiceburmistrz, to jednak rutynowe działania natury organizacyjnej związane z przekroczeniem stanu ostrzegawczego.
- W ramach tej sytuacji powódź nam nie grozi – uspokaja wiceburmistrz.
Aktualizacja 26 czerwca godzina 15:30
Wodowskaz w Grodarzu pokazuje 560 cm, od wczoraj przybyło 80 cm.
Wydaje się bezpiecznie. Statki normalnie kursują>>> https://www.facebook.com/kazimierzdolnypl/videos/276742203434752/
Aktualizacja 27 czerwca godzina 12:30
W nocy Wisła przybrała.Wodowskaz na Grodarzu o godzinie 7:30 wskazywał 570 cm. O 11:15 już 10 cm mniej. Woda opada.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę