FAK OFF na festiwalu filmowym

Skomentuj (2)

Dwa Brzegi po raz kolejny przekraczają granice geograficzne. Podczas tegorocznej edycji zapraszają sympatyków kina do świata japońskiej mangi. Na Festiwalu polska premiera i jedyna okazja, aby zobaczyć film Miyoko w reżyserii Tsuboty Yoshifumiego. W Europie obraz był do tej pory był prezentowany tylko na Festiwalu w Rotterdamie.

Film opowiada o życiu Abe Shinichi – japońskiego artysty plastyka, który zajmuje się przede wszystkim mangą, czyli japońską odmianą komiku. Tsubota Yoshifumi, obok adaptacji kultowego komiksu Shinichiego Miyoko Asagaya Kibun, zdecydował się zrobić jednocześnie film biograficzny o jego twórcy. Dzięki temu Miyoko stała się niezwykłą filmową biografią, łączącą animację z żywym planem. Tytułowa kobieta to przyjaciółka, żona, muza Shinichiego. Jest postacią wiodącą w filmie, a jej ciało stanowi źródło artystycznych inspiracji. Piękna plastyka obrazu tworzy bardzo sensualną animację i wyznacza ścieżki intymnej podróży przez życie japońskiej bohemy lat 70. Po obejrzeniu Miyoko nikogo nie będzie już dziwić, dlaczego słowo manga dosłownie tłumaczy się jako „niepohamowane obrazy”. Na Dwóch Brzegach będzie okazja, aby porozmawiać z reżyserem. Tsubota Yoshifumi przyjął zaproszenie do Kazimierza i będzie naszym gościem.

Geograficznych a przede wszystkim kulturowych i emocjonalnych podróży w INNY ŚWIAT będzie na DWÓCH BRZEGACH dużo więcej. Dzięki filmowym premierom spotkamy tu twórców z USA, Meksyku, Niemiec, Hiszpanii, Kuby i właśnie Japonii.

Miyoko Tsuboty Yoshifumiego jest częścią nowego cyklu na DWÓCH BRZEGACH – FAK OFF. Filmowa Antologia Komiksu Offowego
ma zadanie przekonać widzów, jak dalece prosta forma komiksu inspirowała twórców filmowych wielkiego formatu. W ramach FAK OFF na DWÓCH BRZEGACH zobaczymy tytuły jak m.in.; OLDBOY (reż.Chan Wook Park) i BATMAN (reż. Leslie H. Martinson). Pełna lista propozycji z każdej z sekcji już niedługo będzie dostępna na stronie festiwalu.

Zapraszamy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi od 31 lipca do 8 sierpnia do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą i Puław.

 

Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Tadek
    Na stronie Skrzeka jest tak:
    2010-07-31 / 21.00 Kazimierz Dolny
    Koncert Otwarcia Festiwalu "Dwa Brzegi" na rzece Wiśle autorstwa JO z udziałem Gości: Beata Mańkowska mezzosopran, Zbigniew Wałach/Beskidy/ skrzypce gajdy okaryna fujarki, Misha Ogorodov /St.Petersburg/ vocal keys flute, Paul Lawler /Wielka Brytania/ keys, Apostolis Anthimos/Grecja/ gitara instr. perkusyjne, Ireneusz Głyk perkusja, chór z Poniatowej, Józef Skrzek kompozycja vocal fortepian Moog harp git.basowa, Dyrektor Festiwalu Grażyna Torbicka
  • Agni
    Czy ktos moze mi powiedziec kiedy i gdzie na Dwóch Brzegach odbędzie się koncert Józefa Skrzeka? Czy to jest impreza biletowana? Nie mozna tego znalezc na stronie festiwalu.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę