Dziady Kazimierskie na winylu

Skomentuj (5)

W połowie stycznia Dziady Kazimierskie promować będą w warszawskim klubie Kosmos swój „Kazimiernikejszyn” w wersji winylowej. Support – NeoKlez.

- Unikalne zjawisko polskiej sceny… trudno powiedzieć, której konkretnie, ale na pewno tej fajnej. Żeby była szufladka, powiedzmy, że to uliczny folk […]. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się nieźle bawić przy tych piosenkach. Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja tej jedynej w swoim rodzaju trupy artystyczno-akustyczno-punkowej. – Taką recenzję winylowej płyty Dziadów Kazimierskich „Kazimiernikejszyn” znajdujemy na stronie sklepu muzycznego Pasażer. – To najbardziej ekstremalny materiał dźwiękowy, w jakiego wydaniu uczestniczył kiedykolwiek „Pasażer”.

Promocję płyty, którą znamy już w wersji CD – tym razem w wersji winylowej – zaplanowano na 18 stycznia o godzinie 21.00 w warszawskim klubie Kosmos ul. Koszykowa 55. Jako suport wystąpi grupa klezmerska NeoKlez, z którą solista Dziadów Kazimierskich Włodek Dembowski nagrał utwór „Drugie piętro”.

Czeka nas – jak obiecują muzycy – petarda folkowo biesiadnego grania!

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Serge
  winylową można kupic na stronie
  http://pasazer.pl/aktualnosci/dziady-kazimierskie-kazimiernikejszyn-lp/

  na CD trzeba poczekać, skończył sie nakład i będzie dotłoczona
 • Jan Kowalski
  Witam, czy może ktoś mi powiedzieć, gdzie można kupić płytę Dziadów. Byłem dzisiaj w kilku miejscach w Warszawie (Empik, MediaMarkt) i nikt o nich nic nie słyszał.
 • Gosia
  W ich koszmarnych , prostych dżwiękach jest duch, życie i radość. Tych odczuć jest nam brak przy innych , różnych "występach" .....
 • pijany znad Grodarza
  podobnie . I pytanie? Kto?
  Kochani. Uwielbiani!!!!!. Są pytania>"

  Swojego czasu pisalem o Waszym piciu piwa na scenie.
 • Basia
  prawdziwie koszmarne dźwięki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę