Dwa Brzegi 2013

Skomentuj (6)

Od tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dzieli nas nieco ponad miesiąc. Choć szczegółowego programu tegorocznej imprezy jeszcze nie ma, znamy już zarys najważniejszych wydarzeń. Wiemy też, kto będzie gościem specjalnym w ramach cyklu „I Bóg stworzył aktorkę…”

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi co roku gości wybitnych twórców, czy to filmowych czy muzycznych. W zbliżającej się 7. edycji imprezy również tych wyjątkowych postaci nie zabraknie. Festiwalowym gościem specjalnym w ramach cyklu "I Bóg stworzył aktorkę..." będzie bowiem Stanisława Celińska.

- Widzowie kochają ją za role: Niny w „Krajobrazie po bitwie", Zosi z „Panien z Wilka", ale równie dobrze, co u Wajdy, sprawdza się u Warlikowskiego – piszą organizatorzy. – Na Dwóch Brzegach przypomnimy jej największe role filmowe i teatralne, aktorka zaśpiewa dla festiwalowej publiczności.

Stanisława Celińska znana jest z takich obrazów jak: „Pieniądze to nie wszystko”, „Joanna”, „Złote runo” czy „Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza”. Filmy te będziemy mieli okazję obejrzeć po raz kolejny podczas tegorocznej retrospektywy na festiwalu Dwa Brzegi. 
- Bogata filmografia Stanisławy Celińskiej pokazuje, że to aktorka, która nie przestaje poszukiwać – piszą organizatorzy. – W Kazimierzu Dolnym wrócimy do filmów z lat siedemdziesiątych, ale pokażemy też, jak nasza bohaterka radziła sobie po roku 2000. Tradycyjnie w ramach retrospektywy zobaczymy spektakle Teatru Telewizji tym razem w reżyserii Andrzeja Łapickiego, Łukasza Barczyka i Agnieszki Glińskiej. Na Dwóch Brzegach będzie też czas na rozmowy z naszą bohaterką. Dlaczego dla roli włoży strój tancerki peep-show, czego się boi i czy wciąż istnieją dla niej tematy tabu – to tylko niektóre z pytań, jakie padną.

Na tym atrakcje się nie kończą. Wszyscy miłośnicy talentu Stanisławy Celińskiej będą mieli niecodzienną okazję, by posłuchać na żywo śpiewu artystki. W tym roku wydana została debiutancka płyta aktorki zatytułowana „Nowa Warszawa”.

- Czeka nas muzyczna podróż po lirycznych i sentymentalnych zakamarkach Warszawy – zapowiadają organizatorzy. – To część projektu muzycznego sygnowanego przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego, z którym związana jest Celińska. Obok szlagierów dawnej Warszawy na Dwóch Brzegach usłyszymy popularne piosenki Czesława Niemena, T.Love i zespołu Bajm, a nawet motyw muzyczny stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po stolicy. Będzie hipnotycznie.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu gośćmi specjalnymi w ramach cyklu „I Bóg stworzył aktora…” byli: Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda oraz Janusz Gajos.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia.

Więcej informacji – wkrótce…

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Sajmon
  na pewno będe jak co roku (: naprawde polecam
 • Ola
  Pięknie, pięknie doczekać się nie mogę iiiiiiihaaa :D:D:D
 • Ela Klęsk
  Kazimierz jest cudowny, a festiwal fantastyczny! Super filmy!!! :) naprawdę warto pojechać!! Bywam, choć mam bardzo daleko, ale wrażenia niezapomniane!!
 • Sandra
  to prawda, festiwal jest mega i myślę że nie tylko fani dobrych filmów znajdą tu coś dla siebie, bo i muzyki i wielu innych artystycznych pobudek :)
 • Waldek
  Dwa Brzegi to na prawdę fajna impreza, i jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności w niej uczestniczyć to polecam. Nawet jeśli mieszka się daleko to warto! Przy okazji można zatrzymać się na dłużej w Kazimierzu, pozwiedzać, to na prawdę bardzo urokliwe miasteczko. Oby tylko pogoda dopisała a na bank będzie super!
 • Maga
  To jedna z moich ulubionych imprez w Kazimierzu! Zawsze staram się przyjechać chociaż na parę godzin. Już nie mogę doczekac się lipca :)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę