Drzewko za 130 tysięcy butelek!

Skomentuj (6)

Ponad 130 tysięcy plastikowych butelek typu PET zebrały dzieci z Bochotnicy w ramach akcji „Drzewko za butelkę”. Jej celem jest usuwanie ze środowiska popularnych „PET-ów”.

Ponad 130 tysięcy plastikowych butelek typu PET zebrały dzieci z Bochotnicy w ramach akcji „Drzewko za butelkę”. To wynik rocznej pracy uczniów z Bochotnicy, którzy zbiórkę prowadzili w różnych miejscach wsi Bochotnica, Parchatka, Wierzchoniów i Zbędowice, pozyskiwały je również od sąsiadów i z własnych gospodarstw domowych. Celem prowadzonej od 10 lat pod patronatem Zakładów Azotowych S.A. w Puławach akcji jest właśnie usuwanie ze środowiska popularnych „PET-ów”.

W nagrodę za zebranie 130165 butelek szkoła w Bochotnicy otrzymała 30 drzewek i krzewów, które wysadzono w szkolnym ogrodzie.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w tym roku zebraliśmy ok. 3,5 razy więcej butelek niż w roku poprzednim a najlepszy zbieracz skompletował 27630 szt. Uczniowie, którzy zostaną nagrodzeni to ci, którzy zebrali powyżej 1500 szt. Takich uczniów mamy 20 – mówi Andrzej Pisula dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, która znana jest w środowisku z działań proekologicznych.

Oficjalne podsumowanie akcji, na które zostali zaproszeni uczestnicy zbiórki wraz z jej koordynatorem Markiem Kubisiem, nauczycielem matematyki, odbędzie się 8 maja w Puławach.

Fot. Andrzej Pisula

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę