Drzewko za 130 tysięcy butelek!

Skomentuj (6)

Ponad 130 tysięcy plastikowych butelek typu PET zebrały dzieci z Bochotnicy w ramach akcji „Drzewko za butelkę”. Jej celem jest usuwanie ze środowiska popularnych „PET-ów”.

Ponad 130 tysięcy plastikowych butelek typu PET zebrały dzieci z Bochotnicy w ramach akcji „Drzewko za butelkę”. To wynik rocznej pracy uczniów z Bochotnicy, którzy zbiórkę prowadzili w różnych miejscach wsi Bochotnica, Parchatka, Wierzchoniów i Zbędowice, pozyskiwały je również od sąsiadów i z własnych gospodarstw domowych. Celem prowadzonej od 10 lat pod patronatem Zakładów Azotowych S.A. w Puławach akcji jest właśnie usuwanie ze środowiska popularnych „PET-ów”.

W nagrodę za zebranie 130165 butelek szkoła w Bochotnicy otrzymała 30 drzewek i krzewów, które wysadzono w szkolnym ogrodzie.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w tym roku zebraliśmy ok. 3,5 razy więcej butelek niż w roku poprzednim a najlepszy zbieracz skompletował 27630 szt. Uczniowie, którzy zostaną nagrodzeni to ci, którzy zebrali powyżej 1500 szt. Takich uczniów mamy 20 – mówi Andrzej Pisula dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, która znana jest w środowisku z działań proekologicznych.

Oficjalne podsumowanie akcji, na które zostali zaproszeni uczestnicy zbiórki wraz z jej koordynatorem Markiem Kubisiem, nauczycielem matematyki, odbędzie się 8 maja w Puławach.

Fot. Andrzej Pisula

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę