Za butelki sadzą drzewa

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy przodują w akcji „Drzewko za butelkę”. Zebrali najwięcej opakowań przypadających średnio na jednego ucznia. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że uczniem tej klasy jest Kamil Skocz, który sam zebrał ponad 27 tysięcy butelek, zajmując tym samym drugie miejsce w tejże akcji.

Ogród przy Szkole Podstawowej w Bochotnicy wzbogaci się o nowe rośliny. Młode drzewka i krzewy ozdobne to nagroda za zajęcie przez szkołę II miejsca w akcji organizowanej przez Zakłady Azotowe w Puławach pod hasłem „Drzewko za butelkę”. Uczniowie zebrali w sumie 130165 butelek, za co otrzymali nagrodę w wysokości 1000 zł.

Kolejne pieniądze w tej akcji „uzbierali” sobie uczniowie klasy czwartej z tej szkoły. Nagrodę za I miejsce w kategorii liczby butelek przypadających średnio na jednego ucznia w danej klasie - 3000 zł bochotniccy czwartoklasiści przeznaczą na wycieczkę.

Najwięcej butelek w szkole zebrał Kamil Skocz 27.630 sztuk, dzięki czemu to jemu przypadło w udziale miejsce II za ilość zebranych opakowań.

- Dwudziestu najlepszych zbieraczy (tj. uczniów, którzy zebrali więcej niż 1500 butelek) otrzymało zgniatarki do butelek i bony towarowe o wartości 50-200 zł. Łączna kwota, którą otrzymały dzieci wyniosła ponad 2000 zł, a każdy z nagrodzonych otrzymał dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci toreb podróżnych, plecaków, futerałów na telefony komórkowe i przyborów szkolnych – mówi dyrektor szkoły Andrzej Pisula, zapowiadając jednocześnie, że jego podopieczni już zbierają butelki do kolejnej edycji akcji „Drzewko za butelkę”.

 

Fot. Z archiwum Szkoły Podstawowej

w Bochotnicy

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę