Droga Krzyżowa z Koszczyca

Skomentuj (7)

zobacz więcej (11)

Tradycyjnie jak co roku w Wielką Środę wokół posesji Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przeszła Droga Krzyżowa. Nabożeństwo prowadził ks. Tomasz Mital.

Uczniowie z Koszczyca jak co roku w Wielką Środę – ostatni dzień nauki przed przerwą wielkanocną – organizują nabożeństwo Drogi Krzyżowej z elementami dramypod kierunkiem ks. Tomasza Mitala i Anny Ewy Sorii. Uczestniczą w nim sami uczniowie w strojach odwołujących się do czasów męki Chrystusa. Droga Krzyżowa zaczyna się jak zwykle nad Wisłą, następnie prowadzi nad Grodarzem i ulicą Witkiewicza, a kończy się na terenie szkoły.

Uroczystości są swego rodzaju próbą generalną przed miejską Drogą Krzyżową, w której uczestniczą uczniowie z Koszczyca. W tym roku nabożeństwo to w Wielki Piątek zaczyna się nietypowo – nie nocą, ale w dzień – o godzinie 16.00 na stopniach Fary.

 

Tekst i foto: Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ulka-Kazimierz
  Wielkanoc to nasze największe święto w roku. Chcemy je świętować w pokoju i spokoju. Nikt Państwu: @niosący światło, @hehehehe nie zabrania celebrować świąt wg Waszego uznania albo nie świętować ich wcale.
 • Dzień Dobry :)
  coś mało tych uczniów na tej drodze krzyżowej , sami nauczyciele ;p
  • obserwator oczny
   i bardzo dobrze, im mniej zniewolonych umyslow, tym lepsze perspektywy dla kraju i obywateli, nauczyciele to przegrane pokolenie koniunkturalistow
 • chrześcijanin
  Wpółczuję ci człowieku, jeśli w ogóle nim jesteś. Nick właściwie mówi wszystko - lucyferze.
  • pijany znad Grodarza
   haha. Piszesz o nicku ?. Faktycznie. Czytam : " chrześcijanin"
  • hehehehe
   chrzescijanin to kto? wielbiciel semickiej mitologi i semickich bozkow adoptowanych przez swiecka wladze, na jej potrzeby zniewolenia spoleczenstwa? dumny jestes z tego? a to brzmi jak wyznanie, dziedek byl cymbal, ojciec jest cymbal i ja cymbalem bede.
 • niosacy swiatlo
  Znow potrzymywanie przy zyciu semickich mitow za pomoca mlodziezy,? kiedy ten obled sie wreszcie skonczy? Mlodziezy przyswojcie - RELIGIE SA PO TO BY DOBRZY LUDZIE MOGLI CZYNIC ZLO, ZLI I TAK BEDA.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę