Dożynkowe zawody OSP

Skomentuj (2)

zobacz więcej (44)

Powiatowe Dożynki w Kazimierzu rozpoczęły się od Sportowo-Pożarniczych Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych. W sobotę na boisku przy porcie jachtowym 10 męskich i 3 kobiece drużyny OSP z całego powiatu puławskiego zmierzyły się w konkurencjach sprawnościowych i walczyły o nagrody.

Zawody składały się z trzech konkurencji, w których trzeba się było wykazać szybkością, zręcznością, precyzją i współpracą drużyny. Pierwszy odbył się pokaz musztry i choć zdobyte w nim punkty nie były liczone do ogólnej klasyfikacji zawodów, to udział w nich był obowiązkowy. Na najlepiej prezentującą się drużynę czekały dodatkowe nagrody. 

 

Głównymi konkurencjami były natomiast – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Strażacy dzielnie pokonywali tor wytyczony wokół boiska, mierzyli się z przeszkodami oraz szybko rozwijali węże i precyzyjnie strącali cele za pomocą strumienia wody. Dodatkowym utrudnieniem był upał, który wszystkim dawał się we znaki.

 

Ze sztafetą zmierzyła się także drużyna dziecięca, która już po raz trzeci występowała w takich zawodach. Dystans, jaki musieli pokonać najmłodsi uczestnicy, był taki sam jak dla dorosłych. Maluchy poradziły sobie z tym zadaniem doskonale i wszystkie otrzymały specjalnie przygotowane dla nich nagrody.

 

Zwycięzcami zawodów w kategorii męskiej została drużyna OSP Opatkowice, drugie miejsce zajęła OSP Bronice a trzecie OSP Wierzchoniów. W kategorii kobiecej najlepsza okazała się drużyna OSP Opatkowice, zaraz po niej OSP Witoszyn a na trzecim miejscu OSP Oblasy.

 

Po zakończeniu zawodów wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, a zwycięzcom puchary. 

 

Jednak nie nagrody będą najcenniejszą rzeczą, jaką zdobyto podczas tych zawodów.

 

- Zawody sportowo-pożarnicze to jeden z elementów szkolenia, które jest niezbędne później, przy udziale w akcjach, do których wyjeżdżacie – mówił starosta puławski Witold Popiołek. - Wszyscy jesteście zwycięzcami. O tym, kto wygra, często decydują ułamki sekund, ale tak naprawdę chodzi o to, żeby być ciągle przygotowanym do akcji, do wezwania i do służenia pomocą mieszkańcom naszego powiatu.

 

Za wysiłek i zaprezentowanie swoich umiejętności zawodnikom dziękował także burmistrz Andrzej Pisula.

 

- Tak jak to w sporcie bywa, nie wszyscy mogą stanąć na podium, ale ważne jest zaangażowanie i to, że daliście z siebie wszystko. Za to, że tu dziś przyjechaliście i pokazaliście, na co was stać, co potraficie, bardzo serdecznie wam dziękuję.


Uroczyste uhonorowanie najlepszych drużyn oraz rozdanie nagród rzeczowych odbędzie się dziś o godzinie 14.15 podczas uroczystości dożynkowych na Rynku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Para
    Biednych strażaków ciągaja dwa razy do Kazimierza bo jacyś fagasi musieli z pompą wręczać laury zwycięstwa. Szaleństwo ogarnia ludzi na każdym kroku. Przynajmniej sobie pojeździli panowie z Opatkowic i inni.
  • Mat
    Drugie miejsce OSP Bronice, a nie Bronowice.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę