Dożynkowe zawody OSP

Skomentuj (2)

zobacz więcej (44)

Powiatowe Dożynki w Kazimierzu rozpoczęły się od Sportowo-Pożarniczych Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych. W sobotę na boisku przy porcie jachtowym 10 męskich i 3 kobiece drużyny OSP z całego powiatu puławskiego zmierzyły się w konkurencjach sprawnościowych i walczyły o nagrody.

Zawody składały się z trzech konkurencji, w których trzeba się było wykazać szybkością, zręcznością, precyzją i współpracą drużyny. Pierwszy odbył się pokaz musztry i choć zdobyte w nim punkty nie były liczone do ogólnej klasyfikacji zawodów, to udział w nich był obowiązkowy. Na najlepiej prezentującą się drużynę czekały dodatkowe nagrody. 

 

Głównymi konkurencjami były natomiast – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Strażacy dzielnie pokonywali tor wytyczony wokół boiska, mierzyli się z przeszkodami oraz szybko rozwijali węże i precyzyjnie strącali cele za pomocą strumienia wody. Dodatkowym utrudnieniem był upał, który wszystkim dawał się we znaki.

 

Ze sztafetą zmierzyła się także drużyna dziecięca, która już po raz trzeci występowała w takich zawodach. Dystans, jaki musieli pokonać najmłodsi uczestnicy, był taki sam jak dla dorosłych. Maluchy poradziły sobie z tym zadaniem doskonale i wszystkie otrzymały specjalnie przygotowane dla nich nagrody.

 

Zwycięzcami zawodów w kategorii męskiej została drużyna OSP Opatkowice, drugie miejsce zajęła OSP Bronice a trzecie OSP Wierzchoniów. W kategorii kobiecej najlepsza okazała się drużyna OSP Opatkowice, zaraz po niej OSP Witoszyn a na trzecim miejscu OSP Oblasy.

 

Po zakończeniu zawodów wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, a zwycięzcom puchary. 

 

Jednak nie nagrody będą najcenniejszą rzeczą, jaką zdobyto podczas tych zawodów.

 

- Zawody sportowo-pożarnicze to jeden z elementów szkolenia, które jest niezbędne później, przy udziale w akcjach, do których wyjeżdżacie – mówił starosta puławski Witold Popiołek. - Wszyscy jesteście zwycięzcami. O tym, kto wygra, często decydują ułamki sekund, ale tak naprawdę chodzi o to, żeby być ciągle przygotowanym do akcji, do wezwania i do służenia pomocą mieszkańcom naszego powiatu.

 

Za wysiłek i zaprezentowanie swoich umiejętności zawodnikom dziękował także burmistrz Andrzej Pisula.

 

- Tak jak to w sporcie bywa, nie wszyscy mogą stanąć na podium, ale ważne jest zaangażowanie i to, że daliście z siebie wszystko. Za to, że tu dziś przyjechaliście i pokazaliście, na co was stać, co potraficie, bardzo serdecznie wam dziękuję.


Uroczyste uhonorowanie najlepszych drużyn oraz rozdanie nagród rzeczowych odbędzie się dziś o godzinie 14.15 podczas uroczystości dożynkowych na Rynku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Para
    Biednych strażaków ciągaja dwa razy do Kazimierza bo jacyś fagasi musieli z pompą wręczać laury zwycięstwa. Szaleństwo ogarnia ludzi na każdym kroku. Przynajmniej sobie pojeździli panowie z Opatkowic i inni.
  • Mat
    Drugie miejsce OSP Bronice, a nie Bronowice.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę