Dobra marka

Skomentuj (16)

O Kazimierzu Dolnym słyszał chyba każdy. Nawet jeśli nie było mu dane gościć w Miasteczku, zapewne wiele o nim wie. Co można więc  zrobić, by Kazimierz jeszcze bardziej wypromować?

Władze Kazimierza Dolnego złożyły wniosek w ramach działania 2.4 B Marketing gospodarczy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007 - 2013 o przyznanie środków na realizację projektu „Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocyjnym gminy i regionu". Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie – a są na to spore szanse, to na zewnętrzną promocję Miasteczko otrzyma prawie 300 tys. zł. Jednak na ostateczną decyzję przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka miesięcy.


- Łączna suma wniosków złożonych przez samorządy nie przekroczyła przewidzianych na ten cel środków finansowych – mówi Dorota Szczuka, inspektor ds. Promocji i Dziedzictwa Kulturowego w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Jeśli więc wniosek nie ma jakiś karygodnych błędów, jest duża szansa, że te pieniądze dostaniemy.

Dzięki realizacji wniosku będzie można promować nie tylko sam Kazimierz Dolny, ale również cały region. W planach jest wykonanie m.in. oceny marki oraz wizerunku miasta i przeprowadzenie pewnych badań, które podpowiedzą, w jaki sposób dążyć do popularyzacji miasta. Być może okaże się, że istnieje możliwość wykorzystania nowych gałęzi gospodarczych…

Kazimierz Dolny to jednak przede wszystkim turystyka, to artyści i sztuka. Może więc dzięki temu projektowi miasto zyska nowych inwestorów, może zainteresuje swym potencjałem ludzi z zewnątrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć warsztaty czy szkołę artystyczną, klimat jest jak najbardziej odpowiedni.

- W projekcie jest wiele ciekawych pomysłów, jednak jeszcze za wcześnie, by o tym mówić – mówi Dorota Szczuka.

Do budowania wizerunku marki bez wątpienia potrzebne będą agencje reklamowe, co oznacza spore koszty. Dlatego tak ważny jest ten wniosek i jego pozytywna ocena. Opracowanie strategii marki, działania z zakresu public relations, system identyfikacji wizualnej Kazimierza Dolnego czy audycje radiowe, to tylko kilka z pomysłów, jakie mogą być zrealizowane.

Czy jednak to pomoże zwiększyć liczbę miłośników Kazimierza Dolnego? Czy wprost przeciwnie, gdy ilość turystów wciąż będzie rosła, ci, którym zależy na odpoczynku i spokoju, porzucą Kazimierz dla innego, równie pięknego, a jednak jeszcze nie tak bardzo popularnego miejsca?.. Czas pokaże.

Skomentuj


Dodane komentarze (16)

 • psiunio
  Ja też zgadzam się z Ewą - po każdym psiuni i kici należy sprzatać kupki.
  I płacić podatki?
 • psiunio
  A kto puścił "kicie" luzem? Też na smycz, bo kąsa.
 • Zygmun
  Drogi frogu, gdzie tu jad? To są fakty!!! Wszystkie przedstawione informację są ogólnodostępne. Zdaje się tylko, iż co dla poniektórych osób są niewygodne...ale to już inne zagadnienie.
 • kicia
  Zgadzam się z Ewą w 100%! Te psie kupy mnie dobijają! Jak również pieski puszczane luzem, bo przecież "on nie gryzie".
 • Ewa
  Uwaga!
  Chciałabym bardzo żeby przeczytali to burmistrz Miasta czy Radni i zrobili coś z tymi kupami pupilków. Wczoraj "kupy" turystów spacerowały wzdłuż Wisły po kupach psich. Niezbyt przyjemny widok!
 • frog
  A Zygmun jak zwykle pluje jadem i ma dużo do powiedzenia na każdy temat a jaki zorientowany, jakby co najmniej w urzędzie pracował albo może miał tam znajomą...
 • Zygmun
  Pani Dorota Szczuka to jedna z niewielu osób kompetentnych i znających się na swojej pracy w kazimierskim urzędzie. To dzięki tej Pani coś zaczęło się dziać w gminie i zaczęły być w końcu pozyskiwane fundusze zewnętrzene. Nie można tego powiedzieć o poprzedniku Pani Szczuki, panu Wenerskim, który jako kierownik d/s inwestycji, promocji i pozyskiwania funduszy nie pozyskał ani złotówki dla gminy Kazimierz!!! Ale cóż można wymagać od człowieka który ma jedynie doświadczenia pracownika ARiMR a jego największym atutem jest bycie kuzynem PSLowskiego starosty P. Popiołka. I tak dzięki panu Wenerskiemu zostały zmarnowane 2 lata jeśli chodzi o fundusze zewnętrzne... Dobrze, iż pan burmistrz się opamiętał...
 • Redakcja
  Do Kaszany: to nie jest znak graficzny Marki Kazimierza Dolnego, tylko ilustracja do tekstu.
 • Kaszana
  A czy badziewny znak graficzny MARKA KAZIMIERZ DOLNY jest autorstwa redaktora portalu czy Pani Inspektor? Chociaż sądząc po poziomie estetycznym to pewno jest tworem jakiegoś wysokiego urzędnika miejskiego.
 • mieszkaniec
  Do Dorota Szczuka - nic nowego się nie dowiedzalem na stronie miejskiejalbo niewiele.
 • Dorota
  Artykuł jest autorskim artykułem redaktora Portalu www.kazimierzdolny.pl.
  Ja odsyłam do informacji o złożonym wniosku na stronę miejską:[wymoderowano] Dorota Szczuka - insp. ds Promocji i Dziedzictwa Kulturowego UM w Kazimierzu Dolnym
 • szybkiczlowiek
  wolny czlowieku, masz absolutna racje, tak naprawde to miasto sobie artysci sobie i choc czasem sie co zazebi to nie ma czegos takiego jak wspolistnienie, przyklad -zamiast wydawac kupe kasy na koncert "gwiazdy", ktory praktycznie nie jest zauwazalny /gwiazda daje takich koncertow ze 150 rocznie w calym kraju/ lepiej te pieniadze wlozyc w miejscowa malarnie by zazebic wspolistnienie, ale czy takie rzeczy rozumie inspektor d/s promocji, ktory belkocze o wizerunku marki...BSL74
 • Tadek
  Masz
 • wolny czlowiek
  no tak...kazimierz to ...turystyka'artysci i sztuka/? a czy jakikolwiek artysta zwiazany z kazimierzem..dostal od wladz miasteczka np?pracownie? albo nawet kawalek strychu czy piwnicee do wyremontowani na galerie z pracownia? A czy wspanialemu J.gnatowskiemu to sie nie nalezalo?/niech wladze kazimierza nie podpieraja sie /sloganem o artystach w miasteczku/ ale spojrzalyby na ich czasami marniutka egzystecje w tym:miescie otwartym na sztuke://a moze jakies stypendium dla tych wybitniejszych?pare blejtramow zakupionych z kasy miasta dla tych biedniejszych..dofinansowanie wystaw organizownych przez kazimierskich malarzy poza kazimierzem/niewiarygodna promcja mista!!!tlumy np w wawce na na kazdej wystawce! /pare takich zalatwionych spraw a malarze stana sie naprawde symbolem miasteczka a i wladza bedzie DOPIERO WTEDY!!mogla powiedziec//WITAMY W MIESCIE MALARZY I SZTUKI/z czystym sumieniem///czy nie mam racji?
 • reklamiarz
  A po co? Kazimierz jest wypromowany dawno, zadna agencja reklamowa nic nie wymysli, a belkot o strategi marki mozna sobie wlozyc w buty - to jezyk do kampani na wprowadzenie na rynek nieznanego produktu; nie system identyfikacji potrzebny a opracowanie zasad plastycznych dla przeroznych dzialan aby przestaly razic parsole standartowe w ogrodkach kawiarnanych, napisy i informacje jak w kazdym miescie (a to juz moze ktos kompetenty zaprojektowac) a pomysl na audycje radiowe jest wspanialy, najlepiej transmisje z niedzielnego rynku, rany boskie czy ktos bedzie w koncu inteligentny we wladzach miasteczka?
 • mieszkanka
  Poczekajmy!!! Zobaczymy co z tego wyniknie ...
  Jestem "za"

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę