Czy będą chętni do kazimierskiego liceum?

W Gminnym Zespole Szkół trwa rekrutacja do przywróconego liceum. W planach są dwie klasy: europejsko-medialna i artystyczna. Jednak czy będzie wystarczająco dużo chętnych, by liceum w Kazimierzu znów mogło istnieć?

W nowym budynku Gminnego Zespołu Szkół miejsca jest pod dostatkiem. Obecnie uczęszcza tam ok. 200 uczniów. A mogłoby się zmieścić dwa razy tyle. Stąd też pomysł, by przywrócić liceum. W planach są dwie klasy: europejsko-medialna i artystyczna. Jednak czy uda się je stworzyć?

- Do tej pory mamy około 10 chętnych. Są to osoby z okolic Kazimierza – mówi Janusz Raczkiewicz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół. - Żeby została utworzona choć jedna klasa musimy mieć 20 osób. Wszystko wyjaśni się dopiero w lipcu. Jednak ja jestem dobrej myśli.

Kazimierskim liceum zainteresowani są także obecni uczniowie GZS. Zdaniem dyrektora są spore szanse na uruchomienie liceum właśnie teraz, bo to jedyny taki rok, gdy jest tak duża liczba absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Istniejące szkoły średnie nie będą w stanie przyjąć wszystkich zainteresowanych, wtedy dobrą alternatywą może okazać się właśnie kazimierski GZS.

W budynku nowej szkoły znajduje się trzydzieści sal lekcyjnych wyposażonych w niezbędny sprzęt i pomoce naukowe, nowoczesna świetlica oraz sala gimnastyczna. Jednak czy znajdą się chętni, by właśnie tu kontynuować naukę?

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę